TelenovelesLV

Объявление

Failu hostings
Raksti/intervijas latviešu valodā, galerijas, video un pārējās sadaļas pieejamas fanu kluba biedriem!!!!
Tulkotie materiāli latviešu valodā ir fanu klubs īpašums!

Информация о пользователе

Привет, Гость! Войдите или зарегистрируйтесь.


Вы здесь » TelenovelesLV » #Telenoveles » 28. augusta sērija


28. augusta sērija

Сообщений 1 страница 20 из 45

1

brr.. man iekšēji šermuļi skrēja skatoties kā publiski nožņaudz Gasku.. baiss skats.. un ja vēl padomāt, ka tā agrāk dzīvoja cilvēki, tad jūtos tik laimīgs, ka dzīvoju 21. gs. Vēsturē arī taisīju referātu par raganām un inkvizīciju, tik daudz spīdzināšanas un nāves veidu, un izbēgt nebij iespējams no tā.. tik muļķīgi pieņēmumi bij baznīcai.. uff..  :wacko:
kautkā pat tā īsti jau jūtams, ka drīz beigsies šis seriāls.. par to liecina tikai Huanas, Diego slimība, un ka pamazām sāk atklāt Luisa patieso izcelsmi. .. vispār žēl ka beigsies, pieradu pie senlaiku°tērpiem, lai gan tā inkvizīcija man pamatīgi krīt uz nerviem.. un kritīs vēl arī vēlāk..

0

2

re, a es shodien atkal noleemu paguleet :D  :blush:  neredzeeju....

aNgeL написал(а):

un ja vēl padomāt, ka tā agrāk dzīvoja cilvēki, tad jūtos tik laimīgs, ka dzīvoju 21. gs.

Jaa, tas tiesa , bazniicaa sodiija pamatiigi ...

0

3

Ilze написал(а):

re, a es shodien atkal noleemu paguleet

:D bij man arī tā gadījies pa vasaru :D bet tagad jau tuvojas beigām seriāls, gribas redzēt, pie tam kuru katru brīdi Ipolita uzzinās, ka ir stāvoklī.. vismaz jau viss par to liecina :D

0

4

aNgeL написал(а):

bij man arī tā gadījies pa vasaru  bet tagad jau tuvojas beigām seriāls, gribas redzēt, pie tam kuru katru brīdi Ipolita uzzinās, ka ir stāvoklī.. vismaz jau viss par to liecina

Viss, tagad celshos  :) Ipolita, staavoklii buus ? :blink:

:D

0

5

Ilze написал(а):

Viss, tagad celshos

:yahoo: .. lai gan protams skumji, ka pēdējā brīvlaika nedēļā nevar izgulēties..

Ilze написал(а):

Ipolita, staavoklii buus ?

nju viņa jau šķiet, ka ir.. ;) šodien palika.. :D vismaz tā izskatās..

0

6

uj jā, inkvizīcija ir baisa. es ar skatījos šorīt. un es "Seriālos"jau anotācijas izlasīju  :swoon:

0

7

angelina написал(а):

un es "Seriālos"jau anotācijas izlasīju

jap, es arī lasīju ;) nju, lai gan tas ir baisi, tomēr piemēram referātu par to visu man bija ļoti interesanti gan taisīt, gan prezentēt, jo tā ir tiešām interesanta tēma..  lai gan diemžēl patiesa..

0

8

aNgeL написал(а):

nju viņa jau šķiet, ka ir..  šodien palika..  vismaz tā izskatās..

aa.. taatad shodien palika ? :D eh...zheel ka shodien noguleeju  :/

0

9

Ilze написал(а):

...zheel ka shodien noguleeju

man arī žēl, ka nogulēja :D nju tur itkā pagāja daži mēneši vai nedēļas.. to īsti neredzēju, jo pirms tam bija reklāma un bij ieslēgts cits kanāls ;)
a es joprojām domāju par inkvizīciju.. cik tas bij dumji un neizbēgami.. piemēram, bij tāda pārbaude ar ūdeni.. ka ja sieviete paliek virs ūdens, tad skaitās ragana un viņu soda ar nāvi, jo itkā ūdens nepieņem raganas, bet ja nepaliek virs ūdens, tad noslīkst, bet skaitās nevainīga.. un abos gadījumos nāve.. kur taisnība?? ufff.. :/ un daudz tādu murgu .. ja Tevi uzskata par raganu vai tml tad viss.. vainīgs vai ne, beigas klāt.. cik daudz nevainīgu gāja bojā mokās..

