TelenovelesLV

Объявление

Failu hostings
Raksti/intervijas latviešu valodā, galerijas, video un pārējās sadaļas pieejamas fanu kluba biedriem!!!!
Tulkotie materiāli latviešu valodā ir fanu klubs īpašums!

Информация о пользователе

Привет, Гость! Войдите или зарегистрируйтесь.


Вы здесь » TelenovelesLV » Cīņa bez noteikumiem... » Par Bībeli un homosexuālismu


Par Bībeli un homosexuālismu

Сообщений 21 страница 40 из 182

21

Oh, man, jūs tik daudz sarakstījāt, ka pat nezinu, no kura gala ķerties klāt, bet centīšos atbildēt uz visu kaut kādā izlases kārtībā - ja kaut ko svarīgu izlaižu, droši sakiet :)

etansy написал(а):

Ne jau vienmēr mīlestība ir tā, kas nāk pirmā. Bet, tad, kad iekāre pāraug mīlestībā, tad taču ir tik labi.
Tas, kā albalonga rakstīja - kas vainas iekārei? Tā nav pievienotā vērtība, tā ir racionāls paredzams neatliekams turpinājums divu cilvēku kopā būšanai, jo ļoti reti kad cilvēki ir kopā cieņas dēļ.

Ja iekāre pāraug mīlestībā, tas ir ļoti labi un apsveicami, tomēr tad mīlestība ir attiecību pamatā, nevis iekāre.
Un, piedod, bet, ja cilvēkiem nav cieņas vienam pret otru ("viņi nav kopā cieņas dēļ"), tad vispār nekas nesanāks ;)

etansy написал(а):

MiglasLakats, ja jau reiz Dievs ir tik visu varens un cilvēkiem dara tikai labu, man ir tikai viens jautājums, kuram man atbildi vēl nav devis neviens:
Kādēļ Dievs ļauj nomirt maziem bērniņiem, tādiem, kas uz zemes pavadījuši tikai pāris stundu? Kas ir viņu grēks, ka viņiem jāmirst? Vai tad Dievs viņus neaizsargā un ja tā, tad kāpēc? Bet noziedziniekiem ļauj dzīvot? Tas ir vienīgais jautājums, kas man nav skaidrs - pēc kāda principa viņš izvēlas kas dzīvos un kas mirs?

Mani ceļi nav Dieva ceļi, un es tev nevaru izskaidrot katru Viņa rīcību, tomēr Viņam ir plāns katram cilvēkam, kas uz zemes. Es nezinu, kādēļ Dievs ļauj nomirt maziem bērniņiem - varbūt viņiem labāk ir nokļūt uzreiz pie Viņa. Tomēr Tēvs mīl visus, arī noziedziniekus, un viņus aicina viņu dzīves laikā, gaidot un cerot, ka tie Viņam pievērsīsies un pieņems Viņa grēku piedošanu. Tomēr, es neesmu Dievs, nevaru tev paskaidrot Viņa domugājienu.

etansy написал(а):

Un vēlviena pavisam abdurda lieta -
"Church doctrine says this: homosexuality is a disorder against natural law, and cannot be condoned."
"So God loves me but not the way I am? The way he made me? Don't you realize that it doesn't make any sense?"

Palūkojies augšup, kur es paskaidroju "romiešus" ;)

albalonga написал(а):

Cik ērti, vai ne? Kāpēc ta pēkšņi izdomāja aizliegt to, ko sākumā bij pats ar savu rīcību atļāvis?

Acīm redzot, cilvēkiem no tādas dzīvošanas bija vairāk ļaunuma, nekā labuma, tādēļ Dievs noslēdza ar viņiem līgumu, pasakot, ko drīkst un ko nedrīkst.

albalonga написал(а):

Pēc bībeles vīrietim ir jāvalda, ja? Jauki. Bet ja viņs valda nekorekti, ja viņš izmanto situāciju, uzurpē varu, pakļauj. Tad ko - kristīgai sievietei ir japakļaujas un japieņem viss?

Kristīga sieva pakļaujas un lūdz Dievam par savu vīru, jo vīrs būs tas, kurš par viņu atbildēs Dieva priekšā. Un, tīri cilvēcīgi, ja sieviete nav bijusi gana gudra un ir savu dzīvi saistījusi ar agresīvu uzurpatoru - neviens viņu nespieda iet ar to vīrišķi laulībā, tie laiki ir beigušies :)

