TelenovelesLV

Объявление

Failu hostings
Raksti/intervijas latviešu valodā, galerijas, video un pārējās sadaļas pieejamas fanu kluba biedriem!!!!
Tulkotie materiāli latviešu valodā ir fanu klubs īpašums!

Информация о пользователе

Привет, Гость! Войдите или зарегистрируйтесь.


Вы здесь » TelenovelesLV » #Telenoveles » Amor Gitano / Čigāna mīla (Televisa, 1999)


Amor Gitano / Čigāna mīla (Televisa, 1999)

Сообщений 81 страница 100 из 113

81

Hmmmmm. Kur man tie žurnāli ir? Eu, kur man tie žurnāli ir?!?!?! :O
Ja tas ir tas raksts, kuru es domāju, tad man tas žurnāls ir. Un ir arī visi žurnāli (nu vai attiecīgo lapu kopijas), kad gāja seriāla atstāsts žurnālos :)
Tikai īsti nezinu, kuros laukos un kur meklēt. :O Ļooooti labprāt tos pašķirstītu un palasītu!! :)

Un, akmandieniņās, cik daudz laika jau pagājis kopš tā!!! :O

0

82

Tas labi, ka tev ir saglabājušies žurnāla nummuri, man tas otrais nummurs sākumā bija, bet tad kaut kur pazuda. Devu vēl draudzenēm lasīt. Ja atrodi mīļā paloma, tad ieliec to rakstu ar visiem varoņiem. Lai paliek atmiņā arī pārējām meitenēm. ;)

0

83

Amor Gitano soundtrack
Melodija, kura skan, kad parādās Rodolfo darbība.

Adrianas un Renso mīlas dziesma

0

84

Buleria

0

85

Paldies par video!

0

86

Seriāla atstāsts.

1. sērija
Seriāla darbība notiek 16. gadsimtā. Ciematiņā Vilja Florensija dzīve rit savu gaitu līdz tur ierodas čigānu tabors. Čigānu vidū skaists jauneklis dejo kopā ar savu čigānu patriarhu un māti, draudzeni čiganieti Soku. Tas ir čigāns Renso. Drīz taboru novēro kāds kuprainis, kurš ir zemes īpašnieka uz kuras zemes tabors apmeties, kalps Dino.
Pats zemes valdnieks, muižnieks, grāfs Rodolfo Farnesio šodien gatavojas doties apciemot savus padotos, strādājošos zemniekus, no kuriem viens jauniešu pāris Santjago un Marija šodien gatavojas precēties. Rodolfo saka Dino, ka viņš ieradīsies pāra kāzās, jo grāfa mērķis ir pieprasīt pirmās nakts tiesības līgavai, to iegūt. Dīno atbalsta savu kungu un pastāsta Rodolfo par čigānu taboru, kas ieradies viņa zemē. Rodolfo savukārt atklāj savu velmi apprecēt jaunavu marķīzi Adrianu de Astolfi.
http://s2.uploads.ru/vAcaw.jpg
Rodolfo
Adriana dzīvojot kopā ar māti, brāli un kalpiem, De Astolfi dzimta ir izputējusi, un kādam jāpārņem šīs zemes. Rodolfo noteikti vēlas tās iegūt un daiļo Adrianu arī. Tikmēr De Astolfo pilī Adrianas māte ir smagi slima, uz nāves gultas un satrauktā Adriana sagaida mācītāju Kventinu, lai dotu pēdējo svētību vārgajai marķīzei. Adriana pārdzīvo par māti, brālis Umberto izklaidējas tavernā ar ielsmeitu Isu Valenti. Isa ierodas čigānu taborā, kur čigāniete Soka izzīlē viņai nākotni. Par Isas sirdi cīnīsies divi vīrieši, no kuriem viens mirs. Isa ir ieinteresēta. Barons Daniels Diskarpa meklē Isu un drīz atklāj ka Isa kopā ar Umberto de Astolfi. Diskarpa pieprasa, lai Isa nāk pie viņa, bet Umberto negrib to pieļaut. Adriana izdzird vijoles  mūzikas skaņas un šī mūzika marķīzi nomierina, aukle Petra mierina Adrianu. Grāfs Rodolfo ierodas uz savu zemnieku kāzām. Rodolfo pavēl saviem vīriem atvest meiteni pie viņa, bet puisis Santjago cenšas to nepieļaut. Arī Marijas tēvs ir pret, jo meitene esot vēl bērns, nevainīga, bet Rodolfo vienalga ir. Grāfs saka, ka iemācīs meitenei mīlestību. Kad Rodolof jau tver Mariju, lai uzceltu uz sava zirga, negaidot ierodas čigāns Renso ar Soku, jo viņš jājot izdzirdējis kņadu un redzējis, ka meitene ir briesmās. Renso saka Rodolfo, lai viņš atlaiž meiteni. Rodolfo pievērš uzmanību saucējam, un sāk smīnēt, kad redz Renso. Notiek vārdu pamaiņa par to kas, kurš ir, un Rodolfo saka, ka viņs ir grāfs, zemes īpašnieks ,un kā čigāns vispār uzdrošinās traucēt viņu. Renso pastāv uz savu, ka meitene jāatlaiž, Rodolfo  pat Renso klatbūtenē ar roku pieskaras Marijai un viņa riebumā aizgriež galviņu. Soka jūt ka briest konflikts un izvelk zobenu vienam no Rodolfo vīriem. Renso mērkē ar zobenu pret grāfu Farnesio, kurš uzsauc sargiem, ka pats cīnīsies ar šo nožēlojamo čigānu. Rodolfo at Renso sāk cīnīties.

Отредактировано nita (02.01.2013 12:30)

0

87

Paldies par atstāstu!

0

88

Renso ar Rodolfo vispirms cīnās uz zirgiem, pēc tam čigāns nolec no sava zirga un paņem koka rungu un gaida Rodolfo. Rodolfo viņš izsit zobenu no rokas ar rungu, pēc tam Rodolfo dzenā viņu pa cīņas laukumu un tad dzen zirgu auļos. Renso to vien gaida un kad Rodolfo jāj viņam virsū, ar rungu sit grāfa zirgam pa priekškājām un rezultātā zirgs klūp, Rodolfo krīt ārā no segliem, guļ uz zemes, tad pieceļas un Renso atdod grāfam viņa zobenu, lai varētu cīnīties tālāk. viens pret vienu, Renso ir pārāks par pusmūža gŗāfu Farnesio, un izsit tam zobenu ārā no rokām, tad ar savu zobenu sit Rodolfo taisni pa seju, līdz grāfs  uzreiz guļ zemē. Piecēlies, Rodolfo jūt, ka asiņo vaigs, nikns pavēl notvert Renso, bet čigāns ātri ar Soku jāj projām. Rodolfo pavēl meitenes tēvam šonakt atvest Mariju pie viņa, lai pavadītu kāzu nakti. Marija raud, viņas vīrs negrib to pieļaut, Rodolfo neliekas ne zinis, bet liek saviem vīriem sagūstīt līgavaini un aizvest uz pils cietumu.
Arī Adrianas brālis Umberto cīnās ar baronu Isas dēļ, kura sajūsminās par dueli. Cīņas karstumā barons paslīd, un krīt, atsit galvu pret akmeni un ir bezsamaņā. Umberto domā, ka ir nogalinājis pretinieku, Isa šausmas aicina viņu bēgt. Umberto piekrīt bēgt un abi aizbrauc. Dino, Rodolfo kalps to visu redz un viņš sadur baronu, kurš bezsamaņa sauc Isu, bet greizsirdīgais Dino, negrib atdot Isu nevienam, tāpēc sadūra baronu, bet norauj no viņa pirksta gredzenu, jo tas viņam var noderēt šantāžai.
Adrianas māte lūdz aukli Petru rūpēties par saviem bērniem- Adrianu un Umberto. Umberto esot slims. Petra apsola rūpēties par Adrianu un Umberto. Kad marķīze ar Adrianu runājas, viņa nomirst. Adriana ir satriekta un viņa raud.
http://s3.uploads.ru/TthD4.jpg
Adriana de Astolfi.
Renso māte čigāniete Manina liek kārtis un viņai atklājas nelabais uz kārts, tātad iet runa par bagātu, nežēlīgu, ļaunu cilveku un tas Maninu uztrauc. Drīz Renso pārodas taborā ar Soku un Manina ievēro lielu rētu viņam uz rokas. Renso pastāsta viņai par saķeršanos ar Rodolfo Farnesio. Manina ir šoka un bridina Renso, ka nevajadzēja ar Rodolfo ielaisties konfliktā, jo Rodolfo ir bīstams un varens. Renso jautā viņai, vai Manina pazīstot šo cilvēku, taču viņa atbild, ka nepazīstot, taču ir dzirdējusi par tā sliktajiem darbiem. Vakarā pilī ierodas saniknotais Rodolfo un apkopj savu rētu sejā, liek sargiem turpināt meklēšanu. Dino ir klāt un pavēsta kungam par to, ka Adrianas brālis nogalinājis cilvēku un pie Dino ir barona gredzens. Dino esot liecinieks traģēdijai un Rodolfo šo Umberto nodarījumu nolemj izmantot savā labā, viņš varēs piespiest Adrianu piekrist precībām ar viņu. Umberto pārrodas De Astolfi pilī un uzzina ka māte ir mirusi un pārdzīvo, Adriana pārmet viņam par ilgo prombūtni un Umberto vēlāk atzīstas Adrianai, ka ir nogalinājis cilvēku. Aukle Petra redzot, cik uztraukusies un nervoza Adriana ir, iesaka viņai ieelpot svaigu gaisu. Adriana iet pastaigā un attālinās no pils. Viņa mežā izdzird vijoles skaņas un šī mūzika savaldzina viņu, ka meitene baltā kleitā sāk dejot. Vijoli spēlē Renso, nenojaušot, kādu iespaidu atstāj viņa spēlētā melodija.
http://s3.uploads.ru/uf0zc.jpg
Adriana dejo Renso mūzikas iespaidā.

0

89

2. sērija

Adriana ziņkārīga pieiet pie krūmiem, lai redzētu no kurienes nāk mūzika un ierauga Renso, kurš spēlē vijoli. Adriana pasmaida un klausās kā viņš spēlē.
Renso spēlē vijoli
http://s2.uploads.ru/bMCgz.jpg
Taču Adriana neuzmanīgi izraisa troksnīti un Renso to sadzird, pātrauc spēlēt un jautā, kas tur ir. Viņš sāk skatīties, bet sabijusies Adriana skrien projām no viņa, lai viņš neierauga viņu, taču Renso paspēja pamanīt viņas balto stāvu. Adriana skrien, bet Renso uzlēcis savā baltajā zirgā, auļo viņai pakaļ. Adrian paslēpjas aiz koka, Renso turpat apstājas sauc, lai parādās, bet neredzējis neko, Renso ar zirgu pajāj Adrianai garām. Adriana nospriež ka nevajadzēja doties tik tālu projām no pils.
Renso ar zirgu pie koka aiz kura ir paslēpusies marķīze Adriana.
http://s2.uploads.ru/1W6s4.jpg
Adriana steidzas uz savu pili, bet viņa izdzird zirgu pakavju skaņas viņas virzienā un bailēs noģībst. Izrādas, tas ir Patrisio, viņas kalps, kurš nācis Adrianu meklēt. Viņš atrod noģībušo aristokrāti un lēnam to uzmodina. Adriana nenojauš, ka puisis mīl viņu no visas sirds.
Patrisio atrod noģībušo Adrianu.
http://s2.uploads.ru/nYPT8.jpg

0

90

Patrisio mierina adrianu, bet Petrai tas nepatīk, jo Patrisio ir kalps, bet Adriana dižciltīga marķīze. Renso atgriežas taborā un izstasta Sokai, ka ir redzējis brīnumdaiļu meiteni, bet Soka domā, ka tas ir spoks, kuru redzēja Renso. Viņa noklausās, ka Manina ar Danilo runā par Renso. Izrādas ka Renso nak no augstmaņu ģimenes, bet to neviens nedrīkst zināt.
Soka runā ar Radū. ,,Es vēlos pazīlēt Renso tikai tā es uzzināšu vai man ir vieta viņa sirdī.’’
,,Tu aizmirsi ,ka nedrīksti zīlēt cilvēka roku, kuru tu mīli.’’- Radū iebilst. Soka:,,Bet ko man darīt? Renso atgriezās kā noburts, dēļ meitenes, kuru redzēja mežā. Man ir slikta priekšnojauta.’’
De Astolfi pilī Adrianas kalps Patrisio atbild auklei Petrai: ,,Es gribēju mierināt senjoru Adrianu. Viņa bija tik satriekta.’’ Uz to Petra atbild: ,,Adriana ir brīnišķīga meitene. Viņa izturas pret mums daudz pieklājīgāk, nekā pienāktos izturēties pret saviem kalpiem. Bet viņa ir ļoti skaista meitene un man nepalika nepamanīti skatieni, kurus veltīji viņai.’’ Patrisio atzīstas savās jūtas pret Adrianu. ,,Mana sirds pieder viņai. Tur es neko nevaru darīt. Un kaut es zinu, ka neesmu Adrianas cienīgs, es vienalga mīlu viņu.’’
Farnesio pilī  grāfs Rodolfo gaida kad atnāks pie viņa jauna sieva Marija, lai varētu atņemt tai godu. Taču pie viņa atnāk kalps Dino ar sliktām ziņām, kas nepatīk kungam. Dino pavēsta viņam:,, Jūsu kalpi pārmeklēja zemnieka māju. Nekādas pēdas no Marina un viņa meitas Marijas.’’ Rodolfo dusmās pieceļas no gultas un nogrūž zemē traukus pie savas gultas. Viņš saka: ,,Tātad viņi uzdrošinājās nepaklausīt un aizbēguši.’’
Dino piebilst: ,,Es teiktu, ka pazuduši. Tāpat kā zīdainis pirms daudziem gadiem, čigāns ar kuru jūs sakāvāties šovakar. Un tas cilvēks, kurš dažus gadus atpakaļ gribēja nodot jūsu tēvocim Klementem dokumentus, viņam tā arī nebija lemts iznākt no pils. Jums veicas. Cilvēki tā pazūd  paši no sevis.’’
Soka pieiet pie guļošā Renso un atver viņa plaukstu. Viņa pie sevis saka: ,,Ja es neko neredzēšu, būšu neizsakāmi priecīga un tas nozīmē, ka tu mani mīli Renso. Un tavs liktenis ir nesaraujami saistīts ar manējo.’’ Soka skatās, pēta viņa plaukstas līnijas un viņa saka pārsteigta: ,, Es varu lasīt tavu likteni! Manis nav tavā sirdī. Redzu tajā citu sievieti. Bet ko tas nozīmē? Dižciltīgas asinis rit tavās vēnās. Mans Dievs, Renso, ar tevi notiks traģēdija!’’
Meiteni iztraucē Renso audžumāte Manina, sakot Sokai: ,,Mīļotā sieviete nevar uzzināt mīļotā likteni.’’ Soka iebilst: ,,Bet es varēju Manina. Renso gaida liela nelaime.’’
No rīta Adriana ar brāli Umberto aizlūdz par mirušās mātes dvēseli. Pilī ir sapulcējusies daudz mirušās marķīzes draugu, lai piedalītos bērēs. Umberto lūdz Adrianas palīdzību, jo negrib nokļūt Nolādēto salā. Viņš saka: ,,Adriana uzklausi mani! Ja tu man nepalīdzēsi, es sevi nogalināšu!’’
Adriana: ,, Apklusti. Nerunā muļķības!.’’
Umberto: ,,Zvēru, ka to izdarīšu! Visu, jebko. Tikai ne dzīvi Nolādēto salā. ’’
Adriana: ,, Nomierinies Umberto! Tu esi pārāk satraukts. Izraisīsi viesos aizdomas. Man šķiet, ka labāk tev iet projām.’’
Ienāk grāfs Rodolfo Farnesio pa durvīm un sveicina: ,,Labrīt!’’
Adriana izdzirdot viņa balsi, saka: ,, Vai tiešām Petra kļūdījusies un uzaicinājusi to cilvēku?’’
Umberto: ,,Tas man nepatīk. Apsoli, ka būsi uzmanīga.’’
Viņa pieceļas un pievienojas Rodolfo. Rodolfo galanti pavada marķīzi nostāk no viesiem, lai varētu divatā aprunāties par kāzām. Rodolfo grib viņu aprecēt, taču vienmēr saņēmis Adrianas atraidījumus. Rodolfo: ,,Es tikai gribēju izteikt savu līdzjūtību. Nedomāju ka satikšu šeit tik daudz cilvēku.’’
Adriana viņam atbild: ,,Manas mātes draugi skumst par viņas aiziešanu.’’
Rodolfo: ,, Šīs sēras nemazina tavu skaistumu. Tu esi lieliska.’’
Adriana: ,,Lūdzu aiz cieņas pret manu māti, nerunājiet tā Farnesio kungs.’’
Rodolfo: ,,Piedod manu nekaunību, es nenoturējos. Tava klātbūtne mani uzbudina.’’
Rodolfo: ,, Es paliktu ar tevi, bet redzu ka mana vizīte ir nelaikā. Es apsolu, ka tagad došos projām. Tikai atbildi uz vienu jautājumu. ’’ Adriana klausās. Rodolfo uzdod jautājumu: ,,Tu zini, kur vakar bija tavs brālis Umberto?’’
Izoldas tavernā Isu pamodina saucieni: ,,Nogalinats barons Daniels Diskarpa! Viņu atraduši pie piebraucamā ceļa laukos! Nogalināts barons Daniels Diskarpa!’’
Isa: ,,Sasodīts, viņu jau atraduši!’’
Adriana: ,, Nesaprotu, kāpēc jūs tā jautājiet Farnesio kungs? Mana māte bija dažas dienas tuvu nāvei un protams, brālis bija kopā ar mani līdzās viņas pēdējā gaitā.’’
Rodolfo pasmīn un atbild: ,,Ceru, kad tu būsi mana sieva, tu nemānīsi mani.’’
Adriana: ,, Nezinu par ko jūs runājiet. Turklāt domāju, ka tagad nav īstais laiks runāt par bildinājumu.’’
Rodolfo: ,, Esmu darījis visu akurāti, bet tā arī nav saņēmis tavu atbildi.’’

