TelenovelesLV

Объявление

Failu hostings
Raksti/intervijas latviešu valodā, galerijas, video un pārējās sadaļas pieejamas fanu kluba biedriem!!!!
Tulkotie materiāli latviešu valodā ir fanu klubs īpašums!

Информация о пользователе

Привет, Гость! Войдите или зарегистрируйтесь.


Вы здесь » TelenovelesLV » Cīņa bez noteikumiem... » Par Bībeli un homosexuālismu


Par Bībeli un homosexuālismu

Сообщений 161 страница 180 из 182

161

angelin,kur Tu šo ''atklāsmi'' izlasīji?Minēšu-kādā no Jehovas liecinieku izdotajiem žurnāliem''Sargtornis'''?Ja tā ir,tad tā jau ir ''veca dziesma'',jo viņiem ir slimīga nepatika pret krustu un citiem kristietības simboliem un atribūtiem,tas taču nav nopietni,jo uz krusta Pestītājs sevi upurēja par pasaules grēkiem,savukārt uz altāra tiek celebrēts Svētās Mises upuris,pie altāra cilvēki pieņem Svēto Komūniju-pašu Kristus Miesu un Asinis,kas paslēpti Dievmaizītē,jeb Hostijā,savukārt runājot par svētbildēm,tad cilvēki godina tajās redzamās svētās personas,nevis pašu svētbildi,šajā gadījumā runāt par elkdievību un pagānismu ir vairāk nekā smieklīgi,es par šās ''atklāsmes'' autoru varu izteikties ar paša Jēzus Kristus vārdiem,ko Viņš teica Golgātā pie krusta-''Tēvs,piedod tiem,jo tie nezina,ko tie dara.''Lk,23:34.Protams paldies Palomai par Svēto Rakstu skaidrojumu,piekrītu,ka šis video bija demagoģijas ''paraugstunda'',pasarg Dievs,to redzēt nenobriedušiem prātiem,kas no Dieva ir vēl tālāk kā no mēness,lūk,kas katoļu katehismā ir teikts par Svētajiem Rakstiem-Svētos Rakstus ir sarakstījuši ''Svētā Gara iedvesmoti''cilvēki(2 P 1,21)Tātad šīm grāmatām ir divi autori:1)dievišķais(no kura ir nākusi iedvesma),2)cilvēciskais(kas ir sarakstījis attiecīgo grāmatu).Nav jāaizmirst,ka dievišķā atklāsme Svētajos Rakstos ir izteikta caur konkrētiem cilvēkiem,kas dzīvojuši tālā pagātnē.Tas nozīmē,ka šīs grāmatas satur ne tikai ticības mācību,bet netieši atspoguļo arī sava laika cilvēku uzskatus,paša rakstītāja spējas,valodu,viņa laicīgās zināšanas,darba literāro formu utt.Šie laicīgie elementi jāprot atšķirt no ticības patiesībām vai garīgām pamācībām,ko autors ir gribējis izteikt.Citādi var rasties pārpratumi.Svētos Rakstus ir ieteicams lasīt katram,tomēr tajos ietverto ticības mācību skaidrojot,neviens nevar paļauties uz saviem spēkiem vien.Tikai apustuļiem kā Baznīcas vadītājiem Kristus apsolīja,ka būs viņiem vienmēr klāt(Mt 28,20).Tādēļ ticības lietās arvien ir jāņem vērā tas,kāda ir oficiālā Baznīcas mācība,jo tās bīskapi pilda Apustuļu uzdevumu.

0

162

Terēze - liels paldies par skaidrojumu par Svētajiem Rakstiem! :) Es to tik labi nemāku izskaidrot, bet Tu ļoti labi pateici pašu būtiskāko! :)

0

163

Terēze написал(а):

angelin,kur Tu šo ''atklāsmi'' izlasīji?Minēšu-kādā no Jehovas liecinieku izdotajiem žurnāliem''Sargtornis'''?

ārprāc, nē, es neko tādu nelasu :D izlasīju to iekš spokiem.lv. tomēr arī man pašai bieži radās šis jautājums. bet nu, visu Bībeli neesmu lasījusi un tuvākajā laikā to neplānoju darīt :D

0

164

nu, mēs jau izskaidrojām tev, kā ir patiesībā :)
šādi maldi rodas no nepareizi saprasta vārda "elkdievība" un no katoliskā (un arī luterāniskā, pareizticīgā) skatījuma nepārzināšanas.
Kā jau teicām, elkdievība ir pielūgt tieši to lietu un priekšmetu, ko neviens nedara. Godina vai pielūdz to, ko šis attēls pārstāv, to, kas ir "aiz" tā :)

0

165

Amira написал(а):

Tas video... piedodiet, es nespēju novaldīt savus smieklus par šīs sievietes muļķību, es atvainojos, Dievs lai man piedod. Sagrozīt faktus un pasniegt tos tā, lai izklausītos slikti, to jau ikviens var.