Par Mīlestības citātu, kuru tu tik smalki iztirzāji :)
Lēnprātība - tas nozīmē neiekaist dusmās, visam pieiet ar pacietību, neizdarot pārsteidzīgus, dusmu vadītus lēmumus;
Laipna. Pieklājība ir cilvēku normas, turpretī laipnība ir patīkama, pozitīva un cieņpilna attieksme pret otru cilvēku;
Nelielās. Tātad neizrādās ar mērķi parādīt citiem a la "redz, kas man i, kā jums nav". Runa ir par pašmērķi. Tev nav jāslēpj sava mīlestība, bet to nevajadzētu izrādīt ar pašmērķi lielīties.
Vai es iepriekš neskaidri izteicos? Sekss, bērnu radīšana pats par sevi nav piedauzīgi, ja tas notiek privātā veidā, tā teikt, aiz aizslēgtām durvīm. Izvirtība ir piedauzīga (evidentially). Skatīt arī iepriekš izteiktos argumentus.
Nemeklē savu labumu. Tātad necenšas par katru cenu atrast, kā tikai kaut ko iegūt. Drīzāk meklē, kā palīdzēt otram cilvēkam. To nevajag arī aizvest līdz tādam absurdam kā izvairīšanās no sava labuma par katru cenu ;)
Neskaistās. Nevis norij dusmas, bet nedusmojas principā. Tas sabalsojas ar lēnprātību un piedošanu ;)
Nepiemin ļaunu. Tas nozīmē neturēt sirdī pārestības kā lielus āķus, kurus katru mīļu brīdi izvilkt un iebāzt otram acīs a la "atceries, kā tu man toreiz?". Cita lieta ir izrunāt problēmas, lai otrs saprastu, ko izdarījis nepareizi. Bet tad, kad tas ir izrunāts, then it's over and done with.
Netaisnība šajā gadījumā ir tādā pasaulīgā līmenī - tā nepriecājas, ja kādam otrs pastrādājis netaisnību. Par draudīgā cilvēka nāvi nevaru atbildēt - tāda situācija nav piedzīvota. Tomēr, tu ļoti stūrē uz diskusiju par nāvi, kas varētu būt laba tēma kādai citai reizei ;)
Patiesība varētu būt vēl kādas diskusijas tēma, bet šajā gadījumā, piemēram, angļu valodas tulkojumā ir lietots vārds "righteusness", respektīvi, "taisnīgums" ;) Mīlestība priecājas par taisnību, taisnīgumu.
Apšaut tos, kas neatbilst tavam standartam? Tas kaut kā izklausās pēc totalitārisma. Vai islāma, for that matter :D
Mīlestība panes  lielību, uzpūtību, piedauzību utt., nevis nodarbojas ar to ;). Respektīvi, tā neskaistaas un nedusmojas uz lielīgiem, uzpūtīgiem, piedauzīgiem un tā tālāk cilvēkiem. Viss ir perfektā saskaņā, tikai vajag padomāt rūpīgāk, ko tiesām nozīmē šie vārdi.
Mīlestība nekad nebeidzas. Laulājoties baznīcā netiek savienota mīlestība - tiek savienota cilvēku miesa, tādēļ arī saka "līdz nāve mūs šķirs". Redzi, Debesu valstībā pie Tēva laulības saitēm nebūs liela nozīme, jo tur visi atradīsies Viņa bezgalīgajā mīlestībā, tādēļ varu teikt droši, ka mīlestība nekad nebeidzas. ;)
Ja tu nezini, vai spēsi mūžīgi mīlēt, neprecies - atkal, neviens nespiež ;)

albalonga написал(а):

Paldies, MiglasLakat - man ir ļoti patīkami ar tevi runāt. Vispār ļoti daudzas lietas gribētu ar tevi izrunāt, lai tikai zinātu, kā tu uz to skaties un no krietieša viedokļa redzi. Piemēram nāvi.

Es labprāt iesaistīšos dažādās diskusijās ar tevi. ;) Šādi to darīt ir ļoti ērti, jo varu pašķirstīt Bībeli un padomāt, pirms atbildu, lai nesarunātu muļķības :) Un veiksmi Nano!

cravey написал(а):

Okā, atklāti - es pat nelasīju otro pusi no diskusijas, jo tapat palikšu pie sava viedokļa! People, just leave it!!! Cik cilvēku, tik viedokļu, katrs ir laipni lūgts izteikt savējo, citi to izlasīs, paklausīsies, bet vienalga paliks pie sava  Šādas diskusijas tik gandē attiecības - nepaīk tev geji, nu tad neskaties, patīk - fano, tieši tāpēc ir atsevišķa sadaļa. Ok, mēs dažreiz aizraujamies citās, tak visas īstās tēmas mēs runājam tikai šeit.

Neviens nespiež - ja nevēlies iesaistīties, neiesaisties. Diskusijas ir domātas tiem, kam patīk diskutēt - tādiem kā es ar albalongu. Mans mērķis nav kādam ieborēt savu pārliecību, tikai panākt kādu izpratni, tāpat kā es vienmēr cenšos izprast otra viedokli, lai kāds tas būtu ;)

0

22

etansy написал(а):

Tieši tā - ja pāris ir kristīgs. Bet citādi - nu nekā šitam nevar piekrist. Jo pats pirmais, ar ko tiek uzsākta saruna čatojot ir - pasexsot gribi? vai tamlīdzīgi.
Nolaidusies tā sabiedrība līdz zemiskām baudām.

nu lūk, tu pati to atzīsti, ka tās ir zemiskas baudas. Godīgi sakot, ja man kāds tā uzrakstītu, tās arī būtu sarunas beigas. Nezinu, vai tev tiešām tas liekas normāli.