Adriana: ,, Es negribu kļūt rupja, bet atkārtoju  nav īstais brīdis par to runāt, kungs.’’
Tas Rodolfo nepatīk un viņš piecēlies, pieiet pie Adrianas un satverot viņu aiz rokas, ar ašu kustību pievelk sev klāt un saka: ,,Bet es domāju citādi, tieši ir īstais laiks atkārtot bildinājumu. Ceru, ka tu to pieņemsi.’’
Adriana sadusmota un atrāvusies no viņa satvēriena, pacēlusi balsi saka: ,,Tas ir nekaunības gals! Esiet labs pat atstājiet manu māju. Man ir sēras!’’
Rodolfo: ,,Es ilgi gaidīju, lai saņemtu tavu piekrišanu kļūt par manu sievu. Domāju, ka tagad to panākšu. ’’
Adriana: ,, Jūs nepārsteidzieties. Jūs ziniet, ka es jūs nemīlu.
Rodolfo: ,, Iemīlēsi ja pacentīsies.’’
Rodolfo: ,,Uzklausi manu priekšlikumu Adriana. Ja tu kļūsi par manu sievu, tu izglābsi savu brāli  Umberto no mokpilnas un nežēlīgas nāves Nolādēto salā.’’
Adriana: ,, Es nesaprotu. ’’
Rodolfo: ,, Dārgā Adriana. Man ir liecinieks tam, ka vakar Umberto nogalināja cēlu, dižciltīgu jaunekli. To zinādams, es piedāvāju tev savu vārdu un savu mantojumu.
Mani visdziļākie līdzjūtības apliecinājumi donjai Konstansai.’’
Atvadījies no Adrianas, kurai ir nepatīkami, Rodolfo dodas pie Adrianas brāļa un laipni saka: ,,Man ļoti žēl par tavu māti, bet man ir darīšanas. Vai nepavadīsi mani?’’ Umberto pavada grāfu ārā no pils un pie karietes, Rodolfo neapmierināts saka: ,, Es atkal bildināju tavu māsu Adrianu.’’ Umberto atbild: ,, Viņa vairākas reizes atraidīja jūsu bildinājumu.’’ Rodolfo pārliecinoši sacīja: ,, Šoreiz būs citādāk. Ja viņa atteiksies, tad tevi nosūtīs uz Nolādēto salu par barona Daniela Diskarpas slepkavību.’’
Karietē Rodolfo runājas ar savu kalpu Dino.
Dino saka: ,,Tagad droši vien cilvēki ir atraduši barona Daniela Diskarpas ķermeni don Farnesio. ’’
Rodolfo: ,, Es ceru. Parūpējies par to, lai mani apciemotu policijas priekšnieks. Ļoti drīz mēs tam pieliksim punktu.’’
Čigānu taborā Renso apskata zirgus un pie viņa pieiet Manina. Viņa uzrunā audžudēlu: ,, Tu agri piecēlies dēliņ!’’ Renso atbild: ,, Šodien jāapkaļ zirgi māt. Mēs tos pārdosim.’’
Manina: ,,Renso, vakar nepaspēju tev to pateikt. Šodien mēs aiziesim no Vilja Florensijas. Danilo tā nolēma. Tu pārdosi zirgus citā dienā.’’
Pie De Astolfi pils ieejas ir atnākusi Isa, kura vēlas tikties ar Umberto. Tāpēc viņa saka Patrisio: ,,Pasauc Umberto! Man vajag ar viņu parunāt.’’
Patrisio neļauj viņai nākt, atbild: De Astolfi kungs tagad nevar pieņemt jūs. Vai tad tu nezini, ka nomira viņa māte.’’
Uz to Isa dzēlīgi atbild: ,, Es neatnācu pie viņa mātes. Man nospļauties par to vai dzīva šī kundze vai nav.’’
Patrisio aizstāv mirušo marķīzi: ,,Marķīzi De Astolfi ir jāciena, tu palaistuve.’’
Isa atcirta: ,,Isu Valenti arī jāciena un pat vairāk, jo viņa ir dzīva. Tu dzirdi muļķi!’’ Ar varu mēģina tikt iekšā pilī, cīnās ar Patrisio. Patrisio: ,, Tikai tāpēc ,ka tu esi sieviete, es tev neiesitu. Bet tu to esi pelnījusi lauķe!’’ Isa draud viņam, ka izraisīs skandālu De Astolfi bērēs.
Beigās viņus iztraucē Petra un saka, lai Isa nepūlas tikt iekšā.
Grāfiene Astrīda ierodas pie krogus meicas Izoldas, kura audzina viņas  ārlaulības meitu. Lai liktu krodziniecei klusēt, grāfiene dod pilnu ādas maisiņu ar naudu. Izolda apgalvo, ka grāfienes meita vairs nav bērns, taču tas Astrīdu neinteresē. Umberto mēģina pārliecināt Adrianu, ka laulība ar Rodolfo naks par labu gan viņai, gan ģimenei. Isa lūdz Umberto, lai jauneklis viņu prec, un nodrošina cienījamu stāvokli sabiedrībā. Rodolfo piekukuļo policijas priekšnieku.
Adriana ar Petru, Patrisio dodas izbraucienā. Viņi sastop bariņu notiesāto, kurus ved uzraugs. Uz Adrianas jautājumu, uzraugs atbild, ka šos notiesātos cilvēkus ved uz Nolādēto salu. Adriana atceras, ka devusi mātei solījumu rūpēties par brāli un nolemj braukt uz Farnesio pili, lai pieņemtu grāfa bildinājumu, jo nevēlas redzēt savu brāli ciešam. Astrīda dodas uz pili pie Rodolfo Farnesio un abi sāk skūpstīties, lakstoties, taču viņus iztraucē Dino, sakot, ka pie Rodolfo ir atnācis svarīgs viesis, kuram uzmanība ir vairāk vajadzīga nekā grāfienei Astrīdai. Dino izvada grāfieni pa pils otru izeju, viņa ir neapmierināta. Rodolfo pārsteigts redz Adrianu viņa pilī un velta komplimentu, bet Adriana atbild, ka pieņem viņa bildinājumu.

Отредактировано nita (02.01.2013 12:33)

0

91

3. sērija
Rodolfo ir apmierināts un saka: ,, Umberto paliks brīvībā, to apzvēru. Redzi cik vienkārši! Es piedāvāju tostu par mūsu savienību Adriana. Par mūsu mīlestību.’’
Adriana: ,, Es nevaru par to dzert. Es pieņēmu jūsu bildinājumu, tikai tāpēc, lai glābtu savu brāli, nevis tāpēc, ka mīlu jūs. Tālāk lemjiet pats, bet es iešu.’’ Adriana atstāj Rodolfo ar vīna glāzi rokās un pamet Farnesio pils telpu.
Rodolfo nomurmina pie sevis: ,, Tu spēsi mani iemīlēt.’’
Petra gaida Adrianu ārpus grāfa pils, viņa raizējas un jautā Patrisio: ,,Vai tiešām viņa pieņems grāfa Farnesio bildinājumu?’’
Patrisio drūmi atbild: Par to nejautā. Tu zini, ka man ir nepatīkamas domas vien, kad Adriana precēsies.’’
Petra: ,,Es vienmēr esmu teikusi tev Patrisio, ka tu nav vienlīdzīgs Adrianai. Tev nāksies ar to samierināties. Pēc donjas Konstances nāves Adriana ir brīva un viņai apkārt ir daudz pielūdzēju.’’ Tad pie viņiem parādās Adriana un lūdz Patrisio braukt. Adriana: ,, Mēs braucam projām Patrisio! Aizvedi mani ātrāk prom no šejienes! ’’
Čigānu taboru pārmeklē policija un Danilo čigānu vadonis saka: ,,Tas nav iespējams. Renso ir godīgs cilvēks. Viņš nevarēja nevienu nogalināt.’’ ,,Tev tāda seja, ka kāds būtu nomiris. ’’- meitene pakaitina Umberto ar vārdiem un tas sanikno marķīzu, kurš metas tai virsū, bet viņu attur citi augstmaņu jaunekļi.  ,,Mierīgāk. Tā ir tikai meitene. Nepārlauz viņai kaklu.’’
Umberto sašutis: ,,Cik jūs esiet gudri! Vakar nomira mana māte. Bet es taču nebiju viņas bērēs.’’ Izrādas Isas ciemiņš ir Rodolfo kalps Dino un viņš saka meitenei: ,,Vakar tevi redzēju nozieguma vietā.’’ Isa atbild: ,,Tad tu zini, ka Umberto ir slepkava. Man nav nekāda sakara ar to.’’ Dino : ,,Bet tu biji tur. Tātad tu nozieguma līdzinātāja.’’ Isa jautā: ,,Un tu mani nodosi?’’ Dino laipni atbild: ,, Kā gan es to varētu? Es gribu tikai vienu- palīdzību. Bet no sākuma tev jāpalīdz man.’’ Noliek viņai priekšā naudas maisiņu ar naudu. Isai tas patīk, viņa piekrīt Dino palīdzēt. Dino saka: ,,Es tev došu  naudu, ja tu piekritīsi strādāt manā labā. Tas ir noslēpums, tik liels, ka to neviens nedrīkst redzēt un zināt. Panāc!’’ Parāda viņai barona Diskarpas gredzenu. ,,Pazīsti šo gredzenu? Tas ir barona Diskarpas gredzens.’’- kuprainis saka.
Viens no sardzes vīriem atbild: ,, Viņš ir slepkava!’’
Manina iebilst: ,,Man dēla šeit nav. Viņš no paša rīta devās pārdot zirgus.’’
Sargs: ,,Domā, ka tev ticēsim? Drīzāk viņš ir aizbēdzis. Jo drīzāk atradīsim jūsu dēlu jo labāk. Bet to mēs noskaidrosim vainīgs viņš vai nē. Jums jādodas mums līdzi. Ja tavs dēls Renso nav šeit, tad tu atbildēsi par viņa noziegumu. Vediet viņu!’’ Policija aiztur Maninu un liek viņu vest uz tiesu. Čigāni protestē pret čigānietes arestu, bet tomēr viņu aizved. Renso tirgus laukumā satiek Isu. Meiča flirtē ar viņu un iebāž Renso kabatā barona gredzenu.
Renso juzdams ko nelāgu, saka Sokai: ,,Mums labāk atgriezties Soka. Man ir slikta priekšnojauta. Soka atbild: ,,Labāk sagaidīsim nakti. Ļauj man izbaudīt brīvību, ko tā sniedz kopā ar tevi. Skaties, debesīs mūs aizsedz mākoņi.’’ Renso: ,,Mana māte un tavs vectēvs Danilo uztraucas par mums.’’ Soka: ,,Nē, Manina priecāsies, ka tu esi pārdevis zirgus. Gribu pavadīt šo nakti šeit. Lūdzu ļauj man to prieku! Neizturies pret mani kā pret māsu. Lūdzu!’’ Soka skūpsta Renso.
Renso sāk spēlēt vijoli, bet Soka klausās. Aukle Petra vaicā Adrianai: ,, Gribu zināt par ko tu runāji ar grāfu Farnesio vienatnē? Tu man izstāstīsi?’’ Adriana noliedzoši: ,,Lūdzu nepiemin šo cilvēku.’’ Petra: ,,Viņš uzdrošinājās tevi apvainot? Es jau zināju, ka šis kungs neizskatās uzticams. Ko viņš izdarīja?’’
Adriana: ,, Es devu vārdu, ka precēšos ar Rodolfo Farnesio. Tik daudz kas noticis Petra. Man bija slikta nojauta, kad redzēju uguni nākam no Nolādēto salas, tā piepildījās. Mani vajā ļauns liktenis.’’  Petra: ,,Es kaut ko vēl nezinu?’’ Adriana atzīstas: ,,Umberto nogalināja cilvēku. Es devu ,,jā’’ vārdu Farnesio, lai manu brāli nenotiesātu un neaizsūtītu viņu uz Nolādēto salu. Man nācās to izdarīt, Petra. Es zvērēju mātei, ka rūpēšos par viņu.’’ Petra mierinoši saka Adrianai: ,,Paklausies meitiņ! Lai kas notiktu, es nekad tevi nepametīšu.’’
Tikmēr tavernā Umberto saka Isai: ,,Neviens nepiekritīs mūsu laulībai Isa. Un zini kāpēc?’’ Isa jautā: Kāpēc?’’ Umberto atbild: ,,Tāpēc ka esmu dižciltīgas izcelsmes, bet tu nē.’’ Isa atbild: ,,Neredzu šeit lielu problēmu. Bet ja jau tu uzskati, ka esmu zemāka par tevi.’’ Viņus iztraucē cita meitene un saka Isai: ,,Isa. Pēc tevis jautā kāds vīrietis. Ja gribi, es varu pieskatīt šo skaistuli.’’
Nabaga Maninu ieliek cietumā un viņu atstās tur, kamēr neatradīs Renso.

Renso vēro guļošo čigānieti Soku un domā: ,,Cik skaista tu esi Soka! Es jūtu, ka mīlestība mani sauc, bet nezinu no kurienes. Varbūt man mīlēt tevi?’’
Adriana vakarā iznāk uz pils balkona un izdzird atkal Renso spēlēto mūziku. Viņai patīk šī mūzika. Viņa atceras to brīdi, kad mežā redzēja Renso spēlējam vijoli. Adriana ieiet atpakaļ istabā un saka Petrai: ,,Tu dzirdi vijoles mūziku? Tikai tā mani nomierina Petra.’’ 
Petra: ,,Adriana. Tu esi pārāk jauna, lai ļautos ciešanām.’’ Adriana saka: ,,Man ir tāda sajūta it kā ļautos neprātam. Mana dzīve beigsies, kad apprecēšos ar Farnesio.’’ Petra atbild: ,,Nedomā par to. Es lūdzu tevi.’’
No rīta Renso ar Soku atgriežas taborā un čigāni pārmet viņa prombūtni. Danilo pavēsta viņam, ka Manina ir aizturēta un viņš iet ar Soku noskaidrot slepkavības apstākļus un kāpēc viņa māte ir aizturēta.

