TelenovelesLV

Объявление

Failu hostings
Raksti/intervijas latviešu valodā, galerijas, video un pārējās sadaļas pieejamas fanu kluba biedriem!!!!
Tulkotie materiāli latviešu valodā ir fanu klubs īpašums!

Информация о пользователе

Привет, Гость! Войдите или зарегистрируйтесь.


Вы здесь » TelenovelesLV » Filmas un multfilmas » Rīgas sargi :)


Rīgas sargi :)

Сообщений 1 страница 20 из 21

1

http://real-warez.net/uploads/posts/2008-11/1226913998_pic_id21765.jpeg http://www.diena.lv/upload//article/0003/28965/106484_BIG.jpg

http://www.kinogaisma.lv/img/143/_MLF6317.jpg

Rež. Aigars Grauba.
Producents – Andrejs Ēķis.
Grupas „Jumprava” mūzika.
Lomās: Elita Kļaviņa, Jānis Reinis, Artūrs Skrastiņš, Ģirts Ķesteris, Andris Keišs, Vilis Daudziņš, Ināra Slucka, Leonarda Ķestere-Kļaviņa, Uldis Dumpis, Agris Māsēns, Sigita Jevgļevska, Kestutis Jakšts, Pēteris Krilovs, Romualds Ancāns, Ģirts Krūmiņš.
Pēc Andra Kolberga stāsta „Torņakalna baznīca” motīviem.

"Rīgas sargi" (2007, starptautiskais nosaukums - "Defenders of Riga") ir Latvijā uzņemta vēsturiska mākslas filma par 1919. gada novembra notikumiem pēc 1. pasaules kara beigām, Brīvības cīņu laikā. Filma uzņemta no 2004. līdz 2007. gadam, īpaši filmas uzņemšanas vajadzībām uzceltā kinopilsētā Cinevilla. "Rīgas sargi" jau piektajā tās rādīšanas nedēļā kļuva par skatītāko latviešu filmu, kas tapusi pēc neatkarības atgūšanas, kad to bija noskatījušies vairāk nekā 123 000 skatītāju.

Anotācija

Elza tic savam Mārtiņam – viņš ir cildens un stiprs. Par paša labumu Elzas līgavainis nedomā, tikai par tautas nākotni. Mārtiņš saka, ka mums, latviešiem, nebūs dzīves ne zem kādas citas svešas valdīšanas, jākļūst par noteicējiem savā zemē un jādibina sava valsts! Kara laukā jārada mūsu tautas nākotne un slava! Tāpēc uzzinot, ka atļauts formēt latviešu strēlnieku bataljonus, Mārtiņš un viņa draugi steidzas pieteikties. Kāzas būs jāatliek, Elza sola gaidīt līgavaini mājās. Taču paies nedēļas, mēneši un gadi, līdz Mārtiņš pie viņas atgriezīsies. Un arī tad, lai gan latviešiem tad jau gadu būs sava valsts, miera tajā joprojām nebūs – iecerētajā Elzas un Mārtiņa kāzu dienā Rīgā iebruks Bermonta karaspēks. Neviena cita, uz ko paļauties, vairs nav – vai izdosies savu pilsētu nosargāt?

Filmas autori atzinuši, ka pilnīgi precīzi atainot vēsturiskos faktus nesot bijis iespējams. Filmā ir šādas neprecizitātes:

Vienā no filmas epizodēm Mārtiņš apgalvo, ka Latviešu strēlnieki, kuri no cīņām atgriezušies 1919. gada vasarā, cīnījušies Vladivostokā, lai gan tie strēlnieki, kas tiešām bija Vladivostokā (Imantas pulks un Troickas bataljons) to atstāja tikai 1920. gada pavasarī.
Lai gan patiesībā bermontiāde bija apmēram mēnesi ilga, filmā tā attēlota it kā būtu bijusi četras dienas gara.
Filmā Kārli Ulmani pavada kāds tēls vārdā Niedre, kura uzskati atgādina Andrieva Niedras provāciskos uzskatus. Tā kā Andrievs Niedra, kurš pēc 1919. gada 16. aprīlī vācu sarīkotā apvērsuma tika uzskatīts par Latvijas ienaidnieku, viņš filmā attēlotajā laikā nevarēja pavadīt Ulmani un pat ne atrasties Rīgā. Filmas autori atzīst, ka iekļāvuši šo tēlu filmā, lai padarītu sižetu spraigāku.
Filmā Mārtiņš ar draugiem sadarbībā ar Kārli Ulmani organizē pretestību Bermontam un konstatē, ka Latvijai nav armijas, bet vēlāk atklājas, ka trūkst uzbrukumam nepieciešamo lielgabalu. Vēsturiski Latvijas armijai tai brīdī Rīgā bija ~11 000 karavīru un 9 lielgabali, kurus uzbrukuma laikā atbalstīja sabiedroto artilērija. Bermontiādes sākumā Latvijas Armiju komandēja ģenerālis Dāvids Sīmonsons, kura vietā nedaudz vēlāk iecēla pulkvedi Jāni Balodi, bet pagaidu valdība, uzbrukumam sākoties, evakuējās uz Cēsīm.
Filmā Bermonts ierodas Rīgā un Torņkalna baznīcas palodzē ieskrāpē uzrakstu "Te bija Bermonts", patiesībā viņš un vācu ģenerālis Rīdegers fon der Golcs atradās Jelgavā.
Filmā līdzās ierakumiem redzamas civilpersonas, realitātē civilpersonām bija aizliegts atrasties pie frontes.
Filmā tiek saspridzināts tilts, kurš realitātē palika tikpat kā neskarts.
Filmā Kārļa Ulmaņa kabinetā pie sienas ir piekārta Eiropas politiskā karte, kas rāda valstu robežas starpkaru Eiropā un Tuvajos Austrumos, bet kas tādas nebija 1919.gadā.
Mārtiņš zvana Torņkalna baznīcas zvanus, lai gan gandrīz visu Rīgas baznīcu zvani vēl pirms kara bija aizvesti uz Krieviju un pārkausēti, izņēmums bija Pētera baznīcas zvans, kuru izmantoja trauksmes izsludināšanai.