MiglasLakats написал(а):

Problēma ar iekāri ir tā, ka iekāre novērš cilvēka domas no Dieva.

tieši tā :) Tāpēc arī katoļu mācītāji neprecas. Bībelē tieši ir vieta, kas to pasaka.

1 Kor 7 написал(а):

2 Bet netiklības novēršanas labā lai katram ir sava sieva un katrai sievai savs vīrs.
3 Vīrs lai izpilda savu pienākumu pret sievu un sieva pret vīru.
4 Sievai nav noteikšana par savu miesu, bet vīram; un tāpat vīram nav noteikšana par savu miesu, bet sievai.
5 Neatraujieties viens otram, kā vien uz kādu laiku pēc pašu vienošanās, lai atrastu laiku Dieva lūgšanai, un tad turieties atkal kopā, lai sātans jūs nekārdinātu jūsu nesavaldības dēļ.
...
32 Bet es gribu, ka jūs būtu bez zūdīšanās. Neprecētais rūpējas par Tā Kunga lietām, kā patikt Tam Kungam.
33 Bet precētais rūpējas par pasaules lietām, kā patikt sievai: viņa sirds ir dalīta.
34 Tāpat neprecētā un jaunava rūpējas par Tā Kunga lietām, lai būtu svēta miesā un garā; bet precētā rūpējas par pasaules lietām, lai patiktu vīram.
35 To es saku jums pašiem par labu, ne it kā gribēdams jums apmest cilpu, bet ka jūs godīgi dzīvojat un pie Tā Kunga turaties bez mitēšanās.

Bet runājot par iekāri vispār. Sekss nav slikts. Slikti ir tas, kā cilvēki pret to attiecas, ko viņi liek pirmajā vietā. Jo katrā ziņā tā nav prioritāte. Nemaz nerunājot par kristīgo pārliecību, ka Dievs ir pirmajā pirmajā vietā - arī attiecībās iekāre un sekss nevar būt vadošie. Cilvēkiem ir labi gultā, bet ārpus tās viņi ir divi svešinieki - kādas tur ilgstošas attiecības? Dievs ir radījis vīrieti un sievieti tādus, kā viņi ir, radījis vienu otram, bet tāpat Dievs cilvēkus ir radījis svētumam, nevis nešķīstībai.
Tādēļ jau laulātiem pāriem sekss nav grēks - grēks ir šādas attiecības PIRMS laulībām un dažādos citos veidos...

etansy написал(а):

Man vienkārši šķiet absurdi, cik daudz hetero laulības tiek šķirtas (~50%) un cik daudz bērnu paliek ar vienu vecāku vai nokļūst bērnunamā. Kādēļ tad precēties, ja zini, ka 5-10 gadi būs ilgākais, jo varēsi atdod tam otram?

Un tu domā homo laulības netiktu škirtas? Ak, tikai nevajag.
Es pieņemu, ka daudzi pāri apprecas, balstot savas attiecības uz seksu, un kad kā cilvēki viņi nevar sadzivot, rodas problēmas.
Es nevaru pateikt, kāpēc tā notiek, bet jā, arī kristiešu ģimenes mēdz šķirties. Varbūt pirms tam kārtīgi nepadomāja par lēmumu, ko pieņem; tāpat arī ir pāri, no kuriem viens novēršas no Dieva un laulība izjūk. Varbūt vel kādi iemesli. Bet es patiešām ticu un esmu pārliecināta, ka balstot attiecības Dievā, ir daudz lielāka iespēja šīs attiecības saglabāt.
Es varbūt nemāku izteikt visu, ko domāju un jūtu, bet ir lietas, ko es esmu apguvusi. Un ar Dieva palīdzību problēmas atrisināt ir daudz vieglāk. Es to esmu piedzīvojusi. Dievs maina cilvēkus, ja vien Viņu lūdz, Viņš palīdz, ja to lūdz. Tikai jāļaujas.
Mīlestība ir lēmums. Tās nav nemitīgas jūtas un tauriņi 50 vai vairāk gadu garumā. Un tur nu ar seksu vien vairs neizlīdzēsies. :)

ak, albalonga, man pat īsti nav sajēgas, no kura gala un kā ķerties klāt tavai Mīlestības definīcijas iztirzāšanai. Uh. Gribu gan vispirms brīdināt, ka tas nav oficiāli apstiprināts viedoklis, tikai manas personiskās domas un tas, kā es to saprotu :)

albalonga написал(а):

Ko nozīmē lēnprātīga - nesteidzas, velk garumā, ir pacietīga, gaida kaut ko? Ko? Cik ilgi?

Tas varētu nozīmēt "neuzsprāgt" par katru sīkumu, pirms strīdēties apdomāties, nesteigties, būt lēnprātīgam. Ziniet, pēdējā laikā tieši šī pamācība man ir palīdzējusi ļoti. Un cik daudz labāk es jūtos! :)

Laipna? Ko tas nozīmē - pieklājību? Ir valstis, kur publiski pirst ir pieklājīgi. Tur ar kristieši dzīvo.

Nu piedod, atvaino, man šķiet mums visiem tomēr ir aptuveni vienāda izpratne par to, ko nozīmē vārds "laipns" un kā izpaužas tāda rīcība.

