TelenovelesLV

Объявление

Failu hostings
Raksti/intervijas latviešu valodā, galerijas, video un pārējās sadaļas pieejamas fanu kluba biedriem!!!!
Tulkotie materiāli latviešu valodā ir fanu klubs īpašums!

Информация о пользователе

Привет, Гость! Войдите или зарегистрируйтесь.


Вы здесь » TelenovelesLV » Āzijas kino un TV » I'm a Cyborg, but That's OK - Movie (Korejas)


I'm a Cyborg, but That's OK - Movie (Korejas)

Сообщений 1 страница 11 из 11

1

[реклама вместо картинки]

Summary

Convinced that she is not entirely human but in fact part android, Young-goon's health begins to deteriorate as she gives up eating food and instead decides to "charge her batteries" by administering electric shocks to herself via a small transistor radio.

As her mental state continues to deteriorate, the troubled young woman takes to donning her grandmother's dentures and carrying on extended conversations with various machines around the mental health facility.

Of course Young-goon isn't the only person suffering from a mental malady in this hospital, and it's not long before Il-soon, a young man with a penchant for wearing masks and a reputation for being anti-social, is admitted as well.

A good-looking young man who sets about convincing his fellow patients that he has the power to absorb their personality traits, Il-soon gradually begins to develop a tender romance with the troubled Young-goon.

Later, when hospital officials determine that the only way to save Young-goon is to administer electro-shock therapy, the treatment has the unusual side-effect of convincing the would-be android that she has been fully recharged and possesses the ability to fire bullets from her fingers. In reality, Young-goon's physical deterioration has become truly alarming.

With little time to lose before the love of his life slides beyond the point of no return, Il-soon enlists the aid of his concerned fellow patients in getting Young-goon back on the path to good health.

Cast
Actor / Actress            Character
Im Su-jeong        Cha Young-goon
Rain (Jeong Ji-hoon) Park Il-sun
Choi Hie-jin          Choi Seul-gi
Lee Yong-nyeo          Young-goon's mother
Yu Ho-jeong        Il-sun's mother
Kim Byeong-ok          Judge

0

2

No 16 datuma. Šo filmu varēs noskatīties Kino Rīga. ES laika atkal iešu un noskatīšos. Cena ir 3.50, bet otridienās visi seansi ir pa 2 ls.

0

3

hm, es ar gribētu aiziet, bet nu nezinu kā man sanaks nakamnedeļ. Paklau, ja tu ej, tad dod ziņu - kad - mos es kaut ka spētu pievienoties.

0

4

albalonga написал(а):

hm, es ar gribētu aiziet, bet nu nezinu kā man sanaks nakamnedeļ. Paklau, ja tu ej, tad dod ziņu - kad - mos es kaut ka spētu pievienoties.

nu es domāju ka varētu iet 2dien. bet jāpaskatās būs kā ar tiem seansiem! Bet noteikti došu ziņu!

0

5

Seansi ir 15:30; 18:00 un 20:30

0

6

Vispār uz šo te es arī ļoti vēlos aiziet, bet nezinu, vai sanāks. Izklausās jau ļoti interesanti :)

0

7

Amira написал(а):

Izklausās jau ļoti interesanti :)

viņa patiešām ir ļoti interesanta. Tā pārsmieties var!

Amira написал(а):

Vispār uz šo te es arī ļoti vēlos aiziet, bet nezinu, vai sanāks.

a kapē ta nesanāks?

0

8

bumes, es varu 15:30 un pēc tam pa taisno pie cravey varēšu braukt. Nu ta ejam 15:30?????

0

9

albalonga написал(а):

bumes, es varu 15:30 un pēc tam pa taisno pie cravey varēšu braukt. Nu ta ejam 15:30?????

es tur paskatījos, ka darbadeinās ir 16.00. Tu tad vari vēl? man tas ir arī piemērots laiks!

0

10

jā, varu - ir ok. Tad tiekamies kinī bez kādām 15 minūtem 16:00, ok?

0

11

albalonga написал(а):

jā, varu - ir ok. Tad tiekamies kinī bez kādām 15 minūtem 16:00, ok?

labi!  :cool:

0

Похожие темы


Вы здесь » TelenovelesLV » Āzijas kino un TV » I'm a Cyborg, but That's OK - Movie (Korejas)