Tai video vispār apakšā rindiņā parādās no kuras grāmatas, nodaļas ņemti apgalvojumi.

Meitenes, mēs no citām dzīvām būtnēm atšķiramies ar to, ka mums ir izvēles brīvība. Gribi tici, gribi netici. Nu nav tādas vispārīgās patiesības, ir tikai tā, ko mēs paši pieņemam.
Tādēļ es nesaprotu, kādēļ jūs joprojām cenšaties iegalvot, ka 'the only way to live is with/through God'.
Tiem, kas netic, šitādas pārliecināšanas nav vajadzīgas :D Ar to neko nepanāks. Bībeli taču neuzrakstīja Dievs. Un tiklīdz nebūs pierādīts citādi, neko darīt.
Es arī esmu no tiem cilvēkiem, kam vajag neapstrīdamus faktus, nevis pliku ticēšanu tam, ko nevar pierādīt.
Bet jūs, droši, ja tas jūsu sirdsmieram.

0

166

Ir jau ir, bet mēs visi protam izraut no konteksta un iebāzt citā :) Tapēc vajag pašiem pārbaudīt, vai tur tiešām tā ir teikts. Citādi jua es jums te varētu pēdējās muļķības stāstīt un pateikt, ka tas ir Bībelē rakstīts Klompha grāmatā 14. nodaļā 15-18 pants, un, kazi, kāds  moš vēl noticētu :)
Un jā, skaidrojumā, viss tika labi atspēkots, tā ka tur būs grūti atrast vēl kādu sakarīgu pretargumentu - but you are welcomed to try :D

0

167

etansy написал(а):

Tai video vispār apakšā rindiņā parādās no kuras grāmatas, nodaļas ņemti apgalvojumi.

Jā, un ja nepamanīji, es tieši tos apskatīju un iztirzāju vienu pa vienam un parādīju, kā tie fakti ir izrauti no konteksta, sagrozīti un pasniegti sev vēlamā un izdevīgā gaismā! :D Sākot jau ar to, ka Kains un Ābels nebija vienīgie Ādama dēli, bet viņam bija vēl dēli un arī meitas. :D

etansy написал(а):

Meitenes, mēs no citām dzīvām būtnēm atšķiramies ar to, ka mums ir izvēles brīvība.

hei, šitas jau izklausījās gandrīz vai kā no ticības mācības grāmatas! ļoti pareizi. Mums ir izvēles brīvība, mums ir brīvā griba - KURU mums ir devis Dievs. ;) Ticiet vai neticiet, fakta patiesumu tas nemaina. :) Un jā, ir viena universāla Patiesība. Gribi tici, gribi netici. :)

etansy написал(а):

Tādēļ es nesaprotu, kādēļ jūs joprojām cenšaties iegalvot, ka 'the only way to live is with/through God'.

nu, tā vienkārši ir. :) Patiesa dzīvošana ir tikai ar/caur Dievu. :) Es nemaz neloloju cerības jūs pievērst kristietībai. Diemžēl, nedomāju, ka tas būtu tik vienkārši. Bet varbūt kādam palīdz šāda mana liecināšana. Es pat zinu, ka tā ir. Un tas ir tā vērts tad. :)

etansy написал(а):

Bībeli taču neuzrakstīja Dievs

Bībeli uzrakstīja cilvēki Dieva iedvesmoti. (un nevis tā, kā mēs saprotam vārdu iedvesmot', bet gan tādā nozīmē, ka Dievs vadīja šo viņu rakstīšanu. tā kaut kā) Un tiklīdz nebūs pierādīts, ka tā nav, neko darīt! Jo pierādīt to NEVAR. Pētiet kaut mūžību. :)

Ziniet kā ir ar tiem faktiem? Tie arī ne vienmēr visu pierāda... Kaut vai vecais labais stāsts, kā radās pasaule. Zinātniekiem ir teorija, ka viss radās no pirmatnējā atoma. Tiklīdz es to kaut kur biju izlasījusi, man radās uzreiz viens jautājums, un tieši šodien izlasīju par filmu, kurā šis jautājums esot uzdots vienam zinātniekam, kas cītīgi aizstāv šo teoriju. Bet kā tad radās tas 1. atoms? Un pēc klusuma brīža tas zinātnieks izspļāvis kko, ka to atnesis citplanētietis no kurienes tur. Vai nav nožēlojami nedaudz? Atsakās ticēt Dievam, bet tic citplanētietim. Un pat ja tā - no kurienes radies citplanēties? Viņam arī no kaut kurienes bija jārodas? Un zinātne nevar atbildēt.