Mīlestība nelielās? Značit viņa ir pieticīga un apmierināta ar to, kas tai ir. Nelecās. Tad jau tas gandrīz iekļauj sevī - ja mīli, tad nevienam nestāsti par to, sēdi un klusē, lai neviens nemana, jo tak nedrīkst lielīties, ka mīlu. Tad jau vispār publiski nevar mīlestību izrādīt. Vienīgā iespeja to panākt - publiski divi iemīlējušies cilvēki kopā parādīties nedrīkst, jo kādā brīdī nenocietīsies un kaut vai skatienos mīlestību izrādīt un kāds vēl to par lielību noturēs. Nu par uzpūtību viss iepriekš minētais.

Nu te jau tu atkal auzās iebrauci... Sākums, jā. Bet tālāk - hei, mīlestības izrādīšana vēl nenozīmē lielīšanos. Atkal jau man jāsaka - man škiet, ka nav grūti iedomāties, kā izpaustos lielīšanās. Tas drizāk būtu no sērijas "vot kas man ir, un tev nav!". Patiesībā šeit man īsti nav ko pateikt, jo šī tava definīcija man škiet absurda nedaudz :D

Neizturas piedauzīgi? Kas vispār ir piedauzība? Ja sex ir piedauzība, tad bērnus radīt vispār ar nedrīkst - jo bez sexa sarežģīti to izdarīt.

par to jau es augstāk izteicos. :)

Nemeklē savu labumu? Tad ko - meklē svešu labumu, labumu priekš citiem. Bet ja mans labums arī citu labums. Nu varbūt nemeklē labumu tieši sev, bet meklelabumu tam otram, kuru mīli. Bet ja abu intereses (labumi) sakrīt?

Jā, tieši tā, otra cilvēka labumu liec priekšā savam. Nebūt egoistiskam, savtīgam, nedomāt tikai par sevi :)

Neskaistās? Ko tas vispār nozīmē? Nedusmojas? Ta ko - norij dusmas un tur sevī? Cik ilgi? Kamēr uzsprāgst?

Nē, tas nenozīmē norīt sevī un krāt, tas nozīmē neskaisties VISPĀR - lai nav ko norīt. Cik gan bieži mēs sadusmojamies par kaut ko, par ko vispār nevajag dusmoties! Protams, ja tam ir pamats, neviens nesaka, ka tas ir jāpatur vienmēr sevī. Bet tam ir jābut ar saprātu. Diemžēl arī man vajadzeja laiku, lai to saprastu un pamatīgu spērienu pa pakaļu (atvainojos par izteicienu)

Nepiemin ļaunu? Ja jau viss mīlestībā tik labi, tad ļauna tak tur vispār nav - ta pričom vispār te ļaunums kauč kāds tiek pieminēts? Nepiemin ļaunu, ko otrs cilvēks tev izdarījis, tas cilvēks, kuru mīli? Respektīvi vecais labais piedošanas likums - uzgriez otru vaigu, lai sit arī pa to?  Kamēr beigsies orgānu, pa kuriem sist, ja? Protams, vajag piedot, bet - vajag mācīt, vajag skaidrot. Ļaunais tā vienkārši par labo nepārtot, ļaunais nenokaunās, tieši tāpēc, ka ir ļauns. Un Cilvēki, kuri mīl, tik bieži nodara viens otram pāri pat nemanot, tāpēc vajag runāt, vajag iebilst, vajag tomēr atcerēties to ļauno līz tādam līmenim, lai neatkārtotu ļaunā atkārtošanos, lai izmainītu ritējumu.

ja es sapratu to tā, kā tu to domāji, tad šeit nu es piekrītu. :) tas sasaistās ar iepriekš teikto. Vajag izrunāt utt., bet vajag mācēt piedot, ko, diemžēl, bieži vien tā īsti mūsdienās cilveki nemaz nemāk. :)

Un veca labā patiesība? Es vienmēr iebilstu pret patiesības vienskaitlību. Nu nav patiesība - ir patiesības. Viņas ir daudzas. Katram sava. Ar kādu sakrīt tava patiesība, ar kādu nesakrīt. Runāt par kaut kādu universālo patiesību ir apsurdi. Es pat neminēšu kaut kādus atsevišķus piemērus, tik teikšu - ja būtu kaut kāda viena strikta patiesība, tad tieas pieņemtu lēmumus un dotu spriedumus pāris minūšu laikā. Dzīve un cilvēki ir pārak sarežģītu un iedalīt pasauli tikai melnajā un baltajā ir aprobežoti. Tad jau jāņem viens standarts visiem, pēc kura visi dzīvo, un visi pārējie jāapšauj, kas kaut mazākajā mērā ir atkāpe no normas.