Aukle Petra rāj Adrianu: ,,Uzklausi mani Adriana. Tu esi spītīga un šāda uzvedība nepiestāv labsirdīgajai meitenei.’’ Adriana plāno doties nopeldēties, nomierināties pēc mātes nāves, tāpēc iebilst: ,, Nepārmet man. Es vēlos aizmirst bēdas par mātes nāvi. Es vēlos izjust brīvību, pirms to zaudēšu. Saki Patrisio, lai seglo zirgus, mēs brauksim.’’
Renso māte noliedz dēla vainu policijas iecirknī, viņu ieliek cietuma kamerā, līdz neuzradīsies Renso.
Rodolfo dodas ar saviem sargiem izjādē un drīz nonāk pie ūdenstilpnes, kurā Adriana gatavojas izpeldēties. Viņš no tālienes pamana viņu, taču neatpazīst. ,,Kas tur ir pie upes? Vai čigāniete?’’ Sargs atbild: ,, Tā izskatās, kungs!’’ Adriana drīz kaila ielec upē un peldas, sajūsminās par ūdeni, nenojaušot, ka viņu ar ziņkāri un iekāri vēro Rodolfo.  Rodolfo tūlīt saka sargiem: ,,Brauciet projām, jūs pagaidām neesiet vajadzīgi.’’ Grāfs piejāj tuvāk un tīksminās par meiteni ,kas peldas, bet vēl ir pārāk tālu, lai atpazītu savu nākamo sievu. ,,Adriana! Atgriezies krastā! Nepeldi tik tālu!’’- aukle Petra uzsauc Adrianai, bet tā smaida un ignorē viņas teikto. ,,Tā vietā lai smietos par mani, labāk pasteidzies. A, ja nu pēkšņi kāds atnāk. Piepeldi tuvāk, lai mēs varam tevi aizsegt. Kāds vēl ieraudzīs!’’ – viņa mudina. Uz viņas teikto, Rodolfo atbild: ,,Jā. Es. Rodolfo Farnesio!’’ Rodolfo piegāja Petrai tuvu un atpazinis viņu un peldošo meiteni, pieklājīgi pamāj ar galvu sveicienam. Viņš pieiet pie zara, kurā karājas Adrianas baltā kleita un kā tēviņš pieliek pie deguna kleitas apakšmalu un saka: ,,Mmm! Cik skaista! Kā acis par to priecājas!’’
Petra pavēl Rodolfo doties projām: ,, Esiet labs un nekavējoties dodieties projām!’’ Rodolfo atbild: ,,Kāpēc man būtu jāaiziet? Ļoti drīz es kļūšu par vīru, tavai kundzei.’’ Petra piekrīt: ,,Jums taisnība kungs. Bet pagaidām, jūs neesiet vīrs un man jāparūpējas par manas meitenītes godu. Ejiet! Lūdzu jūs! Ejiet!’’ Rodolfo neiet pats gan projām, bet uzkliedz Adrianas kalponēm: ,,Vācieties projām!’’ sabiedētās meitenes iet projām un patveras pie grāfa zirga. ,,Ej projām aizstāve! Gribu redzēt to, pirms tas kļūs mans!’’- viņš uzstāj Petrai. Adriana atcirta viņam: ,, Es nekad nebūšu jūsu!’’ Rodolfo: ,, Būsi gan. Obligāti. Tu devi man vārdu.’’
Adriana: ,, Jūs nopirkāt manu vārdu ar draudiem.’’ Rodolfo: ,,Vai tad es draudu, sakot ka mīlu tevi? Un kopš pirmās iepazīšanās reizes sapņoju, ka varēšu tevi apskaut.’’ Adriana: ,,Lūdzu kungs! Nemokiet mani! Nelieciet mani jūs nicināt. Ejiet!’’  Rodolfo: ,,Kā varu to izdarīt, ja sapņoju par to kā apskaut savu nākamo sievu.’’
Adriana peldoties pie krasta izmisusi palūkojas uz Petru. Renso ar Soku ierodas iecirknī kur uzstāj lai atlaiž viņa māti un nosauc savu vārdu. Sargi viņu sagrābj.
Renso taisnojas: ,,Es nekad nav pazinis to cilvēku, kuru nogalinājuši un nekad nav bijis tajā vietā. Tas ir pārpratums. Dieva priekšā zvēru un jums tāpat. Tā nav taisnība.’’ Policijas priekšnieks īsti netic čigānam un pavēl arestēt Renso, bet atlaist viņa māti. Soka cenšas to nepieļaut, taču nekas nav līdzams. Viņas mīļoto Renso aizved projām un čigāniete raud.
Renso aiztur
http://s3.uploads.ru/250fl.jpg
Patrisio iejaucas un izvilcis zobenu un mērķē pret grāfu Rodolfo un saka: ,,Ne soli talāk un neuzdrošināties tuvoties jaunkundzei, ja negribiet mirt!’’ Rodolfo bija spēris soli tuvāk Adrianai, bet labi, ka modrais kalps to redzēja un izaicina muižnieku uz cīņu. ,,Ko tu teici?’’- grāfs nevērīgi pajautā. ,,Es teicu nekustieties no vietas, vai arī jūs mirsiet!’’- atkārto Patrisio. Rodolfo tulīt pats izvelk savu zobenu un gatavs cīņai. ,, Tu to nožēlosi neprāti!’’- viņš saka dusmās. Sākumā Patrisio veicas labi, taču cīņās pieredzējušais Rodolfo drīz uzvar viņu, Patrisio pakrīt uz akmens un Rodolfo klāt, pieliecis zobenu viņam pie kakla, bet Adriana aši izkāpj no ūdens, kur Petra viņu apsedz. Rodolfo grasās nogalināt Patrisio, bet Adriana negrib to pieļaut un beigās grāfs negribīgi, atlaiž viņu dzīvu un atvadījies, pamet upi. Umberto lūdz piedošanu dzimtas kapenēs mirušajai mātei.
Maninu atlaiž no cietuma, bet cietuma priekšnieks nosaka, ka šodien tiesās Renso. Pa nelaimi, viņš atrod Renso kabatā mirušā barona Diskarpas gredzenu un saprot, ka Renso ir vainīgs, bet Renso aizstāvas.
Petra pārmet Umberto, ka viņš tērē dzimtas bagātības un tagad ir izputinājis De Astolfi dzimtu un ka viņš nogalinājis cilvēku, vienas ielasmeitas mīlestības dēļ. Adriana ievēro, ka Patrisio bija pazīstams ar Rodolfo un Petra pastāstīja, ka Patrisio bija uz sava brāļa kāzām, un tur Rodolfo parādījās. Pie Adrianas atnāk ciemos viņas draugi- baronese Lukrēcija ar savu brāli baronu Orlando. Viņi vēlas kopā pastaigāties ar Adrianu, taču Adriana atsaka, jo drīzumā precēsies un viņai nepieklātos rādīties sabiedrībā ar citu vīrieti. Tikmēr tiesā Renso. Dino stāsta savu liecību pret čigānu: ,, Es nešaubos, ka čigāns, kas jums ir priekšā ir tas pats slepkava, kurš nogalināja baronu Danielu Diskarpu.’’ Renso kliedz: ,,Nē!’’ Tiesnesis jautā: ,,Jūs esiet pārliecināts?’’
Dino viltīgi: ,,Jūs paši atradāt pierādījumus. Pie čigāna bija gredzens, viņš gribēja to nozagt. Galu galā ir zināms, ka čigāni ir zagļi.’’ Renso dusmīgi atsaucas: ,,Neuzdrošinies apvainot manu tautu! Nav ņēmis nekādu gredzenu un nekad neesmu redzējis cilvēku kuru nogalinaja!’’ Dino: ,,Viņš krāpnieks, melo!’’ Renso: ,,Tu nelieti, kurš tevi uzpirka?’’ Tiesnesis: ,,Domā ko runā čigān! Nevar apvainot liecinieku!’’ Renso: ,,Kurš vēlas man atriebties? Vai gadījumā viņa vārds nav Rodolfo Farnesio?’’ Tiesnesis: ,,Ko tu uz vari atbildēt čigān?’’ Renso godīgi pasaka: ,,Es neticu jūsu tiesai kungs. Jūs kļūdāties, ja domājat, ka pretī jums atrodas īstais slepkava. Esmu nevainīgs.’’ Umberto redz to visu no attāluma, saprot ka viņa vietā tiesā citu cilvēku.
Patrisio runā ar Adrianu: ,,Es neesmu jūsu cienīgs Adriana.’’ Adriana: ,,Kāpēc tu tā saki Patrisio?’’
Patrisio: ,, Es varēju mirt.’’ Adriana: ,,Mēs abi izglābāmies. Tu lieliski izpildīji savu pienākumu Patrisio. Saki Patrisio, vai tev agrāk bijušas problēmas ar Rodolfo Farnesio?’’
Adriana un Umberto de Astolfi.
http://s3.uploads.ru/cdq8J.jpg
Patrisio: ,,Man kauns to teikt, bet Rodolfo Farnesio gribēja izvarot mana brāļa sievu kāzu dienā.’’
Renso ieliek cietumā un vēlāk ved projām ar citiem notiesātajiem. Viņš satiek Santjago- puisi, kura sievu gribēja aizvest Rodolfo. Umberto atzīstas Adrianai, ka viņa vietā notiesāja nevainīgu cilvēku- čigānu. Renso nolasa spriedumu: ,,Par barona Daniela Diskarpas slepkavību, čigāns Renso tiek pie mūža ieslodzījuma Nolādēto salā.’’ Manina satriekta ievaidas: ,,Nē, tas nevar būt!’’

Отредактировано nita (03.01.2013 09:24)

0

92

4. sērija
Renso un citus notiesātos vedīs uz Nolādēto salu, viņus ved projām no tirgus laukuma. Viņus vēro Rodolfo Farnesio ar Dino. Grāfs saka: ,,Tu esi izpildījis savu pienākumu.’’ Dod kuprainim naudu. Dino laipni: ,,Esmu jūsu rīcībā saimniek.’’ Rodolfo: ,,Palikusi vēl viena lieta. Es gribu, lai čigāns Renso Nolādēto salā atrod savu nāvi.’’
Dino ierosina: ,,Vai gribiet lai parunāju ar salas galveno uzraugu Honasu?’’ Rodolfo: ,,Jā. Kaut kad, lai neizraisītu aizdomas.’’  Patrisio neizprot Adrianas velmi apprecēties ar grāfu Farnesio. Aukle Petra viņam paskaidro, ka Adriana to dara aiz mīlestības pret brāli un arī tādēļ, jo Umberto ir nogalinājis cilvēku un lai viņš nenonāktu cietumā. Adriana runā ar brāli: ,,Tu saproti Umberto ka nevainīgs cilvēks iet cietumā tevis dēļ. Tas nevar būt.’’ Umberto: ,,Man arī nav patīkami, bet citādāk nevar. Viņš ir vienkāršs, viņš nav tā vērts.’’ Adriana: ,,Bet viņš maksās par to ar savu dzīvi manis un tevis dēļ. Manuprāt tā nav pareizi. Nevainīgs cilvēks nedrīkst maksāt par to.’’
Renso ar citiem ieslodzītajiem nonāk pie krasta, kur viņus gaida Honass un laiva, kura dosies uz kuģi un tas vedīs viņus uz Nolādēto salu. Renso atvadās no čigāniem. Emocionāli viņam ir sāpīgi šķirties no mātes Maninas, Soka arī skumst. Renso lūdz taboram sargāt Maninu, un Danilo ieteic Renso meklēt prieku un brīvību visur- zvaigznēs, debesīs, atrast visu labo un atcerēties, ka čigānam nozīmīga ir brīvība. Renso nepaspēj pilnībā atvadīties no mātes, jo cietumsargi viņu ar varu atrauj no pārējiem čigāniem un iegrūž laivā. Manina pārdzīvo, ka ved projām Renso un vēlas tikt pie viņa, taču viņai neatļauj doties pie audžudēla.
Renso atvadās no mātes.
http://s3.uploads.ru/MojPx.jpg
Dino ierodas De Astolfi pilī un pavēsta Adrianai, ka Rodolfo viņu vēlas redzēt šovakar savā pilī, rīkotajās vakariņās. Aukle Petra uzskata, ka tā ir nekaunība no grafa puses, jo ir par agru svinēt saderināšanos, kad ir pagājis tik maz laika kopš Adrianas mātes bērēm. Umberto gan atbalsta grāfa vēlmi un iesaka Adrianai tur piedalīties, jo tā atzīmējot savu saderināšanos ar Rodolfo. Adriana piekrīt doties uz vakariņam, tikai tad ja atļaus ņemt līdzi aukli un brāli. Ja aukli Petru nelaidīs pie svinību galda, arī Adriana tad neies. Renso nonāk Noladēto salā un Honass ieslodzītajiem paziņo, ka viņiem te būs jāstrādā un jāpakļaujas un nāksies mirt. Honass atņem Renso čigānu amuletu, Renso iebilst pret to. Astrīda ir greizsirdīga par to, ka Rodolfo grib viņu aizstāt ar kādu jaunu meiteni, jo ilgus gadus ir grāfa draudzene un favorīte. Petra pavēsta mācītājam Kventinam, ka Adriana precēsies ar grāfu Rodolfo Farnesio. Kventins ir pārsteigts. Renso aizstāv vienu puisi, kuru Honass sit un runā pretī Honasam. Isa uzzina, ka Umberto māsa precēsies ar Rodolfo un mēģina panākt, lai Umberto precētu viņu. Honass sadur vienu no notiesātajiem, Renso grib tam palīdzēt, bet Honass saka, lai tā būtu mācība tiem, kuri negribēs paklausīt Honasam. Čigānu tabors grib doties projām no ciemata, bet Soka grib palikt te un sagaidīt Renso. Adriana vaicā: ,,Kas noticis ar to čigānu kurš spēlēja vijoli? Vai viņš devies projām?’’ Aukle Petra: ,,Kā tu zini, ka tas ir čigāns? Jūs iepazināties? Tu ar viņu runāji? Adriana, tas ir bīstami. Viņš ir čigāns.’’ Adriana: ,, Neuztraucies. Es ar viņu nerunāju. Tikai vienu reizi redzēju mežā.’’ Tad marķīze atceras, kā Renso spēlēja vijoli un viņa sapņaini smaida. Tikmēr Farnesio pilī grāfiene Astrīda ir kopā ar Rodolfo un jautā viņam: ,,Kāpēc tu mani todien tik nelaipni izliki ārā no pils? Nezinu, vai spēšu tev piedot.’’  Rodolfo atbild: ,,Mani tas neuztrauc, rīkojos tāpēc ka grasos saderināties ar vienu meiteni.’’  Astrīda: ,,Tad lūk kas par lietu. Kāpēc es nav tava izredzētā? Tik un tā mēs esam kopā daudzus gadus. ’’ Rodolfo izsmējīgi atbild: ,, Un tu man būsi vēl par sievu. Nē, Astrīda. Es atceros, kā tu izturējies pret savu vīru grāfu.’’ Nolādētajā salā atrodas Pedro Minelli, Astrīdas bijušais vīrs un viņš saka: ,,Atkal tas velna kuģis ved nelaimīgos uz šejieni. Cik daudz nevainīgo šeit ir gājuši bojā.’’ Astrīda saka Rodolfo: ,,Es varu tev piedāvāt visu to, ko esmu izdarījusi.’’ Rodolfo: ,,Cik dāsni no tevis Astrīd. Bet man nevajag. Tu tāpat ar mani izrīkosies, tāpēc es izvēlējos nevainīgu meiteni ar labām manierēm. Šodien svinēšu saderināšanos. Pievienojies.’’ Astrīdai tas nepatīk un dāma dusmīga paceļ vēdekli pret grāfu, lai brīdinātu viņu, ka var iesist ar to. Astrīda: ,, Tu esi ciniķis!’’ Rodolfo: ,,Neārdies. Mēs varam satikties ik pa laikam.’’ Astrīda: ,,Paskatīsimies. Es palikšu tikai tāpēc, lai redzētu, kādu muļķi izvēlējies.’’ Rodolfo dusmās pievelk viņu sev klāt un brīdina: ,,Valdies! Ja tu vēl apvainosi manu līgavu, tad atkal iziesi pa sētas durvīm un šoreiz, uz neatgriešanos.’’ Manina grib doties pie Farnesio, lai lūgtu viņu apžēloties par Renso, bet Danilo iebilst. Soka gan ir Maninas pusē. ,,Kustieties! Mēs te nespēlējamies! Kusties idiot! Aiziet!’’- Honass auro. Santjago izbijies saka Renso: ,,Ak Dievs Renso! Mēs te iesim bojā!’’ Viņi atrodas uz salas. ,,Nāc ātrāk stulbeni! Ātrāk! Kusties! Dzirdi! Es teicu, kusties!’’
Adriana ar savām kalponēm un Petru ir atbraukusi uz Farnesio pili un gaida pils dārzā pie koka. Rodolfo dodas lepnā gaitā viņai pretī un viesmīlīgi saka: ,, Dārgā Adriana! Tu iedomājies, cik esmu laimīgs, tevi pieņemot. Tā ir tikai formalitāte. Kad mēs apprecēsimies tu būsi laimīgākā sieva.’’ Adrian uzdod viņam jautājumu: ,,Kāpēc jūs apsūdzējāt nevainīgu cilvēku? Jūs neteicat, ka nevainīgais cietīs.’’ Rodolfo: ,,Bet kā gan citādi var glābt tavu brāli. Kādam taču jāuzņemas vaina.’’ Adriana: ,,Kāpēc jūs  to neteicat Farnesio kungs? Būtu zinājusi, nebūtu pieņēmusi jūsu netīro priekšlikumu.’’ Rodolfo satver Adrianu un pievilcis sev klāt, bargi saka: ,,Uz ko tu mērķē? Notiesāts nožēlojams gļēvulis. Galvoju, ka katorga viņam ir īstā vieta.’’ Adriana atraujas: ,,Ne jums to lemt. Jūs esiet niecība.’’ Rodolfo: ,,Esiet lūdzu laipnāka pret mani dārgā, tomēr tu kļūsi par manu sievu, ja tikai… ’’
Adriana: ,,Tikai kas? Ja tikai..’’ Rodolfo: ,,Ja negribi likt Umberto atbildēt par savu noziegumu. Tas tevi atbrīvos no šī pienākuma.’’ Dino uzklausa Patrisio lūgumu apciemot savu brāli Santjago cietumā Farnesio pilī, bet kuprainis atbild, ka ir par vēlu, viņu jau aizsūtījuši uz Nolādēto salu. Renso dusmojas uz Honasu un jautā: ,,Kāpēc tu mūs dzenā kā lopus? Dzirdi!’’
Viesi ir sapulcējušies pils viesistabā un Astrīda aplūko Adrianu un saka: ,,Tātad marķīze De Astolfi būs tava sieva?’’ Rodolfo: ,,Man bija lielas pūles viņu uzrunāt un bildināt. Viņa ir ļoti spītīga.’’ Astrīda: ,,Un ļoti skaista. Tikai kāpēc, tu pretojies Farnesio kunga pielūgsmei. Viņš ir rūpīgs, laipns.’’ Adriana: ,,Izskatās ka jūs esiet labi pazīstami.’’ Rodolfo: ,, Astrīda de Marniera. Mēs esam seni draugi, tāpēc gribēju viņu uzaicināt uz šejieni.’’ Aukle Petra: ,,Vai viņa ir tik tuva, ka nevarējāt uzaicināt vismaz savus radus, vecākus?’’ Astrīda: ,,Nepieļaujami, ka šī sieviete jaucas kur nevajag. Audzini savu kalponi.’’  Adriana aizstāv aukli: ,,Mana aukle Petra var runāt un jebko. Bet ja tas jums nepatīk, mums labāk iet.’’
Adriana ar aukli ieradušās Farnesio pilī
http://s3.uploads.ru/OSHbs.jpg
Rodolfo un grāfieneAstrīda.
http://s3.uploads.ru/7jglN.jpg
Rodolfo aptur viņu, ierunādamies: ,,Nekādā gadījumā Adriana. Ja Astrīdu kaut kas mulsina, tad lai iet. Tava aukle te ir gaidīta viešņa, kura arī būs te.’’
Uz Petras jautājumu, kāpēc Rodolfo nav uzaicinājis savus radiniekus un vecākus, Rodolfo atbild: ,,Man nav radinieku. Pēdējais no Farnesio dzimtas bija mans tēvocis Klemente Farnesio, kurš atstāja man mantojumu, ar ko es varu rīkoties. Un par kuru es piedāvāju iedzert.’’
Pedro iztraucē Honasu no vēlmes sasist Renso, aicinot salas uzraugu apžēloties par nelaimīgajiem, kas ieradušies nupat uz salas, lai smagi strādātu. Rodolfo: ,,Pēc līguma mēs varam apvienot marķīzes Konstancas īpašumus ar maniem īpašumiem. ,,Jūs gribiet padzīt manu brāli no īpašumiem?’’- Adriana jautā. Rodolfo: ,,Nekādā gadījumā. Tavs brālis dzīvos pie mums, manā apgādībā vai vecāku mājā, ja tikai viņam nav iebildumu.’’
Umberto: ,, Es piekrītu grāf un ceru, ka jūs esiet apmierināts ar manu māsu.’’ Rodolfo: ,,Bet vajag kādu, kas pārvaldītu jūsu zemes, jo tās ir pamestas un jūs atrodaties šausmīgā stāvoklī (izputināti).’’ Astrīda iejaucas sarunā: ,,Nevajag tev Rodolfo par to runāt. Redzi, tu mulsini līgavu.’’ Adriana: ,,Par mani neuztraucieties. Es zinu, kādā stāvoklī ir manas zemes.’’ Grāfs Rodolfo sniedz Adrianai saderināšanās gredzenu un uzvelk viņas pirkstā. Adriana jūtas nelaimīga. Astrīda: ,,Tu neko neteiksi Adriana? Skaistums.’’
Adriana: ,, Kas man būtu jāsaka? Šādos gadījumos pieņemts valkāt gredzenu.’’ Barons Orlando redz, kāda ir Adrianas sejas izteiksme un saka: ,,Tu par to nepriecājies Adriana. Tevi kaut kas nomoka?’’ Umberto: ,,Protams ka nē. Mana māsa ir laimīga, ka precēsies, tikai nervozē, tā dara visas līgavas. Taisnība Adriana?’’ Uz to Adriana neko neatbild un klusē.
Adriana ir nelaimīga, nopietna
http://s3.uploads.ru/t/qhHtO.jpg
Pie grāfa Farnesio ierodas mācītājs Kventins, jo Petra bija lūgusi viņu parunāt ar Rodolfo, lai tas apžēlojas par Adrianu un nerīko kāzas tik ātri.
Isa tavernā domā kā kļūt par dāmu un saka: ,,Ja es iemācīšos, manieres, izturēšanos, tad sākšu izturēties kā dāma un Umberto piekritīs mani ņemt par savu sievu.’’ Izolda atbild: ,,Šaubos. Viņš tevi ņems savā sabiedrībā kā izklaidētāju.’’ Isa: ,,Nedomāju gan. Viņš pats man to piedāvāja. Tas ir mans galvenais sapnis. Vajag iemācīties aristokrātiskas manieres. Palīdzi man Izolda.’’ Izolda: ,,Laid mani. Es neesmu nekāda dāma, no zemas izcelsmes un tu arī. Gribi, lai tevi paturu, tad strādā. Nejauc sev galvu ar visādām muļķībām. Lūk, pie tevis ir atnākuši un esi laipnāka.’’ 
Vakarā Renso pateicās Pedro par to ka viņš aizstāvējis viņu no soda. ,,Paldies, ka aizstāvējāt mani.’’ Pedro: ,,Sēdies. Šeit jābūt uzmanīgam puis. Pierodi pakļauties Honasam. Nav svarīgi kā. Sauc mani par Pedro.’’ Renso atbild: ,,Esmu Renso. Čigāns Renso.’’
Pedro.
http://s3.uploads.ru/Ywb6e.jpg
Farnesio pilī mācītājs runā ar Rodolfo pie ēdamgalda: ,,Lūdzu Farnesio kungs, nenodariet meitenei sāpes pret viņas gribu.’’ Rodolfo: ,,Kā tas ir, pret viņas gribu? Mēs šeit nesēdētu bez viņas piekrišanas.’’ Kventins: ,,Adriana atzinās auklei un zinu ,kāpēc viņa piekrita šim laulībām. Neesiet nejūtīgs Farnesio! Nav sliktākas laulības bez mīlestības.’’ Rodolfo: ,,Mīlestība būs un es to neslēpju. Ar plašu sajūsmu.’’ Kventins: ,,Nedižojieties. Paklausieties mani.’’ Rodolfo: ,,Jums mani ir jāuzklausa. Kaut jūs esiet svētais tēvs Adrianai, bet ja jūs neaizvērsiet muti un izbojāsiet vakariņas, jums nāksies pamest manu pili. Iedzersim par mūsu savienību Adriana!’’ Adriana: ,,Dzeriet pats. Es to negribu.’’ Umberto iejaucas: ,,Lūdzu Adriana! Esi pieklājīgāka, atbalsti tostu.’’ Adriana atbild: ,,Ar jūsu atļauju, negribu šeit izlikties.’’ Viņa pieceļas no svinību galda un pamet viesus, lai izietu ārā no pils.
Svīnību galds pie kura sēž viesi (no kreisās puses Florisels, marķīzs Umberto De Astolfi, grāfiene Astrīda de Marniera, aukle Petra, marķize Adriana de Astolfi, mācītājs Kventins un grāfs Rodolfo Farnesio.
http://s3.uploads.ru/zh73X.jpg
Soka izjautā vectēvu par Renso pagātni, bet Danilo nesaka to viņai un iesaka viņai aizmirst, ko zīlējusi Renso plaukstā. Tikmēr Manina atceras, kā pirms 20 gadiem izglābusi Renso no nāves, kad viņš bija nesen piedzimis. Viņa nesa zīdainīti un bēga projām, kur acis rāda. ,,Nevainīgs mazulis. Es pacentīšos, lai tava ģimenes traģēdija nenonāk līdz tevim. Nosaukšu tevi par Renso un apsolu tev aizstāt māti.’’ Viņa to atceras un raudot saka: ,,Piedod Renso! Es tā arī nepaspēju tevi pasargāt. Piedod man dēliņ!’’
Adriana ārpus Farnesio pils, jautā Petrai: ,,Petra, saki kā var nokļūt uz Nolādēto salas?’’ Petra atbild: ,,Tur nav iespējams nokļūt ja nēesi ieslodzītais. Tā ir šausmīga vieta.’’ Adriana: ,,Ir taču kāda iespēja?’’ Petra: ,,Ir. Ja nu vienīgi, dažām sievām, mātēm ir iespēja apciemot nelaimīgos. Šķiet viņus uzņem kuģis, kas dodas uz salu. Bet kāpēc tev tas jāzina?’’
Adriana apņēmīgi: ,,Es tur braukšu. Umberto vietā notiesāja nevainīgu cilvēku, es centīšos viņam palīdzēt.’’ Petra pārsteigta: ,,Tu esi jukusi! Tas ir ļoti bīstami. Aizmirsti par to Adriana!’’ Parādās mācītājs Kventins: ,,Petra! Vai varu parunāties divatā ar Adrianu?’’ Petra: ,,Parunājiet. Ejiet, citādāk meitene zaudē prātu.’’
Isa izjautā Dino par čigānu Renso, un kāpēc viņu notiesāja Umberto vietā.
Isa Valenti ar Izoldu.
http://s3.uploads.ru/8Z4b5.jpg
Adriana lūdz padres Kventina palīdzību, lai nokļūtu uz salas, bet mācītājs iebilst. ,,Petrai taisnība, ka tu zaudē prātu Adriana. Ja par to uzzinās Rodolfo Farnesio, tad mūs abus aizsūtīs uz salu.’’- viņš kritizē Adrianu. Rodolfo redz, ka Adriana nenāk atpakaļ, jo viesi saka, ka līgava laikam negrib vairs atgriezties pie viesību galda un Rodolfo vaino tajā Kventinu. Viņš pats dodas pie līgavas. ,,Tu nebrauksi uz Nolādēto salu, to es nepieļaušu!’’- mācītājs saka. Adriana: ,,Esmu jau izlēmusi tēvs un Dievs man palīdzēs. Piedodiet bet par jūsu pateicību, es braukšu.’’ Rodolfo parādās un jautā: ,,Kas te notiek? Tu būsi mana sieva un es gribu uzzināt, kur tu grasies braukt?’’