0

168

jā, jā, un Dievam arī no kkurienes bija jārodas :D

0

169

nē, saulīt, tur tas brīnums, ka Dievam nav no kkurienes jārodas. Dievs ir bija un būs. :) Un, piedodiet, atvainojiet, bet groziet kā gribiet, bet tas ir ticamāk nekā, ka nekā nebija un bija tikai 1 atoms ne no kurienes. :D

0

170

nu sorry, bet Dievs ir arī ne no kurienes. un vsp es sev apsolīju nerakstīt šajā tēmā, tā ka viss, nerakstīšu :D jau nez cik reizes teicu, ka nav vērts par to diskutēt, nav ko plēsties.

0

171

Nu kāpēc, man patīk diskutēt. :D Tikai šobrīd vairs neesmu spējīga. :D 2 diskusijas pus2 naktī ir par daudz :D

0

172

Mūslaiku lielākā problēma ir tā,ka mēs visu gribam saprast ar prātu,bet ne jau visam var rast atbildi,būs lietas ko Dievs mums negribēs atklāt.

0

173

Tieši tā, Terēze! Šobrīd cilvēkiem visam vajag faktus un pierādījumus...

0

174

Gene Robinson: Actually, the Bible Talks More About the Sin of Jerking Off Than Gay Marriage
"I believe the Bible to be the word of God, but not the words of God."

In reference to the Bible's "seven deadly verses" condemning homosexuality: "We have to understand that sexual orientation is a new concept. That as a psychological construct the whole notion of sexual orientation is only about 125 years old…. Now, ancient cultures knew that there was same gender sex, but they assumed that everyone was heterosexual. And so to be acting in such a manner was contrary to their nature. So in effect, these verses and scriptures are about heterosexuals acting badly; heterosexuals acting against their nature…

"A couple of [references to homosexuality in the bible] probably refer to the practice known in Greek and Roman culture where an older man would take an adolescent boy under his wing and use him sexually and teach him the ways of the world… You and I would call that sexual abuse, that's child abuse—nobody is arguing for that. But you see the harm that is caused when you translate those two words as 'homosexual'? So you pick up your scripture, you open up the bible, and it says that 'homosexuals are condemned,' when that whole notion of homosexual is a whole new thinking completely unknown to Paul who wrote those words.

"You can't take a modern concept and plug it back into an ancient text without doing violence to the text. So we constantly need to be saying do these verses actually mean what we've always been told. And I would argue, no not necessarily."

''Let's understand the biology that was present during that time. A man's seed, a man's sperm was thought to contain everything necessary for life. The only thing contributed by a woman was a place for that fully complete seed… to incubate. There was no concept of an egg and a sperm joining together… so you get all that stuff in Leviticus about masturbation and any kind of quote-unquote spilling your seed on the ground. So we forget that masturbation is condemned along with a man lying with as man as lying with a woman, and AND heterosexual intercourse where the man withdraws from the woman before orgasm because he spills his seed on the ground.

"Well, you're living in a culture in the ancient Hebrew world where you've arrived from Egypt, you're surrounded by hostile cultures and you've got to grow the population. So not using your seed to produce children was a crime against the nation as well as a crime against God. Yet somehow we've discarded the opprobrium for masturbation—although we won't talk about the Texas school system and all that—and birth control for instance. But we're holding on to this 'man shall not lie with a man as with a woman' as if it was written once and for all time without taking into consideration the context in which is was written.

"… There's a lot of things the bible just simply doesn't address: it doesn't address atomic war, it doesn't talk about flush toilets, and I would say that it doesn't talk about faithful monogamous lifelong-intentioned relationships between two people of the same gender. It's just silent on that because it was unknown to that culture."

Avots te.

0

175

etansy написал(а):

Yet somehow we've discarded the opprobrium for masturbation—although we won't talk about the Texas school system and all that—and birth control for instance.