Jā, ir viena universālā patiesība - Dievs. ;)

MiglasLakats написал(а):

Mīlestība nekad nebeidzas. Laulājoties baznīcā netiek savienota mīlestība - tiek savienota cilvēku miesa, tādēļ arī saka "līdz nāve mūs šķirs". Redzi, Debesu valstībā pie Tēva laulības saitēm nebūs liela nozīme, jo tur visi atradīsies Viņa bezgalīgajā mīlestībā, tādēļ varu teikt droši, ka mīlestība nekad nebeidzas. ;)

Ak, paldies! Par šo es īsti nevarēju atrast vārdus, bet tu lieliski pateici! Gribēju tikai papildināt ar Bībeles citātu:

Mt 22: 24-30 написал(а):

"Mācītāj, Mozus ir sacījis: ja kas nomirst bez bērniem, tad viņa brālim būs precēt viņa sievu un celt savam brālim dzimumu. -
25 Bet pie mums bija septiņi brāļi, pirmais apņēma sievu un nomira, un, tā kā tam nebija bērnu, tad tas atstāja savu sievu savam brālim.
26 Tāpat arī otrs un trešais līdz septītajam.
27 Un beidzot pēc viņiem visiem arī sieva nomira.
28 Tad nu kuram no septiņiem augšāmcelšanās dienā šī sieva piederēs? Jo viņa taču visu septiņu sieva bijusi."
29 Bet Jēzus atbildēja un sacīja: "Jūs alojaties, nesaprazdami nedz rakstus, nedz Dieva spēku.
30 Jo augšāmcelšanās cēlienā ne precējas, nedz tiek precēti, bet visi ir kā eņģeļi debesīs.

cravey – tu vari neko neteikt. Bet albalonga iesāka šo sarunu – viņa noteikti rēķinājās ar viedokļu sadursmi – ja tā nebūtu, viņa nepublicētu neko tādu. :)

0

23

MiglasLakat, tavs mīlestības skaidrojums ir viens no labākajiem, ko esmu dzirdējusi. apbrīnoju tavu spēju visu tik labi paskaidrot.

Paloma написал(а):

Godīgi sakot, ja man kāds tā uzrakstītu, tās arī būtu sarunas beigas.

loģiski

Paloma написал(а):

Tāpēc arī katoļu mācītāji neprecas. Bībelē tieši ir vieta, kas to pasaka.

tieši tā. manas draudzes šī brīža mācītājam pēc cilvēku domām esot attiecības ar sievieti. protams, ka neviens to līdz šim nav pierādījis un visi labi zina, kādas sankcijas tādā gadījumā sekotu. tomēr var just, ka viņš neatbilst mācītāja etalonam. man brīžiem tiešām gribētos mainīt draudzi, bet es vienkārši neesmu spējīga to darīt.

Paloma написал(а):

Un tu domā homo laulības netiktu škirtas? Ak, tikai nevajag.

tieši tā. ja jau jūs sakāt, ka mīlestībai un visam pārējam nav dzimuma, tad arī šādām lietām nav nekā tāda.

Paloma написал(а):

Jā, ir viena universālā patiesība - Dievs.

piekrītu, jo Dievs ir viens un kā jau iepriekš minēts viņš mūs ir radījis pēc savas līdzības

Paloma написал(а):

Vajag izrunāt utt., bet vajag mācēt piedot, ko, diemžēl, bieži vien tā īsti mūsdienās cilveki nemaz nemāk.

šobrīd tiešām vieglāk ir aizcirst durvis, aiziet prom un atrast sev nākošo. jo daudzi cilvēki tiešām vairs nedomā par attiecību glābšanu, bet gan par to, kā vieglāk atrast sev nākamo seksa partneri.

0

24

MiglasLakats написал(а):

tāpat kā es vienmēr cenšos izprast otra viedokli, lai kāds tas būtu ;)

Centība ir laba lieta ;)

0

25

Norkys написал(а):

apbrīnoju tavu spēju visu tik labi paskaidrot.

pievienojos! :D

Norkys написал(а):

tieši tā. manas draudzes šī brīža mācītājam pēc cilvēku domām esot attiecības ar sievieti. protams, ka neviens to līdz šim nav pierādījis un visi labi zina, kādas sankcijas tādā gadījumā sekotu. tomēr var just, ka viņš neatbilst mācītāja etalonam. man brīžiem tiešām gribētos mainīt draudzi, bet es vienkārši neesmu spējīga to darīt.

ļoti skumji, ja notiek tādas lietas. Bet jā, tur nav ko slēpt, tādas lietas gadās. Jo arī mācītāji ir grēka apdraudēti, arī viņi ir tikai cilvēki, un gadās tādi, kuri padodas velna kārdinājumam.
Kāpēc nevari mainīt draudzi?

Norkys написал(а):

šobrīd tiešām vieglāk ir aizcirst durvis, aiziet prom un atrast sev nākošo. jo daudzi cilvēki tiešām vairs nedomā par attiecību glābšanu, bet gan par to, kā vieglāk atrast sev nākamo seksa partneri.

vārds vietā!

