TelenovelesLV

Объявление

Failu hostings
Raksti/intervijas latviešu valodā, galerijas, video un pārējās sadaļas pieejamas fanu kluba biedriem!!!!
Tulkotie materiāli latviešu valodā ir fanu klubs īpašums!

Информация о пользователе

Привет, Гость! Войдите или зарегистрируйтесь.


Вы здесь » TelenovelesLV » Grāmatas » Suada. Sadedzināta dzīva.


Suada. Sadedzināta dzīva.

Сообщений 1 страница 18 из 18

1

http://www.setava.lv/images/Books/SUADA-vaks.jpg

Šī grāmata ir satriecoša arābu sievietes liecība par "goda slepkavībām" - joprojām nesalaužamo seno tradīciju - sodīt ar nāvi sievieti, ja tā nav ievērojusi savas zemes vīriešu diktētos noteikumus. Šī baisā paraža pasaulē ik gadu noved nāvē desmitiem tūkstošu sieviešu. Suada stāsta par sevi vienkārši un patiesi, pārvarēdama bailes un kaunu. Viņa ir viena no retajām, kuru, gandrīz sadegušu, tomēr vēl dzīvu, brīnumainā kārtā izdevies izglābt, un viņa ir vienīgā, kurai ir drosme liecināt - to neskaitāmi daudzo sieviešu vārdā, kuru vairs nav... Viņa ir uzdrošinājusies runāt, lai gan apzinās - nāves sodam, kuru tai piesprieduši vistuvākie cilvēki, viņas ģimene, - noilguma nav.

0

2

Nezināju, kur lai izsakos par šo grāmatu, bet ieliku te.
Šodien ieraudzīju grāmatplauktā pie draugiem, izlasīju aprakstu, pateicu, nē, paldies, negribu lasīt, jo tad ienīdīšu visus musulmaņus. Tad pašķīru, izlasīju 1.nodaļu, un aizņēmos beigās savas sasodītās ziņkāres dzīta - uzzināt, kā tad patiesība dzīvo liela daļa musulmaņu sieviešu. Jo tas man jau tāpat skaidrs, ka "El Clon" tas viss ir parādīts ļoti rožainās krāsās. Pat ja Maroka ir viena no progresīvākajām musulmaņu zemēm, vienalga tik brīvi nez vai tur noteikumi ir.
Braucot autobusā mājās palasīju vēl, bet pat netiku līdz nodaļas (3.iespējams) beigām, jo man palika tik slikti, ka vairāk nespēju lasīt. Tagad nesaprotu,vai lasīšu tālāk vai nē, jo pateikt, ka šī grāmata ir smaga nozīmē nepateikt neko. Pietiek izlasīt kaut to pirmo nodaļu, lai nāktos aizdomāties... Jo šis nav ne romāns, ne filma, bet gan realitāte. Vienas sievietes, kam palaimējies izbēgt, izdzīvot un izstāstīt. BEt cik gan daudz ir tādu sieviešu mūsdienu pasaulē, kuras joprojām tā cieš, tiek pazemotas, noliktas zemāk par mājlopiem? Tas ir vienkārši šausmīgi... Tieši no šīs grāmatas realitātes man ir tik slikti - jo tas ir ļoti pa īstam. Tā notiek.
Protams, negribas uzreiz visus musulmaņus mest vienā katlā un bļaut, ka islams nekam neder, bet tomēr tas ir nenoliedzams fakts, ka liela daļa musulmaņu tiešām izturas pret sievietēm kā pret kāju pameslu.. Jā, domāju, ka tādā valstī kā Marokā varbūt vietām ir labāk nedaudz, un citādāk arī ir musulmaņu sievietēm, kas dzīvo kaut kur citur, nevis arābu zemēs - Eiropā, Amerikā utt. Es pieņemu, ka viņām nav tik drastiski noteikumi un Islams var būt arī mierīga reliģija, bet... Nu jā, šajās stingrajās islama zemēs situācija ir biedējoša. Ļoti...

Gribēju minēt kkādas atšķirības ar "El Clon" rādīto, bet pēkšņi liekas, ka neko neatceros. Nu, viens bija tas, ka rotaslietas sieviete valkā tikai pēc precēšanās. (Hadilja ar savu "oro"). Tad vēl Clon mēnešreizes kā baigais prieks utt.tip, bet tur aprakstīts, ka jāslēpj un kā lielākais kauns un neškīstība. Nu, jā, skaitās nobriedusi meitene/sieviete tad, bet vispār nešķīstība. Jā, un, protams, izglītība - es jau brīnījos kā Clon rāda, kā arī meitenēm stāsta un māca Korānu utt., jo pirms dažiem mēnešiem žurnālā lasīju par to Maroku un ka tur tagad sākas kustība šajā lietā, ka sievietēm sāk mācīt Korānu... bet tas notiek smagi un nav vispārpieņemta prakse. Nu lūk, šajā grāmatā pateikts, ka viņa negāja skolā, nezināja vai zeme apaļa vai plakana, par ģeogrāfiju nemaz nerunājot, par tādu Korānu arī uzzināja tikai jau, kad bija nonākusi Eiropā...
Tad vēl "Clon" baigi uzsver, ka ja vīrs sievu sit un kā tur labi neizturas, tad var pieprasit šķiršanos utt. utjp. Šai grāmatā pateikts, ka apprecoties sieviete nevar meklēt patvērumu nekur, izņemot vīra mājas un tas ir negods un kauns ģimenei, ja sieviete (viņas māsu vīrs sita) nāk uz mājām sūdzēties...