Es, protams, nezinu par citām konfesijām, bet katoļiem nekas no tā nav "discarded", tā ka šis pretstatījums ir galīgi garām. Vismaz no mana skatpunkta.

Par pārējo es pat nezinu, ko teikt.
Protams, ka var iztulkot Bībeli kā vien grib pa savam prātam, tieši tādēļ tas ir tik bīstami...
Un, groziet kā gribiet, bet Dievs radīja vīrieti un sievieti, lai tie būtu kopā. Un ģimenes galvenais uzdevums ir bērni. Viendzimuma cilvēki kopā ir vienkārši... nepareizi. Es saprotu, ka jūs tam nepiekrītat, bet par šo tēmu jau ir daudz te diskutēts, cik tad var?

0

176

Es biju nolēmusi vairs neiesaistīties šajā diskusijā un patiesībā to arī nedarīšu. Lai es to pilntiesīgi spētu darīt, man būtu jāizlasa visa Bībele - vismaz divos tulkojumos. Bet mans uzstādījums - dzīve ir pārāk īsa, lai tērētu to tam, kas mani neinteresē, kas nesniedz man prieku, laimi un vienkārši lielisku iekšejo sajūtu. Terēze rakstīja, ka mūsdienās visi visu grib saprast ar prātu, grib faktus un pierādījumus. Jā, iespējams tas tā arī ir, bet ar mani ir savādāk. Savā ziņā. Es ticu mīlestībai, kura nav tikai ķīmiska reakcija, lai arī tam ir pierādījumi. Es ticu ticībai kā tādai, bez pierādījumiem un es ticu, ka katram no mums ir tiesības ticēt tam, kam paši vēlamies ticēt. Mēs nekad nepiekritīsim viens otram un vienmēr iekšā būs šī vēlme pārliecināt citus par savu viedokli un tā pareizību. Es jau agrāk par to fantazēju, kāpēc tik daudzās valodās MELI ir daudzskaitļinieks un PATIESĪBA parasti tiek lietota vienskaitlī, lai gan tas ir tik ačgārni. Patiesību ir ļoti ļoti daudz un nav tādas lielās un vienīgās. Bībele pierāda, ka arī Dievs kļūdās, ko gan tad teikt par cilvēku. Katram no mums ir sava patiesība, sava mīlestība, savas intereses, kaut kas savs, kas dara mūs laimīgus. Varbūīt lai tā arī paliek, jo tā taču ir daudz interesantāk. Es necenšos apklusināt šo diskusiju - diskutējiet, cik gribat, bet nez - es jūtos par 99% pārliecināta, ka tapat katrs paliks pie sava viedokļa. Lai cilvēks mainītu savu viedokli, viņam pašam tas ir jāgrib - citāti tas nekad nenotiks. Un mēs šķiet neviens neesam gatavs mainīt savu viedokli un tas arī ir labi. Katram japaliek uzticīgam sev un savai iekšejai būtībai, savam redzējumam, savai izjūtai un savai ticībai. Ar to arī beidzu un vairš šajā tēmā droši vien, ka neieklīdīšu. Bet - kas zin.

0

177

Paloma написал(а):
Es saprotu, ka jūs tam nepiekrītat, bet par šo tēmu jau ir daudz te diskutēts, cik tad var?

Šī nav cenšanās pārliecināt. Tas vienkārši ir ieskats kāda bīskapa viedoklī.

0

178

Nenoliegšu, ka mani priecē šī ziņa :)

Cilvēkam jātiek pieņemtam neatkarīgi no seksuālās orientācijas
Nominētais Rīgas arhibīskaps-metropolīts Zbigņevs Stankevičs
Piektdiena, 25. jūnijs (2010) 11:30

Ar šo vēršos pie jums un pateicos par man parādīto uzticību, kā arī saku paldies tiem, kuri man ir veltījuši kritiskus vārdus.

Mana galvenā prioritāte šajā jaunajā un atbildīgajā amatā ir Latvijas garīgā atmoda un atdzimšana. Pakāpeniski pārņemot jaunos pienākumus, man šobrīd ir svarīgi apzināt izaicinājumus un problēmas, ar kurām saskaras ikviens sabiedrības loceklis. Taču jau tagad vēlos uzsvērt, ka mans darbs būs veltīts Dievam un Latvijas sabiedrībai, jo Baznīcas misija ir sludināt Labo Vēsti un kalpot cilvēkiem – ikvienam no jums.