0

26

Paloma написал(а):

Kāpēc nevari mainīt draudzi?

pārāk mīļa. gan baznīca, gan cilvēki. paaudžu paaudzēs mūsējā. ;)

0

27

Norkys, ir uzskats, ka mācītājs nevar būt par iemeslu draudzes izvēlei, tā ka, ja tev tur patīk - baznīca un draudze ir mīļa, tad tur paliec.
Pie tam, mācītajus mēdz transferēt :D
Un jā, tu drīksti lūgt arī par savu mācītāju ;)

0

28

Es teiktu, ka pat vajag. Jo vairāk cilvēku lūgs, jo lielāka iespēja, ka viņš tomēr atgriezīsies uz patiesā ceļa. :) jo lūgšanai ir milzīgs spēks :)

0

29

Paloma написал(а):

cravey – tu vari neko neteikt. Bet albalonga iesāka šo sarunu – viņa noteikti rēķinājās ar viedokļu sadursmi – ja tā nebūtu, viņa nepublicētu neko tādu. :)

Es jau tapē malču :D Ne, vnk mums ar veco tēvu vasara ar bij varena diskusija par visu reliģiju, ne par homoseksuālismu konkrēti, bet par reliģiju kā tādu, baigi supeŗīgi izrunājāmies, viņš vēl joprojām sajūsmā, stāsa, kā vasarā ar mazmeitu izdiskutējies :D

Es īstenībā pašlaik neesmu objektīva, tagad eju pāri visai Latvijas vēsturei līdz 21.gs. Un sākot no krusta kariem, kas tad tur vien ir, ja ne vena vienīga reliģija, un tad līdz pašam 20gs. Neko citu nemāca kā vien lūgt Dievu. Es tā taga padomāju - tiem nabaga cilvēkiem, kuri atradās zem svešzemnieka tupeles - dzimtcilvēkiem, baigais stimuls lūgt bij Dievu, ka tāpat nekas nemainījās viņu stāvoklī. Tāpat viņus varēja nošķirt no ģimenēm vai samainīt pret kādu lopu, dzīvnieku... I tagad mēs vēl atrodamies zem lielo pakaļām (sorre par izteicienu). Vnk pēc šī vēstures kvantuma nu man točna kaut kā vēl vairāk zudusi ir ticība baznīcai un mācītājiem. Es ticu simbolam un domu spēkam, kas "uztur" šo simbolu , bet ne tik ļoti vārdiem :)

0

30

wow, es sajūsmā. Visu pat neizlasīju - neļauju sev, jo ja lasu, uzreiz ir kaut kas ko teikt un tā sāktu atkal palagi te veidoties. Nano pirmajā vietā šobrīd, bet kādu citu dienu noteikti atkal iesaistīsos diskusijā. Ir tik interesanti redzēt, kā un ko domā citi cilvēki. Un tiešām, jau vairs ne par homosexualitāti, bet kopumā reliģiju - tieši kristietību un pat tieši katolicismu. Mēs varētu pat kādā brīdī nonākt līdz luterānismam pret katoliscimu, baznīcas šķelšanai, vēsturei, kuru cravey tik tikko pieminēja. Arī citām reliģijām. Un vispār reliģijas nozīmi, psiholoģiju. Jo cilvēks kā zināms atmet visu nevajadzīgo. Ja reiz reliģiju nav atmetis, tātad viņam to vajag. Ziniet - cik esu augstskolās reliģijas vēsturi mācījusies, nekur neesmu dzirdējusi tik lielisku diskusiju. Tieši tas mūsu augstskolās pietrūkst. Atnāk pasniedzējs, uzbāž reliģijas teoriju un savu viedokli par to, jo izklāsta ta savu interpretāciju, un aiziet. Un pēc tam eksī atprasa to pašu, ko ir stāstījis. Un nebūs ļauts tev pat iedomāties, ka tu drīksti domāt, prātot utt. Man nav Bībeles, kura sniegtu atbildes uz visiem jautājumiem un pateiktu visu priekšā, man nepatīk mācītājs, kurš dara to pašu, izklāsot savu Bībeles interpretāciju, man nepatīk arī profesors, kurš dara principā to pašu. Man patīk domāt, pašai, atrast savas patiesības pašai, atrast to, kas man ir vajadzīgs, kas liek man justies labi, kas sniedz laimes izjūtu. Galu galā Dievs gribēja, lai esam laimīgi, vai ne? Tāpēc es nekad neapstājos pie kāda viedokļa, neiesīskstēju, nestagnēju kaut kādā punktā ar attieksmi - nu es zinu atbildes uz visu, man ir viedoklis par visu, nu es dzīvošu un mūžīgi mūžos domāšu vienādi. Varbūt tāpēc arī manas intereses mainās tik strauji, arī jūtas. Bet galvenais mans mērķis ir nekad neieslīgt pašapmierinātībā - tādā viszinošā status qou.

Ak, jā - je, beidzot būšu atguvusi nano iekavēto un beidzot tikusi arī ar šīs diesnas normu galā. jej.