Отредактировано nita (05.01.2013 12:43)

0

93

5. sērija
Adriana atbild savam līgavainim: ,,Grāf Farnesio! Atvainojiet, ka es jūs nedzirdēju, jūs mani izbiedējāt. Es runāju ar tēvu Kventinu par lēmumu, ka es līdz kāzām palikšu klosterī.’’ Rodolfo: ,, Bet kāpēc man likās, ka mūks nepiekrīt?’’
Kventins: ,,Tāpēc, ka Adriana grib doties uz klosteri jau rīt.’’
Rodolfo: ,, Es zinu labu klosteri, kurā tevi uzņems.’’ Adriana iesaucas: ,,Nē! Tas ir… Paldies, bet tēvs Kventins zina klosteri, kurā man patiks.’’
Grāfs: ,,Kāds?
Kventins: ,,Netālu no Vilja Florensijas. Tāpēc teicu Adrianai, ka ir jāpagaida.’’
Rodolfo: ,,Gribu zināt tā atrašanās vietu Adriana un kad padre to pateiks, pats tevi tur aizvedīšu, lai pārliecinātos, ka tu pildīsi solījumu.’’
Adriana: ,,Variet nešaubīties, noteikti izpildīšu.’’
Aukle Petra no rīta runā ar Adrianu un iebilst par došanos un Nolādēto salu, taču Adriana stingri paliek pie sava- viņa brauks uz Nolādēto salu.
Čigānu taborā Manina saka: ,,Es visu nakti domāju ko darīt un pieņemu lēmumu.’’ Danilo iebilst: ,,Renso tas nepatiks.’’ Manina: ,,Es nevaru nedomāt kā viņš cieš.’’
Danilo: ,,Esi uzmanīga Manina un atceries, ka mēs tevi gaidīsim.’’
Farnesio pils dārzā Rodolfo skatās uz savu medību piekūnu, un glauda putnu, kas tup viņam uz medību cimda. Viņa kalps Dino ieminas: ,,Tātad jūsu līgava grasās paslēpties klosterī.’’
Rodolfo lepni: ,,Es teicu, ka pats viņu aizvedīšu. Protams, ka sameloju. Tā spītniece var pieņemt stingrus  likumus klosterī, lai nesalaulātos ar mani.’’
Dino: ,,Ja gribiet zināt manu viedokli, viņa diez vai gribētu riskēt ar savu brāli, jo Umberto Astolfi ir brīvs, pateicoties jums, bet variet viņu apsūdzēt jebkura laikā. Vai tad nē?’’
Nav par ko uztraukties Dino, tāpēc, ka nebūs neviens brauciens uz klosteri. Viņai jābūt kopā ar mani.’’
Adriana pie pils dārza atvadas no aukles Petras , sakot ,ka viņu pavadīs Patrisio.
Tikmēr Isa kopā ar Umberto un viņa jautā: Ka pagāja tavas māsas saderināšanās svinības?’’
Umberto: Galvenais, ka drīz Adriana pametīs pili un tu varēsi atbraukt pie manis.’’ Isa priecājas un naivi jautā: ,,Un tad mēs apprecēsimies?’’
Umberto: ,,Nedomāju gan, Isa. Piemini manus vārdus, mums nesanāks. Isa: ,,Ja velies kopā ar mani dzīvot, tad man jābūt tavai sievai. Jo es atbraukšu uz tavu pili kā aristokrāte.’’
Rodolfo ir ar puķēm atnācis pie Adrianas ciemos, bet aukle Petra saka ka Adrianas nav, sakot, ka viņa ir aizgājusi pie mūka. Rodolfo ir par to dusmīgs un aizdomīgs, un nosviežot ziedus uz grīdas, atbild, ka pats zinot kā var palīdzēt Adrianai atbrīvoties no ciešanām, un viņš aiziet projām.
Grāfs Rodolfo Farnesio ar ziediem rokās.
http://s3.uploads.ru/x2zdT.jpg
Umberto ar Isu vēro Adrianu, un Isa vaicā: ,,Tā ir tava māsa?’’
Umberto lepni saka: ,,Skaista. Viņa ir īsta dāma.’’
Isa atbild: ,,Līdzīga tev, bet esmu pārliecināta, ka būšu labāka par viņu.’’
Viņš atbild: ,,Tu nekad nebūsi tāda kā viņa. Viņa ir īpaša.’’
Grāfiene Astrīda prāto, kāpēc Rodolfo neizvēlējās viņu apprecēt un saka savai kalponei Violetai, ka varētu ar Farnesio apvienot savas zemes. Violeta izsaka savu domu: ,,Varbūt jūs viņam esiet apnikusi. Galu galā Adrianai, izņemot īpašumus, ir arī skaistums.’’ Grāfiene dusmās kliedz: ,,Apklusti muļķe! Tu esi mana kalpone. Es aizliedzu tev tā runāt. Tas skuķis neatņems man Rodolfo Farnesio! Ne par ko!’’
Nolādēto  salā Honass komandē ieslodzītos akmeņlauztuvē, Renso sūri ir jāstrādā līdz saulrietam. Renso aizstāv vīru, kurš ir pārguris no nepārtraukta darba, un no Renana uzbrukuma.
Adriana atvadās no svētā tēva Kventina, sakot, ka neatkāpsies no ieceres- aizbraukt uz Nolādēto salu.
Rodolfo drīz arī ierodas pie Kventina, taču Adriana jau aizbraukusi.
Umberto tikmēr cenšas iegūt naudu dūru cīņās, un sekmīgi arī uzvar pretinieku.
,,Ņem šo.’’- aukle Petra saka Adrianai, dodot saderināšanās gredzenu, kuru tai uzvilka Rodolfo. Adriana ir apģērbusies kā vienkārša meitene un pils nomalē atvadās no aukles, lai kopā ar Patrisio dotos uz salu. ,,Par ko tu domā Petra? Es negribu ņemt Farnesio dāvanu.’’- Adriana atbild, bet Petra tuvu asarām lūdz: ,,Tas var tevi izpestīt, noderēt.’’
Adriana pateicas viņai: ,,Paldies par palīdzību.’’
Petra: ,,Tu vienmēr esi bijusi spītīga, darīsi pretēji manai gribai.’’
Adriana: ,,Nepārmet man, labāk dod svētību.’’
Petra lūdz Patrisio sargāt Adrianu un rūpēties par viņu. Adriana sniedz Petrai divas vēstules- vienu Rodolfo, otru viņas brālim Umberto. ,,Brauciet, kamēr Farnesio vēl nav atgriezies.’’- aukle nosaka. Abas atvadās, Petra raud no skumjām, un Adriana kopā ar Patrisio jāšus dodas projām.
http://s3.uploads.ru/akACi.jpg
Adriana atvadās no Petras
Rodolfo karieti aptur kautiņš pie tavernas, kur Umberto cīnās. Grafs pasauc viņu un prasa: ,, Ko teiksi jaunekli? Vai zini kur meklēt tavu māsu?’’
Umberto: ,,Māsa neiziet sabiedrībā. Viņa ir pilī. Pameklējiet viņu tur.’’
Rodolfo: ,,Apnicis viņu meklēt visu dienu, tāpēc jautāju tev. Tā vietā lai tērētu laiku muļķībām, labāk būtu pieskatījis savu māsu. Tavās interesēs ir lai viņa turētu savu vardu.’’
Patrisio runājas ar Adrianu pie pludmales, viņš izstāsta Adrianai, ka Rodolfo sakāvās ar kādu čigānu, kurš izglāba Mariju un tas Adrianu ieinteresē.
http://s3.uploads.ru/h9lEm.jpg
Patrisio un Adriana pludmalē.
Adriana liek Patrisio nesaukt viņu par ,,jūs’’, bet izlikties ka viņi ir radinieki, kuri grib apciemot Santjago uz salas. Turpat ir laivas ar Honasu, kurš gaida ieslodzīto sievas un bērnus, lai varētu pārcelt uz kuģi un tad doties uz salu. Pēkšņi Adriana pamana Rodolfo kalpu Dino un novēršas, jautājot Patriso, ko Dino te meklē. Dino runā ar Honasu, lai tas piebeidz Renso un dod maisiņu ar naudu. Honass piekrīt.
Dino un Honass
http://s2.uploads.ru/EGgQO.jpg
Isa tavernā mierina Umberto, kuru moka sirdsapziņas pārmetumi, ka Adrianai ir jāglābj viņš no soda.
Kad Adrian ar Patrisio kapj laivā, Honass uzsauc: ,,Vienu mirklīti!’’ Patriso paskaidro: ,,Esmu viņas brālis.’’
Honass atcērt: ,,Man nospļauties kuru jūs gribiet apciemot. Šajā laivā ved sievietes un bērnus. Neviens vīrietis izņemot ieslodzītos nebrauc uz salu. Tikai sievietes un bērni.’’
Patrisio izgrūž no laivas, un Adriana kopā ar pārējām sievietēm un bērniem brauc projām, Honasa pavadībā, Patrisio mēģina viņus panākt, taču tiek apturēts un Adriana izmisusi sauc viņu.
http://s3.uploads.ru/ohIRe.jpg
Adriana viena aizbrauc.
Renso jautā: ,,Kur Honass aizbrauca?’’
Pedro: ,,Noteikti pēc sievietēm un bērniem, mums jāstrādā līdz vakaram. Tu gaidi savu sievu?’’
Renso: ,, Es nevienu negaidu.’’
Adrianu uz kuģa sāk izvaicāt kāda sieviete, sakot: ,,Paskat! Šīs rokas ir kā īstai princesei, bet izliekas par tādu kā mēs. Tu esi viltvārde.’’
Viņa aplūko Adrianu un viņas rokas, jo redz, ka tās ir tīras bez raupjuma un tulznām. Tātad domā ,ka Adriana nekad nav strādājusi.
Adriana pieklājīgi atbild: ,,Lieciet jūs mani mierā.’’
Sieviete: ,, Ak, viņa mani nosauca par ,,Jūs’’!’’
Adriana: ,,Ko jums vajag?’’
Sieviete: ,,Ar tādām rokām un sejiņu tev jābūt salas uzrauga draudzenei, kurš sit mūsu vīrus.’’
Adriana: ,,Tu esi jukusi! Liecieties mierā.’’
Sieviete:,, Atzīsties ka esi padauza, kura vazā vīriešus no mums. Es ar tevi runāju!’’
Viņa uzbrūk Adrianai, marķīze aizstāvas, iejaucas vēl kāda sieviete, notiek sieviešu cīņa, kuru izjauc Honass un pārsēdina Adrianu nostāk no citām sievietēm.
Adrianu sāk apvainot viena sieviete
http://s3.uploads.ru/MY5tp.jpg
Aukle Petra izstāsta Kventinam, ka Adriana ir aizbraukusi, bet ar viņu kopā ir Patrisio.
Tad viņi pamana Patrisio vienu pašu atjājam bez Adrianas.
Patrisio paskaidro: ,,Man neļāva braukt līdzi viņai. Mūs izšķīra, viņa viena pati devās uz Nolādēto salu.’’
,,Stulbenis! Lai kā es tevi neaudzinātu, viss velti.’’- Petra pārmet Patrisio, bet mācītajs atsaka: ,,Pietiek Petra. Pietiek rāt puisi!’’
Petra atbild: ,,Nav pietiekami. Tādu muļķību pieļaut. Kas tagad atgriezīs manu meitenīti? Kā varēšu zināt, ka viņa ir vesela?’’
Kventins: ,,Es viņu atvedīšu. Katru mēnesi es braucu pie ieslodzītajiem, nākamnedēļ tur došos, būs laiva un es viņu atvedīšu.’’
Grāfienei Astrīdai paziņo, ka viņu gaida tavernas īpašniece Izolda. Izolda ir atvedusi Isu uz pili, kur Isa apbrīno, priecājas par pils lietām un plašumu.
Honass ar Adrianu ir atbraukuši uz salu un pie krasta pārējie apsveicinās ar saviem piederīgajiem, tikai Adriana paliek viena ar Honasu. ,,Tātad tu atbrauci pie sava vīra? Laikam viņš ir jauniņais, jo agrāk tevi neesmu redzējis. Nu, kā viņu sauc?’’- viņš izvaicā Adrianu, bet viņa meklē nevainīgi notiesāto, apmulsusi paliek stāvam.
Astrīda saveicinās ar Isu. ,,Tiešām īsta skaistule?’’- ta lepojas un Astrīda vēsi atbild: ,,Muļķe nav, tīri pieņemama. Kur tu viņu izvilki?’’ Isa: ,,Tātad es varēšu palikt?’’
Grāfiene: ,,Šausmīgi vulgāra. Iespējams, mēs varēsim radīt brīnumu.’’ Izolda paskaidro viņai, ka Isa uzaugusi tavernā un ka viņai nav smalku manieru, protams, ja viņas māte būtu muižniece, tad gan būtu citādāk. Izolda zina, ka Isa ar Astrīdu ir ciešas radinieces- māte un meita.
Renso no attāluma ievēro Adrianu un saka, ka viņa ir skaista, un Pedro pievērš viņai skatienu. Abi skatās uz Adrianu un Honasu. Honass redz, ka Adrianai neviena nav un piedāvā ņemt viņu pie sevis paspārnē, ja jau viņas vīrs ir miris un sāk pieskarties Adrianas sejai, bet viņa atraida viņu.
Renso ar Pedro vēro Adrianu un Honasu.
http://s3.uploads.ru/FuN7g.jpg
Tikmēr mācītājs pamana pie De Astolfi pils Farnesio karieti un lūdz lai Patrisio paslēpj viņu pilī, jo Rodolfo ir nikns, meklē visur Adrianu. Patrisio saka viņam ka nav viegli paslēpt tik.. resnu mācītāju, kāds ir padre Kventins. Kventinam ir daudz liekā svara, viņi paslēpjas, atstājot Petru ar Rodolfo. ,,Saki Adrianai , ka vēlos viņu redzēt. Viņas nav ne klosterī ne pilsētā! Pasauc viņu nekavējoties!’’- Rodolfo pavēlnieciski uzrunā Petru. ,,Apsēdieties grāfa kungs. Gribēsiet ko iedzert.’’- Petra vilcina laiku. ,,Gribu nekavējoties redzēt savu līgavu. Vai arī pats iešu viņu meklēt.’’- Rodolfo paliek pie sava, bet Petra iesaucas: ,,Nē! Grāfa kungs, lieta ir tāda, ka Adriana jau devusies uz klosteri.’’
Rodolfo: ,,Ko? Kā tas ir iespējams? Es pats personīgi grasījos viņu tur aizvest. Tu nemelo?’’
Petra: ,,Viņa atstāja jums vēstuli. Jums būs interesanti to izlasīt.’’ Rodolfo arī to dara.
Adriana vairās no Honasa piedāvājuma par viņu rūpēties, un ka Adriana nedrīkst tik ātri braukt projām. Adriana pretojas, tad parādās Renso pie viņiem un saka: ,,Viņas vīrs nav jūrā, es atbildu par šo sievieti.’’ Adriana skatās izbrīnīta uz čigānu.