Esmu pārliecināts, ka mūsu tautā ir milzīgs potenciāls, kurš līdz šim nav ticis pienācīgi novērtēts un izmantots. Tas ir labestības, solidaritātes, godīguma un atbildības vienam par otru potenciāls, kas latviešiem un tiem, kuri dzīvo Latvijā un kuru sirdis deg par Latviju, ir bijis raksturīgs visos laikos.

Manas stratēģiskās prioritātes būs atvērts un cieņpilns dialogs ar sabiedrību, starpkonfesionālās sadarbības veicināšana, kā arī mīlestības un vienotības saišu stiprināšana Katoliskās Baznīcas iekšienē. Turklāt šobrīd ir ļoti svarīgi beidzot pievērsties dažu svarīgu Baznīcas dokumentu izdošanai, kuros izteiktas tās galvenās nostādnes mūsdienu pasaulē un kas sniedz Evaņģēlijā sakņotu atbildi 21. gadsimta izaicinājumiem. 

Kristīgās baznīcas misija ir atbalstīt ģimenes, jo tas ir pavards, pie kura dzimst tuvākmīlestība. Tieši ģimene ir tā vieta, kur cilvēkā dzimst un nostiprinās garīgās, morālās un patriotiskās pamatvērtības. Es jūtu līdzi arī tiem vecākiem, kuriem ir grūtības pieņemt savu bērnu citādo seksuālo orientāciju, jo apzinos, ka bieži vien arī ģimenes un tuvinieki šos cilvēkus izslēdz no sava loka. Cilvēkam ir jātiek pieņemtam un akceptētam neatkarīgi no viņa seksuālās orientācijas, taču tas nenozīmē, ka tiek akceptēta viņa iekšējā nesakārtotība. Baznīca nav homoseksuālistu ienaidnieks, gluži pretēji, tā piedāvā viņiem iespēju saņemt piedošanu un sakārtot savu dvēseli.

Pieskaroties tik sāpīgam jautājumam kā pedofilija, kas satraucis un samulsinājis cilvēku sirdis un prātus visā pasaulē, vēlos uzsvērt, ka tas ir atbaidošs noziegums. Šobrīd manā rīcībā nav ziņu par to, ka katoļu garīdznieki Latvijā seksuāli izmantotu bērnus. Ja man kļūs zināms, ka Baznīcā Latvijā kas tāds ir noticis, tad es rīkošos saskaņā ar valsts un Baznīcas likumiem.

Es redzu, ka Latvijai un visai pasaulei šis ir grūts laiks, gan garīgā, gan ekonomiskā ziņā, taču aicinu veidot konstruktīvu dialogu, meklējot kopīgo vērtību platformu. Tādā veidā mēs palīdzēsim viens otram atjaunot mūsu vērtības apziņu, kas ir tikusi iedragāta gan totalitārisma gados, gan arī vēlākajā drudžainās un sasteigtās privatizācijas posmā un pašreizējās krīzes laikā.

Turklāt galvenais līdzeklis ierakstīts mūsu Valsts himnā: Dievs, svētī Latviju. Šī lūgšana bieži vien tiek formāli izteikta valsts svētku reizē, tomēr tā ir sauciens, kas raisās no Latvijas sirds. Es aicinu jūs visus lūgties par mūsu valsti un par tās garīgo atdzimšanu.

Avots: http://www.apollo.lv/portal/news/articles/207040

0

179

Nu, virsraksts, protams, ir skandalozs - kā jau žurnālisti to mēdz darīt. :D
Tomēr vajadzētu pievērst uzmanību tam, kas ir turpinājumā:

Cilvēkam ir jātiek pieņemtam un akceptētam neatkarīgi no viņa seksuālās orientācijas, taču tas nenozīmē, ka tiek akceptēta viņa iekšējā nesakārtotība. Baznīca nav homoseksuālistu ienaidnieks, gluži pretēji, tā piedāvā viņiem iespēju saņemt piedošanu un sakārtot savu dvēseli.

Nav nemaz ko piebilst. :)

0

180

Citi to sauc par nesakārtotību, pārējie saka - cilvēks, kurš spēj ar prātu izvēlēties, kurā tieši cilvēkā iemīlēties, laikam nekad nav īsti iemīlējies...

0


Вы здесь » TelenovelesLV » Cīņa bez noteikumiem... » Par Bībeli un homosexuālismu