0

31

Hehe, alb, esmu luterānis ;) Redzēsim, kā tur būs ar to katoļu-luterāņu diskusiju  :)
Veiksmi NaNo!
Un turēšu pie vārda ;) Man ar interesanti kļuva, un neaizmirsti atgriezties pie šīs diskusijas, un, kad esi to izdarījusi, kaut kā man ar darīt zināmu :D

0

32

albalonga написал(а):

bet kopumā reliģiju - tieši kristietību un pat tieši katolicismu. Mēs varētu pat kādā brīdī nonākt līdz luterānismam pret katoliscimu,

um, ja nu kas, šobrīd ar tevi visaktīvāk diskutē 1 katoliete un 1 luterānis. :D

albalonga написал(а):

Man nav Bībeles, kura sniegtu atbildes uz visiem jautājumiem un pateiktu visu priekšā, man nepatīk mācītājs, kurš dara to pašu, izklāsot savu Bībeles interpretāciju, man nepatīk arī profesors, kurš dara principā to pašu. Man patīk domāt, pašai, atrast savas patiesības pašai, atrast to, kas man ir vajadzīgs, kas liek man justies labi, kas sniedz laimes izjūtu. Galu galā Dievs gribēja, lai esam laimīgi, vai ne?

gribētos tomēr atkal šeit oponēt. Simt un viena "kristīgā"  sekta tieši tādēļ ir radusies - jo kāds kaut ko interpretē citādāk, katram ir savs viedoklis. Tādēļ ir svarīga Baznīca, mācītāji, vienots viedoklis. :) Ak, tik vēlu es vairs nespēju sakarīgi domāt un izskaidrot. Bet mēs nevaram pastāvēt katrs pats par sevi, sava ticībā un savā interpretācijā. :)
Un runājot par laimi. Jā, Dievs gribēja, lai esam laimīgi. Bet te atkal ir vajadzīgs komentārs. Dievs radīja cilvēku mūžīgai dzīvei, un grēka dēļ cilvēki to pazaudēja. Dievs cilvēkus aicina uz svētumu. Šeit ir drīzāk runa par laimi, saskaņā ar Dieva likumiem, Viņam patīkamu dzīvi, kas, pilnīgi noteikti, ir ļoti laimīga dzīve. :)

0

33

Interesanta diskusija, prieks, ka izlasīju.
Mans viedoklis vienmēr ir bijis šāds: nenosodīt cilvēkus. Ja kāds vēlas būt ar otru cilvēku, ja abiem tā ir labi, lai tā būtu mīlestība vai iekāre- viņu lieta. Prieks par to, ka abiem tā ir labi. Bet esmu arī uzskatījusi, ka ir svētīgi būt kopā ar kādu caur Dievu un kopā ar Dievu. ^_^ Divi cilvēki, kas ir viena dzimuma, var droši būt kopā ja vēlas. Var būt kristieši. Bet man kaut kā vienmēr ir šķitis, ka viņu savienība nespēj saņemt patieso Dieva svētību, pat tad, ja viņus ir salaulājis kāds baznīcā, jo cilvēks tikai vārdos spēj kādam dot Dieva svētību, patiesībā to izjūt cilvēks pats, un tas var būt ikviens parasts mirklis. Kaut vai ejot pa ielu var sajust Svētā Gara pieskārienu. ^_^
Turpināšu lasīt tālāk šo pavedienu, ja kāds izteiks savus viedokļus. Vislielākais prieks par to, ka Jūs šeit nesākat plēsties viens ar otru kā mazi bērni tikai tādēļ, ka Jums nesakrīt viedokļi. ^_^

p.s- veiksmi Nano, es ar tajā piedalos ^_^

Отредактировано Amira (16.11.2009 00:07)

0

34

Amira написал(а):

Vislielākais prieks par to, ka Jūs šeit nesākat plēsties viens ar otru kā mazi bērni tikai tādēļ, ka Jums nesakrīt viedokļi. ^_^

A mēs visi lieli ļautiņi, tas tik dabīgi, ka viedokļi nesakrīt. Ja visiem patiktu vienas un tās pašas lietas, mēs te nomirtu aiz garlaicības, padiskutēt, arī paplēsties pa labam kadreiz vaig :D

0

35

Amira - super, ka vēl kāds diskusijai pievienojies.

Amira написал(а):

p.s- veiksmi Nano, es ar tajā piedalos

Lieliski. Ceru lasīt tavu darbiņu Literatūras sadaļā.

0

36

Vārds vārdā te visus jūsu komentārus neizlasīju, bet nu diskusija šeit ir mūžīgi aktuālā un vispār interesanti palasīt. Atļaušos arī izteikt kaut ko no tā, kā es redzu to visu, pieņemot, ka Dievs ir. Galu galā Viņš taču ir absolūts un visvarens. Viņš radīja pasauli , vīrieti un viņam piemērotāko draudzeni sievieti. Bet - ja jau Viņš ir tik visvarens, tad jau Viņš zināja to, kas un kā būs. Viņš varēja neradīt to augļu koku tajā Ēdenes dārzā. Bet tas koks tur bija. Tādēļ, kādēļ gan nevar pieņemt, ka Dievs zināja jau vienmēr, ka cilvēks apēdīs to augli? Attiecīgi Viņaprāt, tā tam bija jābūt - ka vīrietis un sieviete tiks izraidīti no dārza, sāks grēkot un tml viss pārējais, kas līdz ar to nāca līdzi. Jo būtībā , ja nebūtu tās ļaunās puses, tad cilvēks nekad neaizdomātos un nesaprastu to, kas ir tas, ko viņš dara, viņš neatšķirtu , ka tas un tas ir labs bez ļaunā un vispār bez visiem pretstatiem. un pateicoties šiem pretstatiem cilvēks sāk arī izprast to, kas ir Dievs, saprast, ka jā vēlas tiekties pie viņa. Tikpat vienkārši Viņš varēja zināt gan to, ka pastāvēs gan homoseksuālisms, gan hetereo utt. Dievs taču ir radītājs, un kā radītājs Viņš radīja visu tā, kā to vēlējās. Ja jau Viņam nepatiktu tas, ko Viņš izveidoja, tad varēja iznīcināt. Būtībā, ja Dievs nevēlētos, lai cilvēks grēko, tad vienkārši cilvēka dvēsele varēja nenokļūt uz zemes, bet gan uzreiz mūžīgi dzīvot paradīzē.