0

10

sorry, ka te sāku runāt par tik negatīvām lietām..   :blush:

0

11

aNgeL написал(а):

nju tur itkā pagāja daži mēneši vai nedēļas.. to īsti neredzēju, jo pirms tam bija reklāma un bij ieslēgts cits kanāls

skaidrs :)

aNgeL написал(а):

bij tāda pārbaude ar ūdeni.. ka ja sieviete paliek virs ūdens, tad skaitās ragana un viņu soda ar nāvi, jo itkā ūdens nepieņem raganas, bet ja nepaliek virs ūdens, tad noslīkst, bet skaitās nevainīga.. un abos gadījumos nāve.. kur taisnība?? ufff..

par to uudeni , nezinaaju  :nezinu: Tieshaam ,kur taisniiba ? :/ Kaut kaads murgs, ja cilveeks nav vainiigs, kaapec vinjam jaaiet bojaa ??? :( Cik netaisni !!!!  :/

0

12

Ilze написал(а):

par to uudeni , nezinaaju

priecājos, ka pastāstīju kautko jaunu  :beach: arī pati priecājos ka zinu pietiekami informācijas par sodiem, pārbaudēm un inkvizīciju.. raganu tēma man ļooti tuva (diezvai tas jaunums :D ) varu vēl ko pastāstīt vai iekopēt no sava referāta, ja Tev interesanti .. (tā gadās ja tieku līdz tēmām kas man patīk, tad piesienos pie cilvēkiem) :D  :blush:

0

13

aNgeL написал(а):

raganu tēma man ļooti tuva (diezvai tas jaunums  )

Tas laikam Amuleta deelj ,ja ? :D

aNgeL написал(а):

varu vēl ko pastāstīt vai iekopēt no sava referāta, ja Tev interesanti .. (tā gadās ja tieku līdz tēmām kas man patīk, tad piesienos pie cilvēkiem)

Protams, ka interesanti, buushu tev ljoti pateiciiga, uzzinaashu ko jaunu :) Man gan neliekas, ka tu piesienies :D

0

14

Ilze написал(а):

Tas laikam Amuleta deelj ,ja ?

jā.. tā varētu teikt.. vismaz Amulets visvairāk atklāja manī šo mīlestību pret raganām un tagad mani interesē pilnīgi viss ar mistiku, magiju - grāmatas, filmas un viskautkas cits.. vispār man ir plats smaids tiklīdz izskan vārds "ragana" - skolā gadās. :D un teātrī arī "mazajā raganiņā" tēloju raganiņu :D

Ilze написал(а):

Man gan neliekas, ka tu piesienies

:blush:  :friends:  ok, tad lieku kautkādu info ;) moš jau kautkas būs zināms Tev ;)

0

15

aNgeL написал(а):

jā.. tā varētu teikt.. vismaz Amulets visvairāk atklāja manī šo mīlestību pret raganām un tagad mani interesē pilnīgi viss ar mistiku, magiju - grāmatas, filmas un viskautkas cits.. vispār man ir plats smaids tiklīdz izskan vārds "ragana" - skolā gadās.  un teātrī arī "mazajā raganiņā" tēloju raganiņu

hm.. interesanti :)

aNgeL написал(а):

ok, tad lieku kautkādu info

paldies ;)

aNgeL написал(а):

moš jau kautkas būs zināms Tev

varbuut, bet domaaju, ka maz, jo es iipashi agraak nekad nebiju intereseeta shajaas lietaas :)

Отредактировано Ilze (28.08.2007 16:44)

