TelenovelesLV

Объявление

Failu hostings
Raksti/intervijas latviešu valodā, galerijas, video un pārējās sadaļas pieejamas fanu kluba biedriem!!!!
Tulkotie materiāli latviešu valodā ir fanu klubs īpašums!

Информация о пользователе

Привет, Гость! Войдите или зарегистрируйтесь.


Вы здесь » TelenovelesLV » Grāmatas » Džodija Pilkulta -Deviņpadsmit minūtes.


Džodija Pilkulta -Deviņpadsmit minūtes.

Сообщений 1 страница 12 из 12

1

Džodija Pilkulta -Deviņpadsmit minūtes.

http://www.bildites.lv/images/azu3ljyd52fxrsmwuw5x.jpg

Vakar paņēmu šo grāmatu un izlasiju uzreiz, vienā dienā. Lai gan grāmatai ir 508 lapas. Man ļoti iepatikās, tapēc nevarēju par to neuzrakstīt. :)

Džodijai Pikultai, skaudru, psiholoģiski daudzslāņainu grāmatu karalienei, jaunajā romānā rūp neatbildētu jautājumu vilnis, kas nemanāmi rūgst cilvēcisko attiecību lokā: Vai paša bērns var pārvērsties par neatminamu mīklu? Ko mūsdienu sabiedrībā nozīmē neiederēties? Vai upura atriebībai ir attaisnojums? Un kuram - vai vispār kādam - ir tiesības citu nosodīt?

Visvairāk man patīk pirmais un pēdējais grāmatas teikums.
-Deviņpadsmit minūtēs var uzcept pankūkas vakariņām, var izlasīt bērnam pasaku vai nomainīt mašīneļļu.
Deviņpadsmit minūtēs var apturēt pasauli, un deviņpadsmit minūtēs var pagūt no tās aiziet.
Deviņpadsmit minūtes ir pietiekams laiks atriebībai.

Grāmata ir par laikam par to, ka mēs visi nesejam maskas, izliekamies par to, kas neesam. Citam tas sanāk vienkārši labāk..
Un par atriebību, vai tik atriebējs patiesībā nav upuris? Skarbā vidusskolas dzīve..vienaudžu neiecietība un cietsirdība...
Lasot šo grāmatu, kura noteikti bija traģiska, es pat gandrīz apraudājos..Tik smaga un reizē intriģējoša..un beigas mani ļoti pārsteidza.
Ta kā iesaku izlasīt..nenožēlosiet. :cool:

Отредактировано Mariposa (23.08.2010 10:14)

0

2

Paldies par ieteikumu :) Jāgaida brīvlaiks, lai lasītu..

0

3

Izskatās interesanta grāmata. :)

0

4

indy написал(а):

Izskatās interesanta grāmata. :)

Ir ..es,kas parasti nelasa grāmatas , izlasiju pa 1 dienu. :)

0

5

Pāris mēnešus atpakaļ izlasīju, sižeta pavērsiens beigās ar to meiteni un Pīteru  pārsteidza. Es bieži  jutos slikti, jo dažreiz izjutu nožēlu pret Pīteru, jo viņam ir bijusi tik grūta bērnība, tādos brīžos es sevi nosodīju, jo viņš taču ir slepkava.

+1

6

indy написал(а):

Pāris mēnešus atpakaļ izlasīju, sižeta pavērsiens beigās ar to meiteni un Pīteru  pārsteidza. Es bieži  jutos slikti, jo dažreiz izjutu nožēlu pret Pīteru, jo viņam ir bijusi tik grūta bērnība, tādos brīžos es sevi nosodīju, jo viņš taču ir slepkava.