0

94

6. sērija
Renso paziņo Honasam ka viņš ir Adrianas vīrs un Adriana apmulsusi skatās uz jauno izskatīgo, sarkanā jakā ģērbušos čigānu puisi.
Renso saka: ,,Es atbildu par šo sievieti!’’ Honass ar Adrianu skatās uz viņu. Honass neizpratnē jautā: ,,Ko tu teici?’’
Renso: ,,Ko dzirdēji! Šī sieviete ir mana sieva! Viņa atbrauca pie manis. Ja netici, pajautā viņai!’’
Tad Renso pieiet tuvu Adrianai un pieskaras, paglāsta viņai vaigu un draudzīgi, mierinoši runā: ,,Tiesa ka tu esi Renso, čigāna sieva?’’ Adriana stāv pārsteigta par Renso rīcību, jo viņa taču ir aristokrāte un ka vīrietis nedrīkst pieskarties viņai. Honass jautā atkal: ,,Sieviete! Tu neizrādi prieku redzot šo puisi. Saki patiesību, godīgi! Tu esi čigāna sieva?’’
Adriana atbild: ,,Jā. kungs. Esmu. Šis cilvēks ir mans vīrs un es gribu būt kopā ar viņu.’’
http://s3.uploads.ru/5vFaE.jpg
http://s2.uploads.ru/K4EYB.jpg
http://s3.uploads.ru/gbEjS.jpg
http://s2.uploads.ru/FwJIj.jpg
Renso satiekas pirmoreiz ar Adrianu, viņš pieskaras viņas vaigam, Honass vēro viņus.
Vēlāk, kad Adriana ar Renso dodas sadevušies rokās ar citiem ieslodzītajiem uz akmeņraktuvēm, Adriana viņam pateicas: ,,Paldies, ka aizstāvējāt mani. Viņš gribēja…’’ Renso pārtrauc viņu un atbild: ,,Es zinu ko viņš gribēja. Nebaidies. Viņš jūs neapvainos, kad būsiet kopā ar mani, es to nepieļaušu.’’ Uzraugs uzsauc: ,,Pietiek tērēt laiku! Tā nav vieta izklaidēm. Strādāt! Uz darbu! No šīs dienas arī sievietes saņems uzdevumu un strādās!’’
Tikmēr De Astolfi pilī Rodolfo lasa adrianas vēstuli, kurā viņa uzrunā Rodolfo, par Farnesio kungu. Rodolfo neapmierināti saka: ,,Kā tas ir ,,Farnesio kungs? Pat ne ,,dārgo Rodolfo’’, jo mēs esam saderinājušies!’’
Petra iejaucas: Adriana godīgi attiecas pret cilvēkiem un tā viņa jūs uzrunā.’’ Rodolfo atcērt: ,,Neviens nejautāja tavu viedokli. Saki Umberto, ka gribu ar viņu parunāt.’’ Aukle atbild: ,,Umberto nav pilī. Mana meitenīte atstāja vēstuli arī viņam.’’ Rodolfo pārsteigts: ,,Tas stulbenis nav lietas kursā, ka Adriana ir aizbraukusi? Kā gan viņa varēja aizbēgt, pat neatvadījusies no brāļa?’’
Petra: ,,Nav ko brīnīties, ka jūs viņu līdz tādai rīcībai novedāt. Ja jūs nebūtu tik prasīgs, tad mana meitenīte būtu uzvedusies pieklājīgāk.’’
Isa priecājas par Astrīdas de Marnjē pils aparmentiem, un ka kļūs par dāmu.
Izolda ar grāfieni Astrīdu runājas par Isu, un grāfiene domā, kāds labums būtu no Isas, bet Izolda atbild, ka gan grāfiene pratīs izmantot savu meitu. Astrīda nevēlas būt kopā ar savu meitu, jo baidās no patiesības. Krogā Umberto ir atgriezies un draugi viņu uzrunā: ,,Beidzot ir atgriezies mūsu labākais draugs Umberto! Briesmīgākais noziedznieks visā Vilja Florensijā!’’
Umberto atbild: ,,Par ko tu runā Orlando? Jūs esiet sajukuši!’’ Draugi viņu mudina iedzert kopā.
Notiek darbs raktuvēs, Adriana atrodas līdzās ar grozu kurā liek akmeņus, Renso viņai blakus un uzmundrina: ,,Nebaidieties. Sievietes nodarbojas ar vieglākajiem darbiem.’’
Adriana lepni atbild: ,,Es nebaidos strādāt. Mums teica, lai palīdzam vīriem. Esmu gatava pildīt savu pienākumu. Kas man ir jādara?’’ Renso atbild: ,,Jāliek grozā akmeņi. Izvēlieties gludākus, mazākus.’’ Honass atlaidies šūpuļtīklā kopā ar Renanu vēro Adrianu un Renso un spriež: ,,Dīvaini. Šī sieviete ir pārāk skaista, lai būtu kaut kāda nožēlojama čigāna sieva.’’  Renans uzrunā Renso: ,,Čigān! No kurienes uzradās tev sieviete, ja tu teici, ka nevienu negaidi?’’  Renso atbild: ,,Vai tas ir brīnums, ka čigāns var būt precēts un ka pie viņa ir atbraukusi sieva?’’   Renans atbild: ,,Tavā gadījumā ir. Es pats dzirdēju, ka tu teici, ka nevienu negaidot.’’
Renso: ,,Es lūdzu savai sievai uz tādu vietu nebraukt, bet viņa nolēma pretoties manai gribai un atbraukusi.’’
Honass pienāk pie Adrianas un saka: ,,Tavs vīrs ir pārāk pļāpīgs. Tāda uzvedība var jums abiem kaitēt, bet ja tu viņu patiesi mīli, tad ziedosi sevi  lai glābtu vīru.’’
Renso atbild: ,,Par manu uzvedību ,sodīs mani, bet sievai nav tur nekādas darīšanas. Tā bijis vienmēr, Honass.’’
Honass: ,,Tādā gadījumā piesargies čigān! Es vairs necietīšu tavus izlēcienus!’’
Rodolfo pārmet Petrai, ka viņa būdama Adrianas aukle, nav pavadījusi viņu uz klosteri un nezina kurā, Petra atbild, ka viņai nav bijis lemts Adrianu pavadīt, jo tā viņa gribējusi. Grāfs paziņo, ka dosies pie mūka Kventina, lai pasaka kur Adriana ir, un ka Petra ir izlaidusi Adrianu, ka tāpēc Adriana ir tik spītīga, bet gan jau Rodolfo savedīšot Adrianu kārtībā, un neļaus pie sevis šādi izturēties. Viņš dodas projām no pils.
Kventins sāk uztraukties, ka viņa klosterpuika Florisels visu izstāstīšot Rodolfo, ka Adrianas nav klosterī, bet Patrisio saka, ka uzspēs laicīgi pie puikas, apdzīšot Farnesio ātri.
Čigānu taborā Manina ilgojas pēc sava dēla Renso: ,,Man ir tikai mans dēls Renso un tagad vēlos būt kopā ar viņu.’’  Viņas draugs čigānu barons Danilo atbild: ,,Tu neesi viena. Nu jau pagājuši daudz gadu, kopš mēs tevi pieņēmām savā taborā un tu vari uz mums paļauties. Renso nav jāredz kā tu raudi un ka liktenis tev neļāva aizbraukt uz Nolādēto salu. Tātad tev jāpaliek šeit.’’
Astrīda izjautā Isu: ,,Izolda man teica, ka tu pinies ar marķīzu De Astolfi.’’
Isa atbild: ,,Jā, kundze. Viņš apsolīja mani padarīt par dāmu.’’ (Kāds naivums no Isas, ka tic visam ko Umberto saka). Astrīda gādīgi atbild: ,,Daudzi jauni muižnieki dod šādus solījumus, bet pēc tam aizmirst.’’
Isa nicīgi iesmējās. ,,Esmu pārliecināta, ka šis nav tas gadījums. Es zinu, ka manis dēļ viņš ir gatavs pat nogalināt. Jūs man nepalīdzēsiet? Goda vārds!’’- Isa saka un ir gatava izdabāt grāfienei, lai tik tiktu projām no kroga. Viņa atceras, kā ieslidinājusi mirušā barona gredzenu Renso kabatā.
http://s3.uploads.ru/cwk4W.jpg
Isa un Astrīda.
Renso runājas ar Pedro. ,,Kā gan citādi Pedro. Kad es redzēju viņu kopā ar Honasu, tik izbijušos un tik skaistu, tad nevarēju atstāt viņu ļaundara rokās.’’
Pedro: ,,Tā meitene atbrauca ne pie tevis. Viņas vīrs vai nu ir starp slimniekiem, vai miris. Katrā gadījumā viņa atgriezīsies turp no kurienes nākusi.’’
Renso sāk iemīlēties Adrianā un atbild: ,,Pat ja tā būtu, kāpēc man ir sajūta ka viņa ir mans liktenis.’’
Adriana liek akmeņus grozā un prāto par Renso. ,,Cik viņš ir līdzīgs čigānam, kas spēlēja vijoli.’’
Kventins nevar tikt uz klosteri uzreiz, jo viņa ēzeliene Grizelda atsakās vest viņu un spītīga stāv, līdz beidzot sāk kustēties.
Te Adrianai piesienas sieviete Judita, tā ar kuru Adriana sakāvās uz kuģa, kad brauca uz salu. ,,Ko tu gribi apmānīt, redzu ,ka izliecies tik strādājam?’’- Judita nicīgi apvaino Adrianu, bet viņa atbild: ,,Netraucē mani un dari savas lietas.’’
Judita secina: ,,Bezkaunīga un aristokrātiskas manieres.’’  Tad pie viņām pienāk Renans un jautā Juditai: ,,Ko nestrādā?’’  Šī atbild, ka Adriana nestrādājot, baidās sabojāt savas baltās rociņas. Adrianai rokas un plaukstas sāp, parādās asinis, tulznas, bet viņa ciešot sāpes turpina likt akmeņus grozā. Renans atcērt: ,,Ko tu pļāpā sieviete? Nodarbojies ar darbu un tad guli!’’
Tad uzrunā Adrianu: ,,Bet tu.. Tu parādi savas rokas? ’’
Adriana parāda, un viņš redz cik viņas rokas ir savainotas, tad pieiet Honass un vaicā, kas par lietu. Honass: ,,Nejauši, savainoji rokas?’’ Adriana: ,,Jā, kungs.’’  Honass paskatās uz tām un saņem šīs rokas pie sevis tvērienā: ,,Redzams, ka tas nav pieradušas pie tik smaga darba. Ja gribi, vari atpūsties.’’
Adriana: ,,Nav vajadzīgs. Es turpināšu darbu.’’ Tad Honass saspiež viņas rokas, Adriana ievaidējās sāpēs. ,,Kā gribi..Bet brīdinu ,ka nāksies papūlēties.’’- atsaka Honass, skatoties viņai sejā. Redzams, ka vīrietim ļoti patīk Adriana un viņš to iekāro.
http://s2.uploads.ru/s6f2b.jpg
http://s3.uploads.ru/4ZRhU.jpg
Adrianas savainotās rokas un Honass kopā ar Adrianu.
Manina saka: ,,Kā varu tev palīdzēt Renso? ’’ Tad pienāk Soka, Danilo mazmeita un lūdz: ,,Ka būtu ja aizietu pie tā cilvēka un lūgt viņu apžēloties par Renso?’’
Vecā čigāniete atbild: ,,Rodolfo Farnesio nekad nav pazinis žēluma.’’  Rodolfo karietē prāto un domā, ka Adriana vel nekad viņu nav tā muļķojusi. ,,Velns parāvis.’’- grāfs nodomā, nepatīk Adrianas rīcība kungam.
Renso uzrunā Adrianu, redzot viņas rokas: ,,Tev sāp? Renan, mana sieva savainojās, neatsaki palīdzību!’’ Renans atbild vēlīgi: ,,Nu ejiet, nomazgājiet rokas un tad atkal pie darba.’’ Adriana pateicas: ,,Paldies kungs.’’
Patrisio jau pirmais iekšā klosterī un lūdz lai zēns atver durvis. Umberto meklē Isu, jautā, vai viņa aizgājusi ar kādu citu. Isa tik priecājas un lielās audžumātei Izoldai ka viņu nu būs Umberto sieva, nēsās dārglietas utt.
Pie jūras, Renso  mazgā Adrianas rokas ar ūdeni, viņam rūp meitene un grib lai viņai viss būtu labi , tad uzsāk sarunu: ,,Kāpēc jūs atbraucāt uz Nolādēto salu? Kas ir tas cilvēks, kuru meklējāt? Jūsu tēvs, vīrs?’’
Adriana: ,, Man nav vīra, esmu gatava upurēties ,lai sameklētu to, kuru vajag.’’ Renso: ,,Pietiek jūs uzlūkot, kad gaisma parādās. Kad es jūs pirmoreiz ieraudzīju pie krasta, manu uzmanību piesaistīja jūsu skaistās acis.’’
Adriana: ,,Manas acis?’’ Renso: ,,Tāpēc ka tās parāda noslēpumainību, ilgas, kā mēness parādās pie apvāršņa. Kā jūs sauc? Jūs vēl nepateicāt savu vārdu.’’
Adrianai nu jaunais segvārds ir rokā un viņa braši atbild: ,,Mēnesnīca. (Luna) Mēnesnīca ir mans vārds.’’
http://s2.uploads.ru/ZsAzq.jpg
http://s3.uploads.ru/EHMdq.jpg
Adriana ar Renso iepazīstas, abi runā, vēlak Adriana ir kopā ar Pedro.
Patrisio mēģina pierunāt Floriselu melot, bet zēns atsakās to darīt, tad jau pie durvīm klauvējas Rodolfo un pavēl kā pats karalis: ,,Atveriet! Rodolfo Farnesio vārdā atveriet durvis!’’ 
Renso stāsta par sevi Adrianai, kura klausās un ir ieinteresēta draudzēties turpmāk ar Renso, taču ir piesardzīga ,jo Renso vēl ir svešs. Viņš skaidro: ,,Vienīgā laime, kas ir čigānam ir- brīvība, debesis un zvaigznes.’’ Adriana atbild: ,,Laikam čigānam ir skaista dzīve. Labāk mums atgriezties pie darba Renso! Lai nebūtu pretenzijas pret tevi Renso.’’ Tad viņus pieķer Honass un rāja Renso ,ka viņš neiet strādāt, bet Adriana atbild, ka Renso palīdzējis mazgāt viņas ievainojumus rokās.
Rodolfo izvaicā zēnu par tēvu Kventinu, vaicā kur tas ir, un zēns melo, ka svētais tēvs ir tālu. Pedro brīdina Renso, ka viņam ir bīstami spēlēt komēdiju par vīru un sievu, jo Renso nemaz nav precējies. Adriana palikusi ar Pedro vienatnē lūdz: ,,Nenododiet mūs, man ir jāsameklē  viens cilvēks, viņa dēļ esmu šeit. Vai tā ir taisnība, ka no rīta vienu līķi iemeta jūrā?’’ Pedro prasa: ,,Kā sauc tavu puisi? Varbūt es viņu zinu.’’ Pedro pavesta Adrianai, ka viens jauns cilvēks pa ceļam mira, kad brauca uz salu. Pedro iesaka viņai doties atpakaļ uz Vilja Florensiju, tā būs labāk gan Renso, gan viņai. Adriana domā, kā to cilvēku atrast, lai Dievs palīdz viņai.
Soka, runā ar Radū, un grib palīdzēt Renso, čigāns atbild, ka diez vai Renso apžēlos, jo sabiedrībā tā nicina čigānus. Soka, saka ka mīl Renso, un ka viņai ir sāpīgi, ka Renso atrodas ieslodzījumā.
Tad Adrianu traucē Honass savā zirgā un saka: ,,Virtuvē vajag sievietes, laikam esi nogurusi likt akmeņus. Brauc kopā ar mani. Braucam!’’ Viņš sniedz Adrianai roku, lai uzceltu viņu uz sava zirga, bet Adriana neļaujas. Adriana atcērt: ,,Es pati aiziešu!’’ Tad Honass satver viņu aiz zoda ar roku un saka: ,,Kā gribi. Pasteidzies!’’
Renso netālu ir no viņiem un saka: ,,Noladētais Honass! Šī meitene vārdā Luna ir īpaša. Viņa nav precējusies un kaut kā atšķiras no pārejam sievietēm, kas ir uz salas. Runājot ar viņu, sapratu, ka viņa ir izglītots cilvēks.’’
Honass panāk Adrianu, kad tā dodas projām, un prasa: ,,Kāpēc neesi mīļa pret mani? Kas ir? Patīk izklaidēties ar čigānu? Tu esi lepna un tas man patīk vēl vairāk.’’
Adriana vairās no viņa, šis dzenā viņu ar zirgu. jāj apkārt Adrianai. Viņa saka: ,, Liec mani mierā.’’ Honass: ,,Jebkurai sievietei būtu liels gods, kļūt par Honasa draudzeni. Mēnesnīca, tu vari lieliski iekārtoties, ja gribēsi. Tikai esi pakļāvīga.’’ Nolec no zirga un satver Adrianu, grib skūpstīt viņu, Adriana kliedz: ,,Laid mani! Nē!’’ Honass, lūdz lai viņa tā nedara, Adriana viņu atraida, sakot ka viņam nav tiesību uzmākties Adrianai (marķīze taču). Tad Honass satver Adrianu atkal un saka, lai šī sauc savu čigānu, lai  aizstāv, un grib bučot Adriani, kurai jau tā pretīgi. Gan jau Luna kritīs viņam pie kājām un pakļausies, ta saka Honass, bet Adriana aiziet nomocīta, labi ka tika vaļā no viņa.
Aukle Petra ierodas krogā, kur Isa viņu izsmej, sakot, ka Umberto šeit nav.
Renso iztaujā Adrianu, vaicā ar ko viņa nodarbojās, pirms ieradās šeit. Adriana samelo, ka strādājusi krogā, trauku mazgātāja. Soka uzstāj lai vectēvs atļauj viņai doties pie Rodolfo, lai apžēlotu Renso, bet čigāns ir pret. Vakarā Renso ierauga Pedro savā būdiņā un Pedro ,saka ka viņam ir garlaicīgi ar citiem ieslodzītajiem, un ka nav ko parunāt, bet Renso viņš saka, ka Renso domā par Mēnesnīcu (Lunu).
Renso saka Pedro ,ka grib aizbēgt no salas, arī Lunas dēļ. Tad Renso sāk spēlēt vijoli un Adriana atpazīst melodiju, saka: ,,Tā mūzika. Tātad viņš ir Renso, čigāns.’’ Viņa dodas pie Renso.
http://s3.uploads.ru/NWZhX.jpg
http://s3.uploads.ru/ge1w0.jpg
http://s3.uploads.ru/SibKf.jpg
http://s3.uploads.ru/5mbZJ.jpg
Adrianu atkal Honass neliek mieru, viņš trenkā viņu, Renso ar Pedro, un Adriana vakarā izdzird Renso mūziku.
Umberto beidzot atgriežas pilī un aukle izsaka viņam pārmetumus, par viņa dzīvesveidu un uzvedību. Rodolfo sagaida mācītāju Kventinu un pieprasa, viņam kur palikusi Adriana. Adrian ejot pie Renso, sastop Honasu un tas saka: ,,Atkal mēs esam vieni. Īstais laiks, lai tu nožēlotu savu vainu.’’ Un metas Adrianu skaut, uzmācas, tad iejaucas Renso un saka, lai atlaiž Adrianu. ,,Atstājiet mūs mierā! Mēs neko neesam izdarījuši, lai sodītu.’’- saka Adrianu un Renso atbild: ,,Nejaucies Luna!’’ Adrianas dēļ, Honass apžēlojas un aiziet. Adriana jautā Renso: ,,Viņš jūs savainoja?’’ Renso tā kā dusmīgs, saka: ,,Bet ko jūs šeit dariet? Kāpēc negaidījāt mani būdiņā?’’
Adriana: ,,Es izdzirdēju vijoles skaņas un domāju ka tas ir viens pazīstams.’’
Renso: ,,Cilvēks, kura dēļ jūs atbraucāt. Piedodiet. Man nevajadzēja jums kaut ko jautāt.’’
Manina kārtīs redz, ka Renso ir kopā ar kādu sievieti ,un saistās ar mēnesi. Renso gādīgi saka Adrianai: ,,Jums labāk paēst un ātri aizmigt. Mums ir maz laika lai atpūstos.’’ Adriana: ,,Bet jūs negribiet paēst Renso?’’ Renso atbild, ka negrib. Adriana apskata Renso ievainojumu, Renso un Adriana dodas pie miera, viņi guļ atsevišķi. Adriana skatās uz viņu, Renso domīgs.