0

16

Ne tikai valsts sfērā, bet arī baznīcas cīņā par varu, raganu vajāšana bija disciplinējošs līdzeklis.
Ir uzskatīts, ka raganu procesi bija ienesīgs pasākums tiesnešiem, bendēm, notāriem, spīdzinātājiem- un atkal nauda :/
vēl - kapēc raganas visbiežāk sievietes - lai viņas neiegūtu lielāku varu nekā vīrieši.. mhmm. :/
( Parasti aizdomās raganas turēja arī pēc izskata pazīmēm: tika uzskatīts, ka raganai ir ļauna acs, tās izpaudās kā zem biezām, melnām uzacīm slēptas, šķielējošas, melnas, izvalbītas vai dziļi iekritušas acis, atklātās vietās dzimumzīmītes, rudi mati, zaļas acis) - iisaak gandrīz katra būtu ragana mūsdienās.. :D
Pārbaudes:
-Apsūdzētajam vajadzēja turēt rokās karstu dzelzi. Pēc tam rokas pārsēja un pēc dažām dienām noņēma apsējus, ja apsūdzētajam rokas bija tīras un nebija rētu, tad viņš vai viņa nebija vainīgs.
-Viens cilvēks minēja raganas svaru un, ja ragana svēra mazāk, nekā šis cilvēks bija minējis, tad apsūdzētais ir vainīgs. Ja netika fiksētas pareizas attiecības starp svaru, ķermeņa lielumu un formu, tad apsūdzētās tika uzskatītas par vainīgām. Pārbaudei bija paredzēti arī īpaši svari, krēsls, kurā iesēdināja gūstekni un nosvēra, par atsvariem izmantojot divus milzīgus Plimutas Bībeles sējumus. Ja ragana svēra mazāk nekā svētā grāmata, upura vaina tika pierādīta
-Par velna zīmēm uzskatīja dažādus ādas pigmentācijas traucējumus. Lai tos atrastu raganu izģērba un noskuva matus. Tā, kā tika uzskatīts, ka šīs zīmes neasiņo un nesāp, tajās dūra asus priekšmetus, lai iegūtu pierādījumus
-Pēc Bodēna mācības ragana spīdzināšanas laikā varot izspiest trīs asaras un tikai no labās acs. Ja ragana pārstāja raudāt pēc spīdzināšanas, pēc pāris stundām, tad arī to uzskatīja par pietiekamu iemeslu, lai apsūdzēto uzskatītu par raganu, ja viņa tomēr raudāja ilgāk, tas varēja nozīmēt, ka velns tai ir palīdzējis.
-Savu nevainību varēja pierādīt, izejot ar vasku piesūcinātā kreklā cauri ugunij, ja vasks nenopilēja, mērķis tika sasniegts.