Prieks, ka izlasiji!  :)  Vispār jau, manuprāt  jūst nožēlu bija tikai normāli izjūst, jo tas kas notika ar viņu, tas bija briesmīgi. Lai gan it kā tas viņa ricibu nevarētu attaisnot.Bet, iedomājoties vien, kas viņā krājās iekšā par naidu un sāpēm, kā viņš jūtas un ka Džodija pat bija viena no tām, kas raisija šīs izjūtas, to apzināties noteikti bija vēl grūtāk. Isti nevar ne aizstavēt, ne nosodīt.
Mjāa...tāda skumja gramāta, un beigas tiešam pārsteidzošas ne?  :)  Es nopietni, nekad nebūtu iedomājusies par to, ko izdarija Džodija, vēl it kā mīlot Metu. Lai gan ar nevarēja saprast, vai viņa mīlēja Metu, jo tā būtu pareizi viņu "pasaule" vai tapēc, ka to tiešām jūta.
Laikam jau tomēr pirmais variants.
Vispār, cik jauki, ka izlasiji!  :flirt: 
Teikšu tikai vienu, ka tagad jāredz filma" The Tenth circle", pēc Džodijas Pilkutas grāmatas. Pēc treilera spriežot tik pat traģisks,un noslēpumains stāsts kā šis!

0

7

Jā, laikam jau, jo viņa bērnība un pusaudža gadi bija briesmīgi, visvairāk man bija žēl viņa vecāku, jo viņi zaudēja abus dēlus. Beigas mani tiešām pārsteidza. Džodijai Pikultai ir vēl 2 tulkotas grāmatas "Nosargāt māsu" un "Dzīve kā pasakā"

0

8

Tad nu arī es esmu izlasījusi šo lielisko grāmatu! Milzīgs paldies Mariposai, ka bija šeit ieteikusi, prētējā gadījumā nezinu, vai būtu kādreiz izlasījusi (nezinu kāda būtu reakcija to vienkārši ieraugot bibliotēkā)
Bet stāsts ir ārkārtīgi pārdomāts! Visādi sīkumi, dzīves ironijas, tēli!! Man it visu laiku bija žēl Pītera - man liekas visu laiku dzīvojot tādu dzīvi, ir tikai divi ceļi - vai nu es vai viņi. Bet kā viņš pats vēlāk nodomāja - pat lai gan daudzi zaudējuši dzīvību, daudziem izbojāta dzīve, vienalga viņš turpināja neiederēties starp viņiem! Lai gan īstenībā - ja viņš būtu vēl pacieties, tad pabeigtu vidusskoluu un varētu doties kaut kur projām studēt, varbūt tur dzīve būtu savādāka! Protams, viss tas, kas notika ar viņu, neattaisno slepkavību - precīzāk, tik daudzas slepkavības un daudzu arī nevainīgo aizskaršana. loti aizkustināja brīdis, kad Pīters saņēma Andželas vēstuli un viņa beigās pierakstīja, ka būtu gribējusi būt viņa draugs. Vispār tiesas procesā  brīžos, kad liecinieki uzstājās pret Pīteru es ticēju viņu logikai un kad par Pīteru, tad atkal ticēju šai logikai! Viss tā pavērst, ka var ticēt abām pusēm un galu galā nevarēja saprast kas tad īsti bija Pītera galvā. Es tomēr ticu, ka viņam bijis tas sindroms, kad viņš neatšķīra realitāti no fantāziju pasaules! Bet vispār tik ļoti tragiski tas viss sanāk! un patiesi - neviens taču neiedomājās, ka šī diena izvērtīsies pavisam savādāka, tik šausminoša! Un pie beigām, kad sāku domāt, tad man ienāca prātā, ka tai jābūt Džosijai, kura izšāva (Pēc pēdējās laika pieredzes esmu sākusi pierast, ka vainīgais ir tas, kuru pirmajā brīdī nevar iedomāties :D ) Bet vienalga tas ir Wow! Un var jau saprast, kāpēc viņa it kā neko neatcerējās..eh, bet tik žēl, ka viņai 5 jaunības gadi jāpavada cietumā.. Lai gan nabaga Pīteram vispār bija paredzēta visa dzīve cietumā - cita iznākuma nevarēja būt.. Lai gan vai tad tā bija viņa vaina, ka jau no pirmās dienas pret viņu tā izturējās? Nevainīgie jociņi" sagandēja ne tikai Pītera, bet arī pašu vaininieku dzīves. Ļoti žēl bija Leisijas - viens bērns miris, otrs cietumā..Un ironiskie elementi - Leisija dāvā bērniem dzīvības, Luiss izstrādā laimes formulu.
Ļoti patika Džordana un Pītera attiecības :)
Mīļākais tēls šajā grāmatā man ir Aleksa! Ļoti, ļoti viņa patīk! Un atkal ironiski - Leisija bija palīdzējusi Aleksai saprast, ka jāpatur bērns, nemaz nezinot, kas ar abu bērniem notiks pēc 18 gadiem! Un vēl tas, ka Aleksa tiesnese - tomēr ideāla profesija viņai, lai gan cik drausmīgi, ka pašas meita ieslodzīta cietumā. Un kā vēl sākumā Aleksa domāja, ka Džosijai vispār nav nekāda sakara ar visu! Jā, cik īstenibā lieliskas ir bērniem maskas! Vecāki tik daudz ko nenojauš! Un vēlāk ir tik daudz vainīgo! īstenibā ļoti psihologiska, filosofiska grāmata. Var vēl tik daudz ko teikt, par tik daudz ko padomāt..Bet nu es apklusīšu pagaidām :D