Отредактировано Adrianna (14.03.2009 20:11)

0

2

Manuprāt šī filma ir jānoskatās visiem latviešiem par to vai patiks,tas ir katra paša ziņā,man personīgi ļoti patika. :) ^^ Kā nekā rāda dzimto pilsētu,parādīti vēsturiski fakti,kas ļauj mums šobrīd dzīvot brīvā valstī.Pazīstami aktieri..brīžiem sasmīdina un protams - aizkustina. :)

Nu,ko, šodien pa Lnt 21:10 ;)

P.S. Kara filmas nevisai,bet šī ir izņēmumu izņēmums! :love:

http://365dienas.files.wordpress.com/2007/11/rigas-sargi-2500.jpg http://365dienas.files.wordpress.com/2007/11/rigas-sargi7500.jpghttp://www.apollo.lv/upload/2007-11-01/112516/Rigas-sargi1.jpg

0

3

Es oblgāti skatīšos! ^^ Gaidu jau kopš pagājušās sestdienas, kad dzirdēju par šo filmu.. :) ^^ Domāju, ka filma ir lieliska.. ^^

Adrianna написал(а):

Jānis ReinisArtūrs SkrastiņšAndris Keišs Uldis Dumpis

Šie aktieri man traki patīk, tapēc gribu redzēt..

Adrianna написал(а):

Ģirts Ķesteris

Galvenokārt viņa dēļ skatīšos! ^^ :love:

0

4

GaBy написал(а):

Es oblgāti skatīšos!  Gaidu jau kopš pagājušās sestdienas, kad dzirdēju par šo filmu..   Domāju, ka filma ir lieliska..

GaBy написал(а):

Šie aktieri man traki patīk, tapēc gribu redzēt..

GaBy написал(а):

Galvenokārt viņa dēļ skatīšos!

:D Varu pilnīgi un galīgi piekrist,gan aktieri superīgi,gan sižets labs!! Noteikti noskaties! ^^
Protams,kino tas viss ir daudz,daudz iespaidīgāk,jo daudz specefektu,kas tiešām pārsteidza,ka Lv tādu filmu uztaisīja un tās skaņas kino skatoties tiešām skudriņas pa muguru skrien. :)

1x skatījos ar klasi Majoru kultūras namā, 2x Rīgas kino, un 3x tagad mājās..  :love: un domāju,ka ne pēdējo reizi. :)

Biju (vairs neatceros,bet ja nemaldos,tad rudenī) uz Cinevillu un tur bija tas filmēšanas laukums (skatoties filmu nevarēju saprast,kā viņi to Rīgu spridzina :D) Skatoties filmu nevar iedomāties,ka būtībā filmēšanas laukumā tās Rīgas praktiski nav,tik dažas telpas,ieliņas un momenti samontēti. Vēl protams skati ar Rundāles pili.. ^^ nu,jā tas ir jāredz! ;) :)

0

5

Adrianna написал(а):

Biju (vairs neatceros,bet ja nemaldos,tad rudenī) uz Cinevillu un tur bija tas filmēšanas laukums

Es arī tur biju kkad.. :) Man draugos vēl ir bildes no Cinevillas! ^^

Adrianna написал(а):

nu,jā tas ir jāredz!

Es jau skaitu laiku! :D

0

6

GaBy написал(а):

Es arī tur biju kkad..  Man draugos vēl ir bildes no Cinevillas!

:O oo nemaz nezināju,būs jāielūr. :D

GaBy написал(а):

Es jau skaitu laiku!

