TelenovelesLV

Объявление

Failu hostings
Raksti/intervijas latviešu valodā, galerijas, video un pārējās sadaļas pieejamas fanu kluba biedriem!!!!
Tulkotie materiāli latviešu valodā ir fanu klubs īpašums!

Информация о пользователе

Привет, Гость! Войдите или зарегистрируйтесь.


Вы здесь » TelenovelesLV » Par da jebko/Обо всём » Eiropā arī ir kas līdzīgs PIPA un SOPA/ paraksties PRET ACTA!


Eiropā arī ir kas līdzīgs PIPA un SOPA/ paraksties PRET ACTA!

Сообщений 1 страница 13 из 13

1

ACTA (Anti-Counterfeiting Trade Agreement)
The Anti-Counterfeiting Trade Agreement (ACTA) is a proposed plurilateral agreement for the purpose of establishing international standards on intellectual property rights enforcement. ACTA would establish a new international legal framework that countries can join on a voluntary basis and would create its own governing body outside existing international institutions such as the World Trade Organization (WTO), the World Intellectual Property Organization (WIPO) or the United Nations. Negotiating countries have described it as a response "to the increase in global trade of counterfeit goods and pirated copyright protected works." The scope of ACTA includes counterfeit goods, generic medicines and copyright infringement on the Internet.
Avots

0

2

Par šo nezinu, bet tīri par autortiesībām nesen lasīju vienu rakstu. Šķiet tā bija Spānija, par kuru minēts bija, ka tur jaunākā nodokļu inspektoru izklaide ir ierasties kāzās un noštrāfēt jauno pāri par mūziku, kas tur skan, par ko nav samaksāts. ><
Vēl lasīju par esošiem/plānotiem? aizliegumiem publiskās vietās atskaņot mūziku (veikalos, frizētavās) - nu, par to tad jāmaksā, kaut arī radio jau samaksā par dziesmas atskaņošanu. Murgs kaut kāds vienkārši...

0

3

Paloma написал(а):

Vēl lasīju par esošiem/plānotiem? aizliegumiem publiskās vietās atskaņot mūziku (veikalos, frizētavās) - nu, par to tad jāmaksā, kaut arī radio jau samaksā par dziesmas atskaņošanu. Murgs kaut kāds vienkārši...

par šo jau dzirdēju. TAs ir esošais. veikaliem jāmaksā, lai viņi vispār kaut ko var atskaņot. Es to īsti nespēju saprast.

0

4

bumerbmw написал(а):

par šo jau dzirdēju. TAs ir esošais. veikaliem jāmaksā, lai viņi vispār kaut ko var atskaņot. Es to īsti nespēju saprast.

Es arī... Ok, ja atskaņo kaut kādu disku, es vaaarbūt vēl saprotu. Lai gan, par disku ir samaksāts. Kur problēma? Redz, drīkst klausīties tikai tas, kurš ir nopircis. Nu murgs, ne? Bet, ja radio skan, tad vēl lielāks murgs, jo tur par dziesmu atskaņošanu JAU ir samaksāts. Kāpēc jāmaksā vērleiz?

0

5