0

9

Pirmkārt, wow, kas par komentāru!  :O  :love:  :love:

aNgeL написал(а):

loti aizkustināja brīdis, kad Pīters saņēma Andželas vēstuli un viņa beigās pierakstīja, ka būtu gribējusi būt viņa draugs.

Jā, tas brīdis...ak, ak!  :'(  :'(  Patiesībā, man žēl Pītera ( gluži kā pazudusi dvēsele) visu to cilvēku, kas cieta un protams, viņa vecāku.
Un, jā....cenšanas iederēties laikam ir viena no svarīgākajam lietām  tādu pusaudžu dzīvē, kā viņa.

aNgeL написал(а):

Un pie beigām, kad sāku domāt, tad man ienāca prātā, ka tai jābūt Džosijai, kura izšāva (Pēc pēdējās laika pieredzes esmu sākusi pierast, ka vainīgais ir tas, kuru pirmajā brīdī nevar iedomāties :D ) Bet vienalga tas ir Wow!

Jā, tas tik bija pagrieziens, lai gan it kā no vienas puses bija redzams,kādu spiedienu uz viņu visu laiku raidīja Mets un viņa draugi.
Džodija vnk vienā mirklī gribēja tikt no tā vaļā.

aNgeL написал(а):

Mīļākais tēls šajā grāmatā man ir Aleksa! Ļoti, ļoti viņa patīk! Un atkal ironiski - Leisija bija palīdzējusi Aleksai saprast, ka jāpatur bērns, nemaz nezinot, kas ar abu bērniem notiks pēc 18 gadiem!

Jā, un kaut kādā brīdī Aleksa tomēr zaudēja Džodiju. Viņa pat nespēja iedomāties, ko izdarījusi pašas meita.
Intresanti, ka Džodija neatcerejās ko izdarījusi un tā pārdzīvoja par Meta nāvi, lai gan pati bija to izraisījusi. Un, protams, beigas skarbas...pieci gadi cietumā un Pīteram vispār drausmīgs liktenis..viss mūžs.

aNgeL написал(а):

īstenibā ļoti psihologiska, filosofiska grāmata. Var vēl tik daudz ko teikt, par tik daudz ko padomāt..Bet nu es apklusīšu pagaidām :D

Jā, tieši tāda grāmata, kā man patīk. (Man šausmigi patīk grāmatas vāks.  :D  :love: )
Liels prieks, ka tu izlasīji! http://i48.photobucket.com/albums/f215/albalonga/Forums/53ec18a9c54471a7938a38d615c86861.gif

0

10

Mariposa написал(а):

Jā, tas brīdis...ak, ak!      Patiesībā, man žēl Pītera ( gluži kā pazudusi dvēsele) visu to cilvēku, kas cieta un protams, viņa vecāku.
Un, jā....cenšanas iederēties laikam ir viena no svarīgākajam lietām  tādu pusaudžu dzīvē, kā viņa.