Es arī. :D ^^

0

7

es arī noteikti šovakar skatīšos, tā arī līdz kinoteātrim nesanāca aiziet...
bija interesanti palasīt neprecīzos faktus filmā, diezgan stulbi, ka ir kas mainīts, jo, manuprāt, šie fakti ir svarīgi...
:)

0

8

lusita написал(а):

es arī noteikti šovakar skatīšos, tā arī līdz kinoteātrim nesanāca aiziet...
bija interesanti palasīt neprecīzos faktus filmā, diezgan stulbi, ka ir kas mainīts, jo, manuprāt, šie fakti ir svarīgi

Piekrītu :) Tomēr kaut kas bija jāizdomā,lai nebūtu,tas pats,kas lasīt vēstures grāmatu :) Doma jau filmā saglabāta. :) Jaaa un liek aizdomāties par to ,ka tie notikumi patiešām notika un nez kā vēl vis varēja iznākt.. Bet viss ir labs,kas labi beidzas! :D :)

0

9

Adrianna написал(а):

.S. Kara filmas nevisai,bet šī ir izņēmumu izņēmums!

Skatījos šo filmu kinoteātrī!! Arī tādēļ, lai vieglāk izprastu vēsturisko pusi.. - vēsturei.. Piekrītu, Adriana, man kara filmas nepatīk.. bet šī tiešām ir izņēmums! skatījos ar lielu interesi..un man dikti patīk !!!!!! Un forši, ka pazīstami aktieri.. :)

0

10

Āw, šī filma ierindojas manu mīļāko filmu topā.. ^^
Noskatījos un man ļoti patika.. :)
Piekrītu, šī filma palīdz izprast vēstures notikumus.. :)
Man pat beigās asariņ nobira. :) Un Artūrs Skrastiņš tik forši tēloja.. :D Un Jānis Reinis.. ^^ Protams, Ģirts Ķesteris.. :love:

0

11

Nu re,forshi! ^^ man shii filma vismaz no latvieshu un veesturiskaa punkta buus viena no favoriiteem! :love: jaa,Skrastinsh,it iipashi tajaa vietaa,kur vinsh bazniicaa runaaja ar vaacieshiem vaaciski.  :rofl: tagad pamaniiju arii Reshetinu un veel dazhus paziistamos. :) 1x skatoties asara nobira pie taas vietas ar balto karogu,2x pie apshaudiishanas,shoreiz pie pashaam beigaam..kino protams tas viss veel daudz iespaidiigaak,bet skaisti tik un taa..  :love:

0

12

Adrianna написал(а):

it iipashi tajaa vietaa,kur vinsh bazniicaa runaaja ar vaacieshiem vaaciski.

:rofl: Jā, tā man arī patika.. :D

Man asaras nobira tajā vietā, kur Elza saprata, ka zvanus zvana Mārtiņš.. Tur, kur likās, ka Jēkabs pagalam.. Un pašās beigās, kur katrs aizdedzināja svecīti.. ^^

0

13

:yep: jaaa,pilniigi piekriitu..   :rolleyes:  :love: ,bet shitaa vajag veel uznjemt,ka tik ticami,ka tas viss notiek Riigaa.. ^^

0

14

Iedomājos tos efektus kinoteātrī.. :love: ^^ Super! :)

0

15

GaBy написал(а):

Un Artūrs Skrastiņš tik forši tēloja..

Adrianna написал(а):

it iipashi tajaa vietaa,kur vinsh bazniicaa runaaja ar vaacieshiem vaaciski

jā, mans mīļākais latviešu aktieris... :)

0

16

Norkys написал(а):

jā, mans mīļākais latviešu aktieris...

Man nav mīļāko latv. aktieru, bet ir daudzi, kuri patīk,tie paši,kas šeit tēlo : Ģirts Ķesteris,Jānis Reinis,Andris Keišs,Artūrs Skrastiņš … Vēl arī Egīls Melbārdis,Edgars Samītis u.c ^^

0

17

biju jau redzējusi, bet skatījos vēlreiz, jo tiešām ļoti laba filma. Ješka - labākais :D

0

18

angelina написал(а):

biju jau redzējusi, bet skatījos vēlreiz, jo tiešām ļoti laba filma. Ješka - labākais

mhmm :D 'tas ar šprotēm ar rēcīgs :D Kā viņi vēl tur strīdējās savā starpā. :)

0

19

man kaut kā filma nevisai, mēgināju to uztvert to kā ļoti vēsturisku, bet tikai beigās sapratu, ka doma pavisam cita - mīlestība kara laikā un Rīgas aizstāvji, kuri darīja pat neiedomajams lietas tik, lai aizstāvētu dzimto pilsētu. Protams aktieru tēlojums lielisks. Mani mīļākie akteri Skrastiņš un Ķesteris :love: :) :)

0

20

Adrianna написал(а):

Ģirts Ķesteris,Jānis Reinis,Andris Keišs,Artūrs Skrastiņš …

Tieši tie, kas man tikai vēl pieplusošu Arti Robežnieku.. :)

0


Вы здесь » TelenovelesLV » Filmas un multfilmas » Rīgas sargi :)