Tas laikam viss, ko pagaidām atceros. Vienkārši man islams jau tā ir sāpīga tēma, bet pēc šīm dažām lapām jo sāpīgāka.
Laikam jau tomēr mēģināšu turpināt. Mana sasodītā ziņkārība. Vai interese. Vai sauciet, kā gribiet. Gribu zināt, kas ar viņu notika...

0

3

Izlasot Tavu sms par to, ka aizņēmies tādu grāmatu, dikti gribēju uzzināt nosaukumu! Jo zini mani arī moka sasodīta ziņkārība par šo tēmu un arī Clon iespaidā.
P.S Ak, šobrīd b-tēkā šī grāmata izdota lasītājam uz mājām..

0

4

Tikai es brīdinu - šī grāmata nav patīkama lasāmviela. Kā Jāņa Rozes mājaslapā komentāros bija teikts - par šādu grāmatu nevar teikt "patika".

Uz Clon es tagad laikam skatīšos kā uz utopisku pasaku - mēs te besamies un šausminamies par nabaga Hadi un drastiskajiem musulmaņu likumiem, bet kā dzīvo sazin cik tūkstoši musulmaņu sieviešu austrumu zemēs - uz šī fona Clon ir bērnu pasaka...

Tā kā lasīsi, tad laikam nestāstīšu te tālāk. Vienkārši vakar izlasīju kaut ko, kas pārspēja visu iepriekšējo. Man tikai ir bail domāt, cik sieviešu tā dzīvo, cik vietās ir šādi likumi, paražas, tradīcijas, reliģija - viss kopā un pa druskai no katra.

0

5

Tur jau tā lieta - jo šausmīgāk, jo vairāk mani piesaista! Gribu zināt, kas notiek pasaulē.. ( es gan jūtu, ka pēc tādas lasāmvielas mana attieksme pret vīriešiem kļūs vēl negatīvāka..)
Nu Clon tomēr ir telenovele un viņi īsti nedrīkst aiziet līdz totālai vardarbībai, man liekas..Tomēr tas ir mīlasstāsts! Bet nu..ja Clon ir utopiska pasaka, tad ko teikt par pārējām novelēm? :D

0

6

aNgeL написал(а):

Tur jau tā lieta - jo šausmīgāk, jo vairāk mani piesaista! Gribu zināt, kas notiek pasaulē.. ( es gan jūtu, ka pēc tādas lasāmvielas mana attieksme pret vīriešiem kļūs vēl negatīvāka..)

oooj jā!! Par to tu vari nešaubīties... Ok, es nesaku, ka visi tādi ir, man tomēr gribas ticēt, ka ir arī daudzmaz jauki musulmaņu vīrieši, bet nu jā... ir ļoti daudzi, kas ar prieku izmanto esošo iekārtu. Un diemžēl man šķiet, ka ir arī daļa rietumnieku, kas, nonākuši tādā vidē, aši vien mestos dzīvot tāpat....

aNgeL написал(а):

Nu Clon tomēr ir telenovele un viņi īsti nedrīkst aiziet līdz totālai vardarbībai, man liekas..Tomēr tas ir mīlasstāsts! Bet nu..ja Clon ir utopiska pasaka, tad ko teikt par pārējām novelēm? :D

nu es to tieši arābu sieviešu ziņā domāju :P

0

7

Nav brīnums, ka rādies tāds virziens kā feminisms... Nu sievietes jau vispār visus gadsimtus tika izmantotas..Mja!

0

8

aNgeL написал(а):

Nav brīnums, ka rādies tāds virziens kā feminisms...

mjā, nu tas ir - no viena grāvja otrā... :P

0

9

Grūti pat aptvert,ka vēl 21.gadsimtā ir sastopami tik klaji cilvēktiesību pārkāpumi,jo vīriešu vēlme 100% kontrolēt sieviešu privāto dzīvi ir uzskatāms par klaju cilvēktiesību pārkāpumu.Bieži vien tā saucamās laulības pārkāpējas nemaz nav bijušas neuzticīgas savam vīram,tur pietiek tikai precētai sievietei divatā aprunāties ar citu vīrieti,lai to jau uzskatītu par ''laulības pārkāpšanu'',tas,ka viņai ar konkrēto vīrieti nav bijušas intīmas attiecības,nevienam nešķiet svarīgi,pietiek,ka sieviete jau ir atļāvusies ar to vīrieti divatā sarunāties.