Man liekas vispār jebkura cilvēka dzīvē ir ļoti svarīgi iederēties.. Bet pusaudzim, protams, vēl svarīgāk - kā nekā tikko sākusies dzīve un ir tik daudz sapņu! Lai gan iederēšanās drīzāk nav sapnis, bet gan cilvēka tiesības. Man vismaz liekas! Nu jebkura gadījumā tika pārkāptas Pītera cilvēktiesības.. un kā bij tajā skolotaju gadagrāmatā - teksts par drošu skolas vidi un neviena paskaidrojuma kādā veidā vai kā tiks sodīti pārkāpēji. Nu vismaz Pīteram bija Dereks :)

Mariposa написал(а):

Jā, tas tik bija pagrieziens, lai gan it kā no vienas puses bija redzams,kādu spiedienu uz viņu visu laiku raidīja Mets un viņa draugi.
Džodija vnk vienā mirklī gribēja tikt no tā vaļā.

Jā.. Džodija jau arī rauta uz visām pusēm..Viņai bija iespēja iederēties, bet tajā pat laikā viņa nespēja pielāgoties šiem pusaudžu likumiem.

Mariposa написал(а):

pieci gadi cietumā un Pīteram vispār drausmīgs liktenis..viss mūžs.

Pīters jau beigās izdarīja pašnāvību, vai ne? Īstenībā, kad piespriež mūža ieslodzījumu, tad dzīvei ta nav nekādas jēgas... Nav tak mērķu! Eh.. Cik negodīgi, kad tā izposta cilvēka dzīvi.. Jo īstenībā Pīters tiešām būtu bijis labs advokāts, kā teica Džordans, būtu bijis labs draugs un cilvēks..

Ak, ko aizmirsu piebilst (Kā es varēju? :D ) Ļoti, ļoti patika Aleksa un Patriks! Man uzreiz likās, ka viņiem jābūt kopā! Viņi tā sader  :love:

0

11

aNgeL написал(а):

Pīters jau beigās izdarīja pašnāvību, vai ne? .

:D  Es tiešām šo faktu esmu aizmirsusi??? :D 

aNgeL написал(а):

Man liekas vispār jebkura cilvēka dzīvē ir ļoti svarīgi iederēties.. Bet pusaudzim, protams, vēl svarīgāk - kā nekā tikko sākusies dzīve un ir tik daudz sapņu! Lai gan iederēšanās drīzāk nav sapnis, bet gan cilvēka tiesības.

Jā, pareizi jau ir. Visiem ir tiesības uz labu dzīvi, sabiedrību, bet vienmēr jau kaut kas citiem tevī nepatiks. Un, Pīteram vispār smagi pārdarījumi. It kā jau tik maz atlicis bija, lai beigtu skolu, viņš pat varētu to mainīt, bet nu kaut kas viņā salūza, tomēr tik ilgi viņš visu to pacieta.

aNgeL написал(а):

Ak, ko aizmirsu piebilst (Kā es varēju? :D ) Ļoti, ļoti patika Aleksa un Patriks! Man uzreiz likās, ka viņiem jābūt kopā! Viņi tā sader  :love:

Ak, tieši tā! Kā tu varēji??!!!  :D  :D  Man viņi atgādina bišku Kristobalu un Dannu!  :D  :blush:

0

12

Mariposa написал(а):

Man viņi atgādina bišku Kristobalu un Dannu!

Hmm..jāa. man ir bij šāda doma izskrējusi! Lai gan tajā pat laikā Aleksa un Danna ir ļoti dažādas!

Mariposa написал(а):

Es tiešām šo faktu esmu aizmirsusi???

Tā izskatās :D

0


Вы здесь » TelenovelesLV » Grāmatas » Džodija Pilkulta -Deviņpadsmit minūtes.