0

17

spīdzināšanas veidi -
Raupja dzelzs maska- Tā tika uzmaukta upura galvā un pievilkta ar kakla riņķi, tā ierobežoja sejas muskuļu un žokļu kustības, to sauca par “soda iemauktiem” un tie bija paredzēti, lai apklusinātu raudošos gūstekņus un, lai sagādātu pēc iespējas lielāku pazemojumu un sāpes.
“Raganu apkakle”- Šo  ierīci aplika ap gūstekņa kaklu un savilka ar atsperi tā, lai asās smailes, kas atradās gar malām, durtos miesā. Šo apkakli piestiprināja pie garas kārts un vilka apsūdzēto pa ielām, iespējams uz soda vietu. Sapulcējušies cilvēki nelaimīgo upuri apveltīja ar dzēlīgām piezīmēm.
„Nirnbergas Melnā jaunava”- Bronzas statuete, kas bija dabiska lieluma moku kambaris. Aizdomās turētās raganas iestūma kastē, un ar iesmiem klātās durvis aizcirta.
„Skrūves mehānisms” ar tā palīdzību atvēra upura muti. Dažreiz upura mutē lēja milzīgu daudzumu ūdens vai cita šķidruma, lai tādā veidā panāktu atzīšanos.
Upurus spīdzināja arī ar psiholoģiskiem paņēmieniem, tādiem kā bezmiegs, narkotikas.    Psihoķīmiskā spīdzināšana nozīmē dažādu narkotiku lietošanu spīdzināšanas laikā.lietoja histomīnu, kas rada nevien antromīra simptomus, bet vēl arī aklumu un sāpes. Zāles, ko deva apsūdzētajam, bija šo vielu sajaukums, arī mandrogora un velnābola ekstraktus. Šādas zāles, lietotas vājam un bezspēcīgam cilvēkam, rada vājumu un apjukumu, pārtrauc saprātīgu domāšanu. Rezultāts šādai psihoķīmiskai spīdzināšanai var radīt apsūdzētajam dažādas fantāzijas, ilūzijas, apjukumu, atmiņas zudumu, halucinācijas.
Ja arī apsūdzētais nomirst spīdzināšanas laikā, viņš tik un tā tiek piesiets pie mieta sadedzināt. Kopš dedzināšana notika pilsētu laukumos, invizītori izgrieza cilvēkam mēli vai arī aizbāza muti, lai tie nerunātu.Vēl izmantoja strappado - sasēja rokas un pacēla aiz virvēm, kas tika sasietas ap plaukstu locītavām, metot no augstuma locītavas izmežģījās tā nodarot sāpes, šo spīdzināšanas veidu izmantoja īpaši bieži. Ja netika izspiests pietiekoši daudz informācijas, izmantoja sāpīgāku strappado formu - squassation. Tas nozīmēja - piekāra apsūdzētajām svaru palielinošus objektus, lai sāpes roku locītavās būtu sāpīgākas, kas rizēm beidzās ar salauztām plecu, elkoņu, plaukstu locītavām. Martins de Rio gan ieteica ķermeni un kaulus atstāt nesalauztus, bet atzina, ka ir sarežģīti iztikt bez locekļu izmežģīšanas. Papildus spīdzināšanai ar strappado pielietoja dažādu locekļu daļēju vai pilnīgu nogriešanu (pirksti, kāju pirksti utt.), ķermeņa apdedzināšanu ar kartstām spīlēm vai aplaucēšanu ar ūdeni. Specifiskās lietas lietoja vēl nežēlīgākus spīdzināšanas veidus.

0

18

nju un nāvessodi - dedzināšana uz šarta, uzduršana uz mieta (Tas bija ass koka miets uz kura uzdūra vainīgo. Mietu nolika uz zemes un apsūdzētais mocījās sāpēs vēl kādas dienas pirms nomira.) vai saspiešana.

Raganām mēdza būt arī bērni un baznīca nekad pret apsūdzēto bērniem neizturējās ar līdzjūtību, pret raganu bērniem izturējās īpaši brutāli. Šos bērnus parasti sodīja un spīdzināja par buršanu, meitenes, kad viņām palika deviņi gadi un zēnus, kad tiem palika desmit. Jaunākus bērnus spīdzināja, lai tie liecinātu pret saviem vecākiem. Pat divu gadu veca bērna liecību uzskatīja par vērā ņemamu un iespējamu, kas netika uzskatīts par pieņēmumu cita veida prāvās.  :(

re ku..tas interesantākā info, lai gan protams ļoti baisa... sorry, ja pabojāju nervus.. bet to izlasot tiešām var priecāties par savu dzīvi..

0

19

Ilze написал(а):

jo es iipashi agraak nekad nebiju intereseeta shajaas lietaas

skaidrs ;) nju būsi gudrāka vēsturē :D

0

20

aNgeL написал(а):

vēl - kapēc raganas visbiežāk sievietes - lai viņas neiegūtu lielāku varu nekā vīrieši.. mhmm.

njaa... :/

Par paarbaudeem - neko nezinaaju   :blush:  .   Jaa, nu traki :/  Nu shii teema, mani ir ieintereseejusi  :D

0


Вы здесь » TelenovelesLV » #Telenoveles » 28. augusta sērija