TelenovelesLV

Объявление

Failu hostings
Raksti/intervijas latviešu valodā, galerijas, video un pārējās sadaļas pieejamas fanu kluba biedriem!!!!
Tulkotie materiāli latviešu valodā ir fanu klubs īpašums!

Информация о пользователе

Привет, Гость! Войдите или зарегистрируйтесь.


Вы здесь » TelenovelesLV » Par da jebko/Обо всём » Spēcīgi..


Spēcīgi..

Сообщений 1 страница 20 из 24

1

Kādā universitatē profesors reiz uzdevis saviem studentiem jautājumu:
  -Visu, kas pastāv, radījis Dievs?
  Kāds no studentiem droši atbildējis:
  -Jā, radījis Dievs.
  Dievs radījis visu?- pārjautājis profesors.
  -Jā, ser,- atbildējis students
  Profesors jautāja tālāk:
  -Ja Dievs ir radījis visu, tatad Dievs ir radījis arī ļaunumu, ja ļaunums pastāv? Tad Dievs ir ļauns?
  Izdzirdot to students apklusa.Profesors bija ļoti apmierināts ar sevi.Viņš lieku reizi studentu priekšā lepojās, parādījis, ka ticība Dievam ir mīts.
  Be te roku pacēla kāds cits students:
  Profesor, vai varu jums uzdot jautājumu?
  -Protams,- atbildējis profesors
  Students piecēlies un jautājis:
  -Profesor, aukstums pastāv?
  -Kas par jautājumu? Protams, pastāv. Vai tev nekad nav bijis auksti?
  -Patiesībā, ser, aukstums nepastāv. Saskaņā ar fizikas likumiem, tas ko uzskatam par aukstumu, īstenībā ir siltuma neesamība.
  Cilveku vai priekšmetu var izzināt kā objektu kuram ir enerģija vai enerģijas nav, vai tas to izstaro vai nē. Absolūtā nulle(-273°С) ir pilnīga siltuma enerģijas neesamība.Tādā temperatūrā visa matērija kļūst inerta un nespējīga reaģēt. Sekojoši aukstums nepastāv. Mēs esam izdomājušī šo vārdu, lai izteiktu to, ko sajūtam kā siltuma neesamību.
  Students turpināja:
  -Profesor, tumsa pastāv?
  Profesors atbildēja:
  Protams, pastāv. Students teica:
  -Jūs atkal kļūdāties, ser. Tumsa tāpat nepastāv- patiesībā tumsa ir gaismas trūkums. Mēs varam izzināt gaismu, bet ne tumsu. Izmantojot Ņūtona prizmu, mēs varam sadalīt balto gaismu daudzās krāsās un tad pētīt katras gaismas krāsas viļņu garumu. Bet tumsa nav mērāma.
  Parasti gaisma ielaužas tumsas pasaulē un apgaismo to.
Kā jūs vavrat noteikt to cik tumša ir tā vai cita telpa? Jūs taču mērāt mainīgo gaismas daudzumu, vai ne tā? Sekojoši, tumsa ir tikai jēdziens, kuru cilveks lieto, lai aprakstītu to stavokli, kuru raksturo gaismas neesamība.
  Pēc tam jaunais cilvēks atkārtoti jautāja profesoram:
  -Ser, ļaunums esksistē?
  Jau nepārliecinātāk profesors tomēr atbildēja:
  -Jā, protams, kā es jau teicu. Mes to radam katru dienu. Cietsirdība cilveku attiecībās, milzums noziegumu, vardarbība pasaulē- tas viss ir nekas cits kā ļaunuma esamība.
  Uz to students atbildēja:
  -Ļaunums nepastāv, ser, katrā gadījumā pats par sevi kā tāds nepastāv.
    Ļaunums- ir vienkārši to īpašību trūkums, kuras piemīt Dievam. Līdzīgi kā gadījumos ar aukstumu un tumsu, vārds pats par sevi apzimē tikai kaut kā neesamību. Dievs nav radījis ļaunumu. Ļaunums- nav ne mīlestības īpašība piemītoša Dievam ne spēja dot citiem nesavtīgi, kuras pastāv kā siltums un gaisma. Ļaunums ir mīlestības īpašības neesamība cilvēka sirdī. Tas ir kā aukstums, kas iestājas, kad nav siltuma vai tumsa, kas pārņem kad nav gaismas.
  Profesors apsēdās.
  Jaunā studenta vārds ir bijis Alberts Einšteins.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=HvhGeNzdRZA[/youtube]

Manuprāt, tekstiņš, kas liek padomāt.. :)