0

10

Cik es sapratu no tās grāmatas, tur reizēm pietiek arī tikai paskatīties uz kādu vīrieti, lai viņa būtu padauza visa ciema acīs un negods ģimenei. Negods, no kura jāatbrīvojas...

0

11

Bet vispār man tad jau interesanti - sanāk, ka šie vīrieši nav spējīgi iemīlēties? Nu tā, lai gribētu sargāt un rūpēties par savu sievu, jūsmot par viņas skaistumu un tāa... Vispār rodas doma, ka tāds jēdziens un jūtas cilvēkā ir jāieaudza, nevis tā rodas pati.. Bet tā jau cita tēma.. Nesaprotu, ko sievietes ir nodarījušas, lai izdomātu tādus likumus...

0

12

Šo grāmatu man draudzene izlasīja un apmēram sižetu pastāstīja. Tā ka zinu par ko iet runa. Njā, grāmata tiešām nav kuram katram. Atklāti saku, ka es arī nelasīšu, vnk tapēc, ka nespētu izlasīt. Pasaulē jau tā ļaunuma pietiek, lai vēl gribētos par to lasīt.

0

13

Nu jāa.. Arī citur netā lasīju komentārus, ka katrs šo grāmatu lasīt nespēj. Atzīšos, ka man pati lasīšana nekādu smagumu nesagādāja. Lasīt bija diezgan viegli! (nu smagāk, nekā romantiskās pasakas, bet vienalga..) Protams, smagi ļoti apzināties visu to, kas notiek. Īstenībā vispār grūti noticēt, ka kaut kas tāds notiek!! Bet, protams, tām pašām sievietēm tas likās normāli - citu dzīvi viņas nepazīst, un viņas vispār nespēj iedomāties, ka citur pasaulē sievietes ir tikpat brīvas kā vīrieši! Brīžiem lasīju un domāju, kāpēc gan viņas nevar sacelties visas kopā pret to tēvu? Bet sekoja arī atbildes - ka viņas nemācētu dzīvot bez vīrieša un tml! Un dīvaini likās, ka vairākus gadus Suada neko nav zinājusi par Korānu! Īstenībā religija bija diezgan maz minēta, lai gan pietiekami, lai zinātu, ka daudz lūdzās un tml.. Vispār interesanti, kurā vietā vīrieši rāvuši, ka pret sievietēm tā jāizturas! Neticu, ka to noteicis Allāhs! Un tas ar bērniem - ja jau sieviete stāvoklī un piedzimst meita - bet taču viņu sūtījis Dievs - Allāhs! Tad kādēļ tas bērns piedzimstot jānogalina?? Pat dzīvnieki sargā savus bērnus! Un vispār visas tās slepkavošanas , kuras izlemj gimenes sanāksmē!! Un Suadu laikam var saprast - viņa tik ļoti vēlējās tikt prom! Viņa bija tik naiva un bez pieredzes, ka uzreiz ļāvās mīlestībai ar to vīrieti! Lai gan no otras puses - ar viņas pieredzi par to, cik nežēlīgi ir vīrieši, varbūt arī nevajadzēja tik viegli noticēt! Bet šeit kaut kā izpaužas tas mīlestības fenomens! Man pat radās tādas domas, ka vīrietim mīlestība jāieaudzina, bet sievietes piedzimst ar to! Jo galu galā gimenē par mīlestību nerunāja, bet viņa vienalga to juta! Un jau mūsdienās sievietei panika, kad uzzina, ka stāvoklī, bet kā tad jutās Suada turklāt saprotot, ka tās ir viņas beigas? Un vēl tik daudz un tik smagi bija jāstrādā, jādzīvo pastāvīgā stresā!! Tomēr garīgi Suada ļoti stipra! Mūsu pusē noteikti domātu par pašnāvībām vai tml! Un tad gimenes sanāksmē nolēma tikt vaļā no tā, kas aptraipa godu! Ak, par kādu godu vispār te var būt runa?? Un kāda vispār te ir dzīves jēga, ja neeksistē nekādas cilvēciskas jūtas, nekas?
Un diezgan tā dīvaini likās, ka Suadai izdevās izbēgt, ka tas slepkava viņu kaut kā neapturēja.. Bet, protams, labi, ka tā! Un lai gan atlikušo dzīvi viņai bija jādzīvo depresijā, ka neizskatās pēc tādas sievietes, kura drīkst atkailinat kaklu, rokas, kājas.. kura nevar doties peldkostīmā peldēt baseinā, vienalga - man liekas, ka tā ir daudz labāk, nekā, ja viņa būtu palikusi dzīvot tur - neizglītota, ikdienās sista un pazemota.
Jāā.. Suadas stāsts ir kā no izdomāta stāsta, lai gan īstenībā tā ir realitāte. Viņu var ļoti apbrīnot! Un priecāties, ka galu galā viņas stāsts beidzās laimīgi - ar vīru, ar bērniem, projām no tās drausmīgās pagātnes!
Vispār man diezgan grūti komentēt, jo pateikt gribas ļoti daudz ko, bet tajā pat laikā viss nesalien secīgi pa plauktiņiem! Bet priecājos, ļoti priecājos, ka izlasīju šo grāmatu! Uzskatu, ka ir jāzina, kas notiek pasaulē, cik īstenībā mums pašiem ir paveicies, lai gan cilvēki nemitīgi sūdzas! Jo mūsu cilvēki ir vāji - nav izgājuši cauri tāādiem pārbaudījumiem, kuri nostiprinātu tā kā Suadu! (Lai gan, protams, prieks, ka ne visur pasaulē ir tāda sistēma!) Un es domāju, ka cīnoties pret visu šo vardarbību vēl pēc gadsimtiem situācija varētu mainīties, tāpat kā iepriekšējo gadsimtu laikā! Vismaz ļoti ceru! Jo sievietes jau nu noteikti nav pelnījušas tādu likteni!