0

95

7. sērija
Renso un Adriana dodas pie miera, Renso skatās uz Adrianu gulēdams, viņa arī nevar uzreiz aizmigt. Naktī Adriana sāk  murgot un skaļi runā: ,, Nē, nē! Viņš nevar nomirt. Es atbraucu palīdzēt, gribēju viņu izdabūt ārā. Nē! Man viņš jāatrod, vajag atrast! Nē!’’
Aukle Petra izstāsta Umberto, ka Adriana ir projām klosterī.
Renso izdzird Adrianas murgošanu un pamodies, pieliecas pie viņas un pieskaras viņai, teikdams: ,,Cik viņa ir skaista! Mēnesnīca (Luna)! Mēnesnīca, mosties!’’
Adriana atver acis un apjēdz, ka Renso ir pie viņas un pie tam pieskāries viņai un bargi vaicā: ,,Kāpēc jūs esiet šeit? Neuzdrošinieties!’’
Renso atbild: ,,Luna. Jums bija murgi. Es tikai pienācu jūs pamodināt.’’
http://s3.uploads.ru/am4Uw.jpg
Renso pieskaras Adrianai, viņa murgo.
Adriana dusmīgi atbild: ,, Tāpēc čigāns jau nedrīkst aiztikt neaizsargātu sievieti.’’
Renso: ,,Ja jau biju pie jums, tad tikai tādēļ, lai ievērotu pieklājību un attālumu. Tāpēc nevajag apvainot manu tautu.’’
Renso atgriežas sapīcis savā guļamvietā un Adriana aizmieg. Tā beidzas viņu pirmā nakts kopā.
Isa domā: ,,Tu vēl redzēsi Umberto de Astolfi. Es vēl iemācīšos uzvesties kā dāma un tad tu ar mani apprecēsies. Es saņemšu De Astolfi bagātības.’’ (Umberto ir izputējis, bet Isa to nezina.)
Umberto strīdas ar aukli Petru, vainojot Adrianu, ka tā viņu iegrūdusi nelaimē, bet Petra aizstāv Adrianu. Tad atnāk Patrisio- Adrianas kalps un marķīzs izgāž dusmas uz viņu, pagrūžot, bet Petra paskaidro, ka Kventins aizvedis Adrianu.
http://s2.uploads.ru/wCzDM.jpg
Adrianas brālis, marķīzs Umberto De Astolfi.
Tikmēr vakarā Rodolfo atgriežas savā pili un istabā, un tur viņu gaida kaila grāfiene Astrīda, apsegusies ar segu un grāfs prasa nelaipni: ,, Pie velna, ko tev vajag?’’
Astrīda: ,,Gribēju tev sagādāt pārsteigumu, lai gan redzu, ka tu neesi omā Rodolfo. Tava iemīļotā līgava atkal izrīkojusies pirms stāšanas laulībā.’’
Rodolfo mazgā rokas bļodā un atcērt: ,,Atbrīvo mani no tavas ironijas un muļķībām Astrīd!’’
Astrīda koķetējot saka: ,,Nē..’’ Un tas iespiedzas jo Rodolfo uzlej ūdeni virsū viņai uz vēdera no bļodas. Taču tas grāfieni neattur no vēlmes flirtēt ar grāfu. Astrīda: ,,Piedod dārgais! Negribēju tevi saskumdināt, tev jau tā nepatikšanu gana ar marķīzi De Astolfi. Un pat nevari iedomāties cik.’’ Rodolfo masēja viņas plecus un izdzirdējis šo te, sagrābj Astrīdu pie kakla un imitē žņaugšanas tvērienu ar roku, bet Astrīdai nav bail, un šī smējās. Rodolfo brīdinoši saka: ,, Vairs nekad neuzdrīksties nepildīt pavēles grāfien Astrīd de Marnjē. Es teicu- pietiek! Negribu, lai tu man pieminētu Adrianu savā klātbūtnē. Ja jau tev tik ļoti nepatīk manas gaidāmās kāzas, tad meklē izklaidi citur!’’ Pēc tam grāfs kaislīgi sāk skūpstīt Astrīdu, abi pavada nakti gultā.
http://s2.uploads.ru/YX6FD.jpg
Astrīda vakarā ciemojas pie Rodolfo.
No rīta Renso ir augšā ar Adrianu, viņa mazgā kājas ar ūdeni, Renso tā kautrīgi paskatās uz viņas atsegto kāju, Adriana aizklāj to. Nav jau viņam viegli, ka tāda skaistule atrodas viņa būdiņā, satrauc čigānu tas. Renso iesāk sarunu: ,,Ja gribiet nopeldēties upē, es zinu vienu vietu un pirms tumsas aizvedīšu jūs. Nebaidieties, jūs neviens neuztrauks. Es sekošu tam, lai neviens nepienāk klāt.’’
Adriana: ,,Es nebaidos, nekas.’’
Tad viņus iztramda Renans, pavēloši sakot: ,,Nāciet ārā! Laiks strādāt maiņu.’’ Tad viņš pamana, ka abi ir gulējuši atsevišķi- Adrianas apmetnis ir vienā gultā, Renso guļamvieta ir otrā pusē. Uzraugs nosaka smīnot: ,,Dīvaina  tā jūsu laulība. Ko neguliet kopā?’’ Renso ar Adrianu stāv apmulsuši. Renans saka: ,,Tava sieva tevi necieš?’’  Renso: ,,Tas nevienu neuztrauc.’’
Renans turpina: ,,bet Honasu tas gan satrauc, vairāk kā nevienu citu.’’
Renans saka, lai Adriana apvalda mēli un nosaka, lai viņa tāpat veikli strādā, un atstāj abus. Adriana sāk nervozēt: ,,Ko tagad iesāksim ,ja mūs atmaskos un ka sapratīs, ka mēs neesam precēti?’’
Renso: ,, Ko nu par čigānu kopā.’’ Adriana redzot, ka viņš ir apvainojies par naktī notikušo, atvainojas: ,,Renso, mani mocīja murgi, es negribēju.’’
Renso: ,,Es atvēru dvēseli jums ar tik skaistu seju. Jūs parādījāt savu īsto attieksmi pret čigāniem.’’
Adriana: ,, Labi Renso, es pateikšu patiesību.’’ Un iet projām ,Renso viņai seko, saukdams: ,,Luna! Luna!’’
Isa ierodas pie Astrīdas un uzzina, ka grāfiene nav pilī.
Rodolfo gulēdams gultā saka Astrīdai, lai turpmāk šādi pārsteigumu nebūtu no viņas puses, jo nevēlas lai baumas nonāk  līdz Adrianai. Tad grāfs liek viņai doties projām, Rodolfo pīpē, smīn, bet Astrīda ir neapmierināta, Dīno arī smīn.
Renso saka Adrianai: ,,Jūs zināt, kas jūs gaida ,ja Honass sapratīs, ka jūs esiet brīva?’’ Adriana atbild: ,,Bet kas mani gaida blakus jums? Dažādi pārpratumi un strīdi? No cilvēka, kurš domā, ka nicinu jūsu tautu.’’ Tas ir Renso un Adrianas pirmais strīdiņš un tad piejāj Honass, redz abus neapmierinātus un prasa: ,,Kas ar jums? Tu jau sāki necienīt savu sievu čigān? Maz pietiek ka jūs čigāni esiet burvji, zagļi, vēl par sievietēm ņirgājieties? Nelietis!’’ Un sit Renso ar pletni, Renso aizstāvas.
Renso: ,,Pietiek apvainot manu godu. Parādi savu spēku, ja esi īsts vīrs. Izaicinu tevi uz cīņu, viens pret vienu.’’
Adriana sabijusies: ,,Renso nevajag!’’ Honass smējās. Uzraugi saka: ,,Aiziet Honass! Pieņem izaicinājumu! Vai arī tu baidies no čigāna?’’  Honass: ,,Apklustiet idioti! Labi. Divkauja būs līdz nāvei. Čigān, tu pats izsauc savu nāvi.’’  Abi sāk cīnīties, Honass uzbrūk ar pātagu, Renso saņem pirmo sitienu, bet kad Honass sāk atkal, čigāns veikli izvairās un pagrūž Honasu, Renso apgriež viņu aiz rokas, Renso ir jauns un spēcīgs. Tad abi saķeras ar dūrēm, Honass krīt, tad atkal metas Renso virsū, Renso kā dod Honasam ar roku, tā salas pārvaldnieks ir sēdus un pie tam aizstumts pie citiem uzraugiem. Tad Honass ņem rokās cērti, un brūk virsū Renso, kurš izvairās, Honass dabū pa galvu, tiek nogrūsts zemē, līdz atnāk Renans ar ieroci. Renso satver cērti un Honasam beigas ir, jo iedzīts pie ratiem stūrī, bet Renans vēro. Renso uzvar, bet nenogalina Honassu. Beigās Honass pieceļas un skatās uz Renso. Renso saka: ,,Tu gribēji cīnīties līdz nāvei, bet neizrēķinājās ar ieslodzīto.’’ Adriana: ,,Renso, tu vesels?’’
Renans visus izklīdina un liek strādāt. Adriana raižpilni jautā Renso: ,,Kāpēc jūs to darījāt? Tagad Honass ir kļuvis par jūsu ienaidnieku.’’ Renso atbild: ,,Neuztraucieties, tā nav jūsu problēma.’’
Atnāk Judita un saka Adrianai: ,,Esi apmierināta skaistulīt? Vīrieši par tevi cīnās līdz nāvei. Lai gan tavējais uzvarēja, diez vai viņš saglabās dzīvību.’’
Aukle Petra rosina Umberto, pārņemt saimniecību pār pili, bet puisis atbild: ,, Ar to ņemsies Rodolfo Farnesio.’’  Petra: ,,Tev nešķiet, ka to vajag darīt tev?  Tā pienākas mantiniekam marķīzam De Astolfi, vai labāk visu mūžu ņemties ar kurtizantēm.’’
Pedro runājas ar Renso: ,,Vai vajadzēja tā riskēt Renso?  Tu jau tā esi neapskaužamā stāvoklī.’’           Renso: ,, Bez tam es nevarēju novaldīties. Honass apvainoja manu tautu. To es negaidīju, pat no Mēnesnīcas. Viņa nicina čigānus.’’ Pedro: ,,Neskatoties uz to, tev ir sāpīgi un ar  savām jūtām.’’
Manina taborā saka Danilo, ka viņa redzējusi sievieti pie Renso, kuru atveduši meli, un ka Maninai ir jābrīdina Renso.
Tikmēr viņa mazmeita Soka atjājusi uz Farnesio pili un piesaka sevi vizītei pie Rodolfo. Dino saka: ,,Saimniek! Saimniek! Pie jums ir viešņa.  Interesanti.’’ Rodolfo pie loga pagriežas un ierauga skaisto čigānieti, un iespīdas acis grāfam, kuram patīk medīt skaistas sievietes. Viņš jautā: ,,Ko vajag tai čigānietei?’’ Soka: ,,Ja kungs atļaus, es gribētu pastāstīt.’’ Rodolfo vēlīgi: ,,Labi. Runā!’’
Soka: ,,Es lūdzu apžēlot čigānu, kurš izcieš sodu, kaut nav vainīgs.’’  Te Rodolfo ar Dino sāk smieties un grāfs saka: ,,Tu saproti ar ko tu runā nekauņa? Esmu grāfs Farnesio! F-A-R-N-E-S-I-O! Tu domā, ka apžēlošu čigānu?’’ Rodolfo smejas lepni un Soka lūdz: ,,Apžēlojieties! Apžēlojieties kungs!’’   Rodolfo ņirgājas: ,,Nu vēl čigāniete liek? Dīno, tu šādu muļķību dēļ, ļāvi ielaist pie mani šo plukatu? Lai viņa lūgtu par kaut kādu nezināmu čigānu? Pazudi no manām acīm!’’ Dino saka: ,,Jā saimniek!’’ Un grib Soku, vest projām, bet viņa neatkāpjas. ,,Kungs, kungs. Es pateikšu jums, ka Renso nav čigāns!’’- soka iesaucas un Rodolfo ieinteresēts paliek. ,,Tas ir..’’- viņš iesāk.
http://s3.uploads.ru/WiOo7.jpg
Soka  zīlē Rodolfo
Čigāniete apstiprina: ,,Tik tiešām kungs!  Renso vēnās tek ne tikai čigānu asinis, bet arī muižnieku asinis.’’
Rodolfo turpina: ,, Kā tu pierādīsi savus vārdus? No kurienes zināms, ka tā nav mānīšanās?’’
Soka: ,,Es to redzēju Renso plaukstā.’’ Rodolfo smīn: ,,Vai tiešām? Parādi kā tu maki zīlēt čigāniete!’’ Sniedz cēli savu plaukstu, tikai nevis Sokai rokās, bet grib pieskarties viņai, bet Soka to veikli satver, skatās un sāk zīlēt. Viņa saka: ,, Jūsu dvēselei nav miera kungs. Jūs baidāties, ka pie jums atnāks cilvēks ar asinīm.’’ Rodolfo atrauj savu roku no Sokas, un noņurd: ,,Blēņas! Ko tu vēl vari pateikt par čigānu?’’ Sokai  Dīno skarbi saka: ,,Runā skuķi! Stāsti visu!’’  Soka atbild: ,,Zinu to, ko redzēja manas acis.’’ Rodolfo nenotic, un liek Dīno aizvākt Soku projām. Viņš tā arī izdara.
Aukle Petra pastāsta marķīzam Umberto, ka viņi abi ar Adrianu ir svarīgi viņai, un ka Petra ir tos uzaudzinājusi un pieķērusies šo gadu laikā.
Santjago saka Renso, ka tagad viņš ir izraisījis cieņu visos ieslodzītajos, ka uzvarējis Honasu. Zemnieku puisis saka, ka Renso ir problēmas ar savu sievu un iesaka Renso nestrīdēties ar savu sievu, bet mīlēt pa īstam. Dino saka: ,,Ja Renso ir tas pats čigāns, tad jums vairāk nav ko baidīties. Jūs parūpējieties par to, lai viņu pazudinātu.’’  Grāfs Rodolfo atbild: ,,Es gribu pārliecināties Dino. Tu brauksi uz čigānu taboru un uzzināsi par to klaidoni.’’ Dino liedzas: Nē, saimniek, pie visiem priekšā. Nedomāju ka tā ir laba doma. Kā nekā, es apvainoju Renso, būs izrēķināšanas ar mani. Tur vajag citu cilvēku.’’
Rodolfo saka: ,,Tu esi gļēvulis Dīno! Man ar to jātiek galā pēc iespējas ātrāk. Es atradīšu veidu uzzināt, vai tā ir taisnība, vai neveiksmīga sagadīšanās, vai arī Renso ir mans vērtīgais brālēns. Tēvoča Klementes dēls. Bet ja tā ir, tad mēs šo problēmu pabeigsim ar viņa nāvi Nolādēto salā.’’ Viņš skatās uz Klementes gleznu.
Adriana uzrunā vienu sieviete, kura neizskatās labi: ,,Kas tev ir Basilisa? Kāpēc klusē?’’
Viņa atbild: Gribi ūdeni?’’ Adriana ņem ūdens trauku, bet Judita to izsit ārā ar roku. Adriana dusmīgi jautā: ,,Kāpēc tu tā darīji?’’ Judita atbild, ka Adrian nesot nelaimi, ka viņas vīrs cīnās kā velns un no Adrianas neņemt ūdeni, atnesīs nelaimi, bet Basilisa aizstāv Adrianu. Judita saka Renanam, ka Adrianā iemājojis velns, ja jau viņas vīrs to atraida. Astrīda apmāca Isu par dāmu. Adriana runā ar zemnieku Santjago un vaicā: ,,Par ko jūs sodīja, ja jau neesiet neko izdarījis?’’ Santjago: ,,pietiek trāpīties ceļā ietekmīgam cilvēkam un tad tu tiec sodīts.’’  Adriana: ,,Kas ir šis cilvēks?’’
Santjago: ,, Rodolfo Farnesio! Gribēja piesmiet manu sievu mūsu kāzās. Viņai nācās bēgt, bet mani noķēra.’’
Adriana: ,,Tātad jūs esiet Patrisio brālis.’’
Satjago: ,,Jūs viņu pazīstiet?’’  Adriana samelo, ka viņa kādu laiku strādājusi De Astolfi pilī, un puisis atklāj ka Patrisio mīl Adrianu , ka gatavs ziedot savu dzīvību. Adriana atceras, kā tika šķirta no Patrisio -sava kalpa, kad Honass viņu veda laivā projām. Honass  saka Renanam, ka nenomierināsies, kamēr netiks ar Renso galā, Adriana saka Renso, ka viņa gaidīs, lai Renso aizved viņu uz upi.
Renso aizvedis Lunu uz upi un saka: ,,Jūs variet nopeldēties, es tepat pagaidīšu.’’ Renso aiziet aiz koka, bet Adriana ģērbj kleitu nost. Adriana peldas, Renso viņu sargā. Te viņu iztraucē raudošā Basilisa un Adriana iesaucas: ,,Basilisa! Kā tu mani nobiedēji! Kas noticis? Tu vari man uzticēties.’’
Basilisa atbild: ,,Mans vīrs ir miris, viņu nogalināja kuģī pa ceļam uz šejieni.’’
Adriana: ,,Mans Dievs! Man žēl, ļoti žēl Basilisa.’’ Adriana mierina nelaimīgo sievieti. ,,Viņš bija labs. Nekad necēla strīdus. Viņu nepatiesi apsūdzēja par to ko nav darījis. Viņš bija nevainīgs.’’- stāsta Basilisa un Adriana saprot, ka šeit Nolādēto salā nonāk daudzi nevainīgo. Renans izstāsta Honasam ka Renso un viņa sievai kaut kas nav tīrs ar attiecībām, viņi guļot atsevišķi. Honass sāk domāt, ka Renso ar Adrianu viņu mānot, un to ka abi nav precēti un Honass grib noskaidrot patiesību. Honass satiek abus, un vaicā Adrianai, kā viņai iet ar vīru, jo lūk stāstot, ka viņas vīrs nicinot Adrianu.
Adriana atbild: ,,Renso ir mans vīrs. Es gribu būt kopa ar viņu.’’ Renans saka, viņus abus novēro, un ka nav īsta laulība, kā tam vajadzētu būt. Honass prasa: ,,Saki patiesību Luna. Neviens tev nedarīs pāri. Tu esi pārāk skaista, lai būtu čigāna sieva.’’
Adriana: ,,Man nav ko vairāk teikt kungs. Es ziedoju brīvību, lai būtu kopā ar mīļoto.’’ Tad Judita iejaucas un viltīgi saka: ,,Ja jau tu viņu tik ļoti mīli, tad parādi mums! Noskūpsti savu vīru.’’ Renso iejaucas: ,,Viņai nav atklāti jādemonstrē sava mīla pret mani.’’ Honass arī pieprasa, lai parāda. Tad Adriana saka: ,,Ja Honasam nepietiek ar maniem vārdiem, un vēlas lai tu mani skūpstītu, tad dari to Renso.’’  Renso pievelk Adrianu sev klāt un pirmoreiz kaislīgi, mierīgi viņu noskūpsta, Adriana nemanot atsaucas skūpstam un atbild. Honass kvēlo greizsirdībā, visi skatās pārsteigti.
http://s3.uploads.ru/JpjSy.jpg
http://s2.uploads.ru/rok3H.jpg
http://s3.uploads.ru/pXYNs.jpg
http://s3.uploads.ru/odyHv.jpg
Renso pirmoreiz skūpstās ar Adrianu.

Отредактировано nita (16.04.2013 14:05)

0

96

Amor Gitano aplikācija izskatās šādi telefona ekrānā. :) http://s4.uploads.ru/7JpaT.jpg
http://s4.uploads.ru/E7Msa.jpg
http://s4.uploads.ru/3iEoe.jpg

0

97

Vai tev Eņģelīt patīk ka es lieku iekšā Amor Gtano seriāla atstāstu ar visiem dialogiem? Rīt būs 8 sērijas izstāsts.

0

98

Vari komentēt, izcelt dialogus.

0

99

Jā, Nita. Malacis!! Tu dari labu darbu ar atstāstu, dialogu un attēliem :)