0

2

Paldies,Tev taisnība,šis stāsts tiešām atgādina seno patiesību,ka mēs paši esam tie,kuri ļauj ļaunumam ienākt mūsu sirdīs un sabojāt mūsu dvēseles,jo Dievs mūs nav radījis būt nelaimīgiem un ļaunuma pilniem,Viņš mūs radījis mīlestībai,tādai mīlestībai,kas ļauj kļūt brīviem no naida,ievainojumiem un nepiedošanas un vilšanās gan sevī,gan savos tuvākajos.Ļausim Dieva mīlestībai dziedēt mūsu sirdis un piedosim gan sev,gan saviem tuvākajiem un neļausim ļaunumam un naidam indēt mūsu garu.

0

3

GaBy - wow! Fantastiski! Liels paldies, ka ieliki šo! Es izlasīju ar sajūsmu! :)
Brīnišķīga atbilde uz vienu no nekristiešu vismīļākajiem jautājumiem un pretargumentiem Dievam. :)
Terēze - tu arī ļoti skaisti un patiesi pateici! :) Dieva mīlestība izgaismo dzīvi un katra sirdi, kas to atver Viņam. :)

0

4

Paloma написал(а):

Dieva mīlestība izgaismo dzīvi un katra sirdi, kas to atver Viņam.

jeb kā teikts grāmatas, kuru man uzdāvināja Ziemassvētkos pēdējā teikumā - Dievs IR mīlestība ;)

0

5

Man prieks, ka jums noderēja un patikās! :)
Man šis teksts tik tiešām lika mazliet padomāt.. :) Un viss tik patiesi uzrakstīts. :) :love:

0

6

Norkys написал(а):

jeb kā teikts grāmatas, kuru man uzdāvināja Ziemassvētkos pēdējā teikumā - Dievs IR mīlestība

TIEŠI TĀ! :) un kas tā par grāmatu, ja drīkst jautāt? ^^

0

7

Paloma написал(а):

un kas tā par grāmatu

"Lielā cīņa" Tā gan laikam savā ziņā ir mazliet pret katoļiem, bet tomēr ja jau tādu man uzdāvināja būs vien jāizlasa. Ir jau tur arī labas lietas.

0

8

Par šo tēmu man dzīvē ir nācies domāt ļoti daudz- respektīvi, par ļaunumu.
Es nekad neesmu ne mirkli uzskatījusi Dievu par ļaunu, bet man vienmēr ir šķitis, ka cilvēki ir ļauni, gluži tāpat, kā šajā fragmentā aprakstītajam profesoram. Taču kāda sena saruna ar ļoti labu un gudru cilvēku man lika aizdomāties par to, kā tad ir ar to ļaunumu un grēku un vispār. Labprāt atstāstītu daļu no šīs sarunas, taču visu neatceros.
Jebkurā gadījumā, es ļaunumu uzskatu par ko tādu, kas pastāv, bet kas tiešām ir kā tumsa un aukstums. Tas ir tāds stāvoklis, kas rodas neesamībā un kaut kā trūkumā.
Paldies, ka ieliki šo te. :)

0

9

Norkys, autore Elena Vaita? Ja īstā, tad atradu netā viņas grāmatu. Adventiste. Un, nezinu, vai tev vajadzētu lasīt. Nē, nu vari jau, bet tur jāšķiro ļoti informācija, ko uzņemt :)
Es patinu uz leju un viens teikums mani jau kārtīgi iztracināja. :D brīnišķīgais Luters, kurš izrāvās no katoļu tumsības. huh.
Bet laikam šī nav īstā vieta, kur par to runāt. :D

P.S. Ok, man šī grāmata galīgi nepatīk. Neciešu virsū braukšanas. Man interesanti palasīt pamatotas argumentācijas, bet ne šitādu sviestu. Ak.

Отредактировано Paloma (27.12.2009 01:22)

0

10

Tā pamatīgi izpētīju grāmatu un sapratu, ka tur ir ko lasīt, bet ļoti, ļoti maz. Dažas nodaļas, piemēram tā, kur tiek reāli uzbraukts pāvestiem mani tiešām saniknoja, bet laikam tomēr kādreiz jāpalasa arī murgi. Vismaz tā grāmata mani iedvesmoja sameklēt, kur ar visiem remontiem ir palikušas divas kastes ar reliģiska satura literatūru, kuras es vācu bērnībā.