0

14

Hehe, salasījos spoilerus :D bet ar to rēķinājos. Mjā, es neesmu tā arī pieķērusies tālāk lasīt.

aNgeL написал(а):

Un dīvaini likās, ka vairākus gadus Suada neko nav zinājusi par Korānu! Īstenībā religija bija diezgan maz minēta, lai gan pietiekami, lai zinātu, ka daudz lūdzās un tml..

aNgeL написал(а):

Vispār interesanti, kurā vietā vīrieši rāvuši, ka pret sievietēm tā jāizturas! Neticu, ka to noteicis Allāhs! Un tas ar bērniem - ja jau sieviete stāvoklī un piedzimst meita - bet taču viņu sūtījis Dievs - Allāhs! Tad kādēļ tas bērns piedzimstot jānogalina??

Nu, tajā rakstā ko lasīju GEO bija teikts, ka Marokā ir sākts sievietēm mācīt Korānu, un tas sanāk kā tāds progress! Laikam jau vienkārši nav viņiem izdevīgi, jo man arī īsti neticas, ka Korāns (t.i.Allāhs) tiešām pieļauj to visu. Lai gan par sievu sišanu, piemēram, cik saprotu, tur ir teikts, bet tur noteikumi visādi... kurus, protams, šīs grāmatas vīrieši smagi pārkāpj... Grūti spriest par tādām lietām, neesot lasījušām Korānu.

0

15

Neesmu vēl šo grāmatu lasījusi,bet aNgeL izvērstais komentārs sniedza skaidru priekšstatu par tās saturu.Diemžēl tā ir,ka Islāms nav attiecībā uz sievietēm pa šiem gadsimtiem,kopš radusies šī reliģija,progresējis,sievietes nezina ko nozīmē augt demokrātismā,kur sievietēm ir tiesības būt brīvām un neatkarīgām,kur nevienam nav tiesību 100%kontrolēt viņu privāto dzīvi,ka precēta sieviete drīkst sarunāties ar vīrieti,kas nav viņas vīrs,ka tas nav laulības pārkāpums.Piekrītu,ka daudzas mūsu sievietes nespēj novērtēt iespēju būt neatkarīgām no vīriešiem,ka var pašas vadīt savu dzīvi.

0

16

Es te pa diagonāli palasīju komentārus, man gan patika. Es varu mierīgi pateikt par grāmatu, ka patika. Slikti gan bija, tā ļoti slikti. Brīžiem liku grāmatu nost, lai ļautu sev atelpu, bet patika.

Nu, man draudzene ir ar musulmani precējusies, kopējs bērns dzīvo zviedrijā. Viņš ciena viņu, viņa ir pilnīgi neatkarīga, braukā uz turieni, tur arī staigā svārkos un topiņos.

Tās šausmas kas aprakstītas grāmatā, taadas ir.  et kā te kāda rakstīja- vēl vairāk ienīdīšu vīriešus. Nu, tad, jā, tad lasīt šo grāmatu nevar.
lai vai kā, ja nervi ir izturīgi, tad grāmatu vajag izlasīt, tiesa notikums spilgti iespiežas atmiņā.

0

17

Es ne par grāmatu, bet - Tu esi tā pati raganija, kuru es varētu zināt no cita foruma? :D

0

18

Kura gan cita :) es tā pati.

0


Вы здесь » TelenovelesLV » Grāmatas » Suada. Sadedzināta dzīva.