0

100

8. sērija

Renso ar Adrianu skūpstās, Adriana pirmoreiz skūpstās, tad Renso pēc skūpsta jautā: ,,Ceru, ka tev ar to pietika Honass?’’
Honass nosaka: ,,Tev paveicās, bet ceru ka tev veiksme nebūs ilga. Viss! Pie darba!’’
Umberto runā ar Rodolfo- Farnesio pilī. Marķīzs saka: ,,Mana māsa vēl nav atguvusies pēc mātes naves, bet drīz viņa būs mierīga.’’
Rodolfo: ,, Ko man darīt tagad? Samierināties ar viņas untumiem? Ja nu viņa paliek visu laiku klosterī, ta vietā lai būtu mūsu kāzās?’’
Umberto apgalvo: ,,Viņa atgriezīsies. Viņa tā rakstīja savā vēstulē.’’
Rodolfo: ,,Lai tā būtu. Ja tā nebūs, citādi tu dārgi par to samaksāsi un par tavas māsas rīcību.’’
Umberto: ,,Es noskaidrošu, kurā klosterī Adriana ir apmetusies un atvedīšu viņu.’’
Rodolfo atbild vienaldzīgi: ,,Nepūlies to darīt, ko es pats gribu.’’
Grāfs lūdz Umberto lai tas izdara vienu pakalpojumu. ,,Bet tu vari izdarīt man pakalpojumu.’’
Umberto: ,,Protams, grāf! Visu ko vēlaties.’’
Rodolfo: ,, Brauc uz čigānu taboru un atrodi vienu čigānieti vārdā Soka. Viņa māk noteikt likteni pēc rokām. Un bez jautājumiem.’’
Isa Astrīdas pili mācās kā kļūt par dāmu. Violeta ar viņu kopā un māca Isai lasīt. Isa spītīgi atcērt: ,,Man nepadodas visi šie burti! Un kapēc vajag zināšanas no grāmatas? Vīriešiem to nevajag. Tici man! Viņiem vajag ko citu.’’ Pieceļas un goras, dižojas ar savu ķermeni.
Violeta sašutusi: ,,Kāda tu esi vulgāra! Apklusti! Dāmai nepieklājas runāt par to.’’
Adriana un Renso. Adriana padod viņam malku un saka: Renso. Man tev jāpaskaidro.’’ Renso atbild; ,,Nevajag. Saprotu, kāpēc jūs mani noskūpstījāt. Tāpēc lai jūs aizstavētu pati sevi.’’
Adriana vīlusies jautā: ,,Kapēc jūs esiet tik bargs pret mani? Vai tad varu jūs nicināt par to, ka esiet čigāns? Jūs mani sargājāt kopš atbraukšanas uz salu. Es negribēju jūs apvainot.’’
Renso: ,, Bet apvainojāt.’’ Adriana: ,,Bet saprotat, mani izbrīnīja jusu ricība.’’ Tad Renso noliktdams pagali būrī, saka viņai komplimentu: ,,Jūs esiet ļoti skaista, Luna. Un tas ir liels dārgums tāpēc nevajadzēja šeit atbraukt. Jūs atnesāt strīdus un nāvi.’’
Adriana: ,, Ko jūs ar to domājiet?’’   
Renso: Nolādēto sālā visi vīrieši mirst līdz asinīm un Honass vēlas to panākt. Ilgi jūs nevarēsiet bēgt no viņa.’’
Adriana: ,,Es nepieļaušu.’’
Renso: ,,Varbūt salā ir vēl kāds kurš vēlas jūsu mīlu? Vai jūs par to esiet domājusi?’’
Adriana: ,,Neuztraucieties. Es ilgi nebūšu uz salas.’’ Renso to dzirdot iznāk ārā no kambara un vīlies jautā: ,,Jūs brauksiet projām?’’
Adriana viņam paskaidro: ,,Cilvēks, kuru meklēju šeit, ir miris, mani šeit nekas netur.’’
Renso: ,,Saprotu. Atgriezīsimies pie darba.’’
Adrana saka: ,,Renso! Vai pagaidām mēs nevarētu aizmirst mūsu nesaskaņas?’’ Renso atbild: ,,Kā vēlaties!’’ Un aiziet.
Čigani dejo savā taborā un pie viņiem atjāj Umberto un saka: ,, Es meklēju čiganieti vārdā Soka!’’
Soka parādas kopā ar vectēvu Danilo un Maninu no telts un atbild: ,,Tā esmu es, kungs! Kas jums vajadzīgs?’’  Umberto ziņo: ,,Tevi vēlas redzēt šīs zemes saimnieks. Viņš tevi rīt gaida.’’ Marķīzs aizjāj projām, bet Manina ir pārsteigta. Pienāk nakts. Pie akas vienai sievietei paliek nelabi un Adriana turpat stāvot rindā, jautā: ,,Tev slikti? Ak Dievs! Tu dedzi kā ugunīs.’’ Un pietur viņu, bet Judita saka: ,,Lai papriekšu pabeidz līdz galam, lai neatraujas no darba.’’
Ieslodzīta sieviete Vasilisa noģībst citu rokās un Adriana ir noraizējusies. Viņa saka, ka Vasilisai ir drudzis un ka viņa jānogulda, to redz Renans. Viņš saka: ,,Tas ir melnais mēris. Viņu vajag izolēt no pārējiem.’’ Sagrābj Juditu pie rokas un saka: ,,Žigli pavadi viņu līdz būdai!’’ Judita negrib to darīt. Tad Adriana iejaucas: ,,Es viņu aizvedīšu. Tikai parādiet ceļu.’’ Renso ēd vakariņas ar Pedro un saka: ,,Viņa brauks projām Pedro. Luna pametīs salu.’’ Pedro atbild: ,,Tā būs labak gan viņai gan tev. Tāda ceļotāja atnestu tev lielas nepatikšanas.’’  Bet Renso atbild: ,,Viņa pati riskē. Citur viņai būtu mierīgāk nekā šeit, bet man vienalga ir sāpīgi, ka viņa brauks projām.’’ Pedro: ,,Apvaldies Renso, pēc viņas tev būs vairāk nepatikšanu.’’ Tad atskrien Santjago un saka: ,,Renso! Tava sieva...’’ Renso reaģē ātri un vaicā: ,,Kas ar Lunu?’’
Santjago: Viņa ārstē sievieti, kura slima ar melno mēri.’’ Pedro iesaucas: ,,Ak Dievs! Tā slimība nevienu nežēlo un ja tā izplatīsies, tad nežēlos nevienu salas iedzīvotāju.’’
Renans paziņo Honasam par Vasilisas slimību, Honassu tas neuztrauc, bet kad Rensnas piemin, ka Luna piedāvājās parūpēties par to sievieti, Honass saskaišas un mērķē pistoli pret Renanu. Renans saka, ka nevarēja viņai traucēt un tad Honass pats dodas pie Lunas. Renans nopūš sveces, izņemot vienu un zem tās atrod naudas maisiņu.
Adriana piekļāvusi sev slimo sievieti savā klēpī, apskāvusi to un Renso pieskrien klāt un redz šo ainu. Renso saka: ,,Nāciet man līdzi.’’ Adriana atbild: ,,Pamest viņu likteņa varā ,kad nepieciešamas rūpes? Nē, nevaru. Nenāciet! Runā ka tā esot briesmīga slimība.’’
Renso izšķir Adrianu no slimās sievietes un slimo nogulda gultā. ,,Jums atrāk jābrauc projām. Tā ir bīstama slimība un ja jūs aplipināsieties ar to, tad jūs mirsiet.Es varu paciest jūsu izturēšanos, bet ne jūsu nāvi.’’- viņš norūpējies saka. Te redzams cik viņam Adriana ir svarīga. Soka runā ar Maninu un Danilo, izstāsta, kā noritējusi vizīte pie Farnesio un kad vina piemin to, ka teikusi Rodolfo, ka Renso vēnas rit dižciltigas asinis, Manina iesaucas: ,,Tu gribi pazudināt manu dēlu!’’
De Astolfi pilī Adrianas draudzene Lukrēcija runā ar Petru. Tad ienāk Rodolfo un Patrisio. Rodolfo redzot jauno dāmu, pieklājīgi saka: ,,Labvakar!’’ un noskūpsta tai roku. ,,Patīkama vizīte grāf.’’- Lukrēcija atbild un saka: ,,Es uzzināju par jusu saderināšanos ar Adrianu un jūs apsveicu.’’ Rodolfo saka, ka Adriana ir skaistākā visā Vilja Florensijā un iemieso tās sievietes tēlu, kuru jebkurš vīrietis vēlas redzēt.
Renso saka Adrianai: ,,Padomājiet par sevi. Vai jums nav dārga dzīvība?’’
,,Man dzīvība ir Dieva rokās un tikai.’’- Adriana atbild un tad ierodas Honass, saukdams viņu. Adriana ludz Renso: ,,Sakiet salas parvaldniekam, ka es pieskatīšu un rūpēšos par Vasilisu un darīšu visu, lai viņu izrautu no nāves.’’ Renso grib iet un Adriana aptur viņu sakot: ,,Renso! Ja Dievs nolems mani saukt pie sevis, tad es lūgšos par jums, lai jūsu dvēsele rastu mierinājumu. Renso to dzirdot pieiet viņai ļoti tuvu un saņem viņas roku savējā un pieliek to pie savas sirds, tā paužot savu pieķeršanos un mīlestību pret Adrianu. Tad viņus iztraucē Honass un Renso aiziet pie parējiem vīriešiem. Honass jautā viņam, kāpēc Renso atstāj Adrianu pie slimās sievietes un Renso saka, ka atļauj savai sievai to darīt, jo ciena viņas lēmumu.
Astrīda saka savai kalpinei, ka Isa viņai noderēs, lai nepieļautu Rodolfo kāzas ar Adrianu. Tikmēr Rodolfo izgāž savu neapmierinātibu pret Patrisio, sakot, ka lai tas nerādas viņam acīs, un ka tiks padzīts, tiklīdz apprecēs Adrianu, aukle Petra iebilst, sakot grāfam, ka šī pils nav viņa un Rodolfo uzkliedz: ,,Kā tu iedrošinies?’’
Renso mate Manina raida savas lugšanas par Renso mēnesim.
Adriana lūdz Dievu ,lai tas pasargā Vasilisu. Renso turpat būdiņas tuvumā ir iekūris ugunskuru un sēž tam līdzās, bet nenolaiž acis no Lunas (Adrianas). Pedro to redz un pienāk viņam klāt un saka: ,, Sāksi sēdēt visu nakti? Tā tu rīt netiksi galā ar darbu.’’
Renso: ,, Es nevaru atstāt Lunu, Pedro. Gribu būt viņai līdzās. Es pamanīju tavās acīs šausmas, kad tu pieminēji šo slimību. Saki man, vai tiešām šī slimība ir tik baisa?’’
Pedro: ,, Jā un ļoti lipīga.’’   Renso jautā: ,,Kāpēc Luna vienmēr meklē nāvi? Vai tiešām viņai dzīvot apnikucis, kopš viņa uzzzināja, ka tas cilvēks ir miris. Viņa tik ļoti viņu stipri mīlēja?’’
Pedro: ,,Netirdī sevi tik ļoti!’’ Tad Renso skatas uz mēnesi un izplētis rokas saka tam: ,,Mēness! Rādi man ceļu! Citādi pats apmaldīšos.’’
Tad atzīstas savās jūtās pret Adrianu. ,, Pedro! Es viņu ļoti mīlu. Mīlu ar visu sirdi. Kad pirmoreiz ieraudzīju viņu, sapratu ,ka tas ir likteņa pirksts. Tagad zinu, ka esmu iemīlējis viņu, baidos viņu pazaudēt. Tikai ne to Pedro!’’
Pedro: ,,Tātad es nekļūdījos, redzot cik svarīga tev ir tā meitene.’’
Renso apņēmīigi nosaka: ,,Es neļaušu, lai Lunu paņem tā slimība. Ja viņa būs pret, es ar varu viņu aizvedīšu projām.’’ Pieceļas un iet pie Adrianas, bet Pedro viņu aptur un saka: ,,Tu nevari traucēt Lunai darīt viņas cēlo darbu, čigān un kurš zina brīvības cenu. Tev jāciena viņas griba.’’ Renso piekāpjas, un Adriana jau aizmieg.
Renso vēro Adrianu ar Pedro
http://s5.uploads.ru/rc9mQ.jpg
Umberto atgriežas savā pilī un saka Petrai: ,,Tev jābūt laipnākai pret grāfu! Viņš drīz precēsies ar manu māsu un būs ģimenes loceklis un saimnieks kā mēs. Un tu viņu klausīsi un cienīsi. Grāfam nav jācieš tavus izlēcienus, aukle Petra!’’ Rodolfo tas iepriecina, ka Umberto aizstāv viņu. Umberto: ,,Es pieprasu, lai tu atvainojies!’’ Petra arī tā dara sakot: ,,Piedodiet man kungs! Kas vecai auklei prātā, tas uz mēles. Es varu iet?’’  Un klusējot Umberto ar Rodolfo, iet projām, Umberto paskaidro: ,,Mana māsa pārāk daudz ir devusi Petrai vaļu.’’ Rodolfo atbild: ,,Vēl viens Adrianas darbs, kuru es labošu, kad viņa kļūs par manu sievu.’’  Tad sagrābj Umberto aiz matiem un demonstrē savu varu sakot: ,, Tu redzēji čigānieti?’’
Marķīzs atbild, ka jā un ka Soka rīt būs pie Rodolfo pilī. Tad Umberto lūdz Rodolfo naudu, un grāfs nicīgi nomet lejā naudas maisiņu, kuru Umberto tulīt savāc. Patrisio runā ar aukli Petru par Adrianas un Rodolfo savienību un negrib to. Soka klusām pamet čigānu taboru un vēro guļošo vectēvu un atvadās no viņa, lai sekotu savai sirdij un glābtu Renso. Sākas jauna diena un Adriana pamodusies atceras kā viņa pirmoreiz skūpstījās ar Renso. ,,Kāpēc šīs atmiņas vājā mani? Es visu laiku domāju par Renso.’’- viņa jautā sev, un sāk iemīlēt Renso. Viņa turpina rūpeties var Vasilisu kurai atkal paliek slikti. Slimā prasa ūdeni un Adriana redz ka krūka ir tukša un dodas ārā no būdas, kur viņu sastop Renso un tas nāk pretī teikdams: ,,Luna!’’ Adriana: ,,Vasilisai ir slikti ar vēderu un viņai nepieciešams ūdens.’’   
Tad čigāns viņai pieskaras pie galvas un jautā: ,,Kā jūs jūtaties?’’ Adriana saka ,ka  jūtas labi un vajag ūdeni, bet Renso saka ,ka pats atnesīs ūdeni un zālītes, ko zina čigāni. Viņš dodas projām. Tikmēr De Astolfi pilī Petru aciemo svētais tēvs Kventins un viņa kalpa puika Florisels. Floriselam gribas ēst un Petra saka, ka augošam cilvēkam vajag labi ēst un pacienā zēnu. Tad Umberto nāk un neapmierināts pārmet par Adrianas uzturēšanos klosterī Kventiņam, kurš aizstāv Adrianu. Marķīzs saka, kai viņa atgriežas ātrāk no klostera. Augstmaņi Orlando un Lukrēsija aprunā Adrianu, un Rodolfo, sakot, ka Adrianas raksturs sagādās grāfam galvassāpes.
Pie Rodolfo ierodas Soka. ,,Priecājos, ka tu atnāci čigāniete. Man vajag ar tevi papļāpāt.Kaut zinu, ka tev noteikti nav pierādījumu čigāna neparastajai izcelsmei.’’ Pienāk pie Sokas un vīrietis novērtē ar skatienu viņas skaistumu un Soka atbild: ,,Renso, kungs! Viņu sauc Renso.’’  Rodolfo paosta viņas vaigu, un atrauc: ,,Nav svarīgi. Mani uztrauc ka liktenis bijis nežēlīgs pret vecu dzimtu.’’ Grāfs atrodas cieši blakus Sokai un viņa piekrītoši atbild: ,,Tā arī ir, kungs. Soka nevarēja kļūdīties. Rodolfo pieskaras viņas matu cirtai, vislaik pēta viņas atklāto dekoltē daļu. Sokai ir mugurā kaut kas līdzīgs topiņam ar garām rokām un pliks vēders, tad nāk gari svārki ar rotām. Tas jau iekārdina Rodolfo, jo viņa aprinadas dāmas tā nestaigā. Dāmas staigāja garās smagās kleitas līdz zemei tās sniedzās.
http://s4.uploads.ru/mo1sA.jpg
Soka ar Rodolfo
Teikdams: ,,Bet man jābūt parliecinātam čiganiete.’’, grāfs Farnesio pieskaras ar roku viņas sejai un Soka novēršas, nepatīk viņa ziņķārība pret viņas daiļumiem. ,,Tad lūk izstāsti visu, kas tev zināms par Renso pagātni.’’- grāfs turpina. ,,Kā gan vecaja dzimtā var būt čigāna daļa? Kā viņš pie jums nonāca?’’- Rodolfo skatās uz Klementes Farnesio gleznu un vaicā. ,,Stāsti man!’’- Rodolfo pavēl pieiedams cieši klat Sokai, kura pagriežas pret viņu un stāsta: ,,Renso atveda Manina- sieviete, kura pie mums atnāca, atveda viņu kad viņš bija pavisam mazs, vēl bērns.’’ Tad Dino ziņkārīgs jautā: ,,Kāpēc? Runā visu, ko zini! .Iespējams, ka grāfs apžēlos tavu čigānu.’’ Soka atceras Danilo un Maninas sarunu un visu neatklāj Rodolfo ar Dino, tikai lūdz apžēloties par Renso, bet grāfs saka viņai, lai atrod pierādījumus un faktus, tam, ka Renso ir dižciltīgs. Tad Rodolfo liks atbrīvot Renso, kad būs pierādījumi.
Umberto meklē Isu Izoldas tavernā, bet Izolda saka, ka Isa ir pie viņas vecās draudzenes, kura iztaisīs no Isas dāmu, lai Umberto varētu viņu apprecēt. Isu mazgā Astrīdas pilī un viņai tas patīk.
Adriana turpina kopt Vasilisu. Viņa secina, ka slimajai sievietei karstums ir rimies un saka, ka Renso atnesīs zāles. Renans prāto, kur Honass ņemis naudu. Viņs ierauga Renso, kurš iet pēc ūdens un Renso paskaidro viņam, ka nesīs ūdeni un zāles, kas apturēs slimību Vasilisai. Renans atļauj viņam iet.
Manina jautā Danilo: ,,Kas noticis Danilo?’’
Viņš atbild: ,,Soka ir mūs pametusi. Viņas sirdsbalss izrādās ir bijusi stiprāka par asiņu balsi.’’ Manina viņu mierina, apskaujot.Tikmēr Soka staigā, turot savu zirgu pavadā pa mežu. Viņa ir apņēmusies noskaidrot, kurš iegāza Renso, lai tas nokļūtu cietumā un kā nokļuva gredzens pie Renso. Tad čigāniete atceras ainu, kur Isa flirtē ar Renso un saprot, ka Isa ir pie vainas. Honass atklāj, ka nauda zem sveces ir pazudusi un saprot ka Renans ir vainīgs, viņš dusmojās uz Renanu un draud.
Rodolfo runā ar Dino par Renso. Viņš saka: ,, Čigāniete man atnesīs pierādījumus par to čigānu, Dino.Es būtu priecīgs, ja tas čigāns izrādītos mana tēvoča Klementes dēls.’’
Dino: ,, Viss sakrīt. Ja ieskatās, tad viņš ir ļoti līdzīgs nelaiķim grāfam Farnesio.’’ Kuprainis paskatās uz Klementes portretu gleznā, tā kaitinot Rodolfo, kurš tūlīt pieskrien viņam klāt un dusmīgi saka: ,,Ir tikai viens grāfs Farnesio un viss. Tas esmu es!’’
Dino: ,,Jā, jā saimniek!’’ Rodolfo: ,,Un es par to palikšu, lai kas notiktu!’’
Dino: ,,Jā saimniek!’’
Renso rāda Adrianai atnestās augu lapas un stāsta: ,, Vasilisai kļūs labāk. Jūs atgriezīsies Vilja Florencijā kā solījāt?’’
Adriana: ,,Jūs to gribiet?’’             
Renso: ,,Jā, Luna! Jūs pakļaujiet sevi briesmām. Jūsu dēļ esmu gatavs riskēt ar savu dzīvību. Visvairāk mani moka apziņa, ka jūs uzdodāties par manu sievu.’’
Adriana: ,,Es nesaprotu par ko  jūs runājiet?’’
Renso skaļi un gandrīz dusmīgi saka: ,,Par savām jūtām Luna! Par jūtām, kuras jūs tik stipri atmodinājāt manī, reizē tik tuvu un tik tālu.’’ Adrianai tas nepatīk un viņa ceļas augšā, sakot: ,, Renso! Lūdzu apklustiet!’’
Ranso prasa: ,,Kāpēc Luna? Es vairs nespēju klusēt! Man viss jāizstāsta, kas ir uz sirds!’’ Pievelk Adrianu pie sevis. ,,Es domāju par jums dienu un nakti! Tāpēc Luna, ziniet to!’’ Tuvu Renso atrodas Adrianai un liekas, ka viņš grasās skūpstīt marķīzi.
Renso un Adriana
http://s5.uploads.ru/JnZw2.jpg

0


Вы здесь » TelenovelesLV » #Telenoveles » Amor Gitano / Čigāna mīla (Televisa, 1999)