Bet pats interesantākais bija tas, ka man šo grāmatu uzdāvināja ar tekstu: "Ļoti filozofiska grāmata" :D

Emmm, mums laikam vajadzētu atrast kur citur parunāt. Citādi sanāk baigie off-topiki :D

0

11

Paloma написал(а):

brīnišķīgais Luters, kurš izrāvās no katoļu tumsības. huh.

nu bet, šis teikums diezgan atbilst patiesībai :D

0

12

angelina написал(а):

nu bet, šis teikums diezgan atbilst patiesībai

Elīna - stop that! Nesāksim šeit garo starpkonfesiju diskusiju, jo es esmu pat ļoti pārliecināta katoliete, un saku, ka tā NAV :P un tu pat neesi pārliecināta luterāne, tā ka iztiksim bez sarunas turpinājuma! :D

Norkys - rakstīšu tev privātajā ^^

0

13

toties es esmu pārskatījusi grāmatu par Luteru, tā ka zinu, kādas muļķības mēdza notikt tajās katoļu baznīcās :D gribi palasīt? :P

0

14

Man ir mājās daudz katoļu grāmatu,visdrošāk tās ir pirkt baznīcas grāmatu galdos,es vislabāk pērku tās,kurām ir ieraksts imprimatur,kas nozīmē,ka tā ir Romas katoļu baznīcas mācību atbalstoša literatūra un nesatur maldu mācības.

0

15

angy, es ļoti labi zinu kas tajā laikā notika, bet tas nekādi nemaina manu viedokli par katoļiem. (hmmm, jauna reliģiska diskusija?)

0

16

Norkys - daži uz to uzprasās. :D Un ja tu zinātu, kāds man ir prieks, ka tu mums arī esi katoliete! ^^
angy - grāmata par Luteru izklausās, ka varētu būt slavas dziesma Luteram. Un tādas ir drusku bezjēdzīgas. Es atkal tev varu parādīt veca katoļu katehisma pielikumu par reliģijām, kurā izlasot par Luteru rodas sajūta, ka viņš ir bijis galīgi aptaurēts, nabags, un visu luterāņu ir dikti žēl. :D Lai gan tur arī daudzmaz sakarīga argumentācija vismaz ir. Tā ka katra konfesija jau var parādīt sevi no gaišās puses. :)

P.S. runājot par grāmatām, man šodien uzdāvinaja arī kkādu kreiso par eņģeļiem. :D Varbūt kādreiz pašķirstīšu intereses pēc, bet ne vairāk.

Отредактировано Paloma (27.12.2009 20:02)

0

17

es gan neteiktu, ka Luters ir bijis galīgi aptaurēts. viņš gribēja, lai baznīca ir pieejama un saprotama arī nabadzīgajiem cilvēkiem. bez tam, viņš bija arī komponists.

0

18

Es jau nesaku uzreiz, ka viņš tāds bija! :D ai, labi, viss... :P
Un jā, fakts, ka viņš bija komponists, izskaidro visu :D
Un par pieejamību un saprotamību es gluži nesapratu...

0

19

Paloma написал(а):

Un par pieejamību un saprotamību es gluži nesapratu...

nu kā, katoļu baznīcās tak tie dievkalpojumi labu laiku bija latīniski. Luters iestājās par to, ka dievkalpojumus vajadzētu dzimtajā valodā, jo nabadzīgie un neizglītotie cilvēki taču to latīņu valodu nesaprata, tā ka, ja gāja uz baznīcu, tad pilnīgā bezjēgā. un vēl viņš teica, ka katoļu baznīcās ir bezjēdzīga greznība.

Paloma написал(а):

Es jau nesaku uzreiz, ka viņš tāds bija!

Paloma написал(а):

ka viņš ir bijis galīgi aptaurēts

teici :D

Отредактировано angelina (27.12.2009 21:39)

0

20

Es teicu, ka tāds iespaids rodas, lasot to grāmatu! :D nu, ka sarakstīts vnk tādā stilā :P

angelina написал(а):

nu kā, katoļu baznīcās tak tie dievkalpojumi labu laiku bija latīniski. Luters iestājās par to, ka dievkalpojumus vajadzētu dzimtajā valodā, jo nabadzīgie un neizglītotie cilvēki taču to latīņu valodu nesaprata, tā ka, ja gāja uz baznīcu, tad pilnīgā bezjēgā

ok, lai nu būtu. Nestrīdēšos, ja tu saki, tad droši vien tā ir. BET - tagad jau arī katoļiem ir dzimtajā valodā dievkalpojumi, tā jau bija mazākā no atšķirībām...

0


Вы здесь » TelenovelesLV » Par da jebko/Обо всём » Spēcīgi..