Un otra lieta, kuru šobrīd iesākšu, mani interesē, kā to varētu izskaidrot.. tā būs jau tā tēma, kas te arī bijusi aizsākta.. Piem. ir noziedzinieks un upuris. Tātad noziedzinieks uzbrūk upurim, viņš mirst. un sanāk, ka Dievs ir nolēmis to dzīvību ņemt pie sevis? bet no otras puses, vai tad tieši paņemot šo dzīvību , viņš noziedzinieku nepadara par slepkavu, kas tomēr ir tas augstākais ļaunuma punkts? Ja tas ievainotais paliktu dzīvs, tad arī tā uzbrucēja grēks vairs nebūtu slepkavība, bet vienkārši uzbrukums. un, kā, Paloma, teica - Dievs vēlas, lai cilvēki ir laimīgi.. bet atkal - ja piem. mātei tiek atņemts bērns, tad kā viņa var būt laimīga, ja visu atlikušo dzīvi viņai jādzīvo ar tādām sāpēm, kuras īstenībā dziedēt nav iespējams.

0

37

aNgeL написал(а):

Viņš radīja pasauli , vīrieti un viņam piemērotāko draudzeni sievieti. Bet - ja jau Viņš ir tik visvarens, tad jau Viņš zināja to, kas un kā būs. Viņš varēja neradīt to augļu koku tajā Ēdenes dārzā. Bet tas koks tur bija.

Konkrēti par šito runājot un vēl par daudziem stāstiem Bībelē - ir sajūta, ka Dievs cilvēku izaicina uz grēku un Dievam gribas, lai cilvēks atkal un atkal pierāda viņam savu ticību. Un ne tikai - arī lai viņa dēls pierāda viņam savu ticību. Nemitīgi. Ir tāda sajūta, ka Dievs ir no tā atkarīgs - no ticības pierādījumiem un tas mani vienmēr viņā kaitinājis. Ja viņš ir tik labs, tik pilnīgs un pašpietiekams, tad priekš kam viņam nemitīgi vajadzīgi ticības pierādījumi? Kāpēc viņš nemitīgi izaicina cilvēku - ko viņš izvēlēsies - bezierunu paklausību Dievam vai otru ceļu, kas automātiski ir grēks?

aNgeL - paldies tev, ka arī tu diskusijā iesaistījies. Man šķiet, ka tik laba diskusija forumā mums vēl nav bijusi. :D

0

38

albalonga написал(а):

aNgeL - paldies tev, ka arī tu diskusijā iesaistījies. Man šķiet, ka tik laba diskusija forumā mums vēl nav bijusi.

kaut kā aizvilka līdzi..vakar bija vēl domas kaut kādas, bet jau aizmirsu :D
bet tā jau ir, ka religija ir viena no tām tēmām par kuru cilvēki var runāt gari, jo gari, īpaši, mūsdienās , kur tik daudz viedokļu un katrai atbildei rodas 100 jaunu jautājumu un pārdomu :D

0

39

albalonga написал(а):

Ja viņš ir tik labs, tik pilnīgs un pašpietiekams, tad priekš kam viņam nemitīgi vajadzīgi ticības pierādījumi?

Dievs cenšas pierādīt cilvēkiem ticības jēgu un vērtību, nevis tīksmināties par savām spējām.

0

40

Norkys написал(а):

Dievs cenšas pierādīt cilvēkiem ticības jēgu un vērtību, nevis tīksmināties par savām spējām.

Kāda ir ticības jēga un vērtība - bezierunu akla paklausība? Bet Bībelē nav atbildes uz katru atsevišķu situāciju dzīvē, nav pilnīgu atbilžu. Tad sanāk nu nav īsti skaidrs, kā dzīvot. Tad iet pie mācītāja un prasīt, lai viņš atbild kā katrā konkrētajā situācijā rīkoties, jo viņš ir Dieva pārstāvis zemes virsū? Ar ko viņš to var pierādīt, ka viņš patiešām pārstāv dievu, ka Dievs caur viņu runā ar mani? Ar to, ka viņš ir lasījis Bībeli un apmeklējis semināriju? Nu tas nav nopietni. Pati tak teici, ka savas draudzes mācītājs nav tev tīkams.

0


Вы здесь » TelenovelesLV » Cīņa bez noteikumiem... » Par Bībeli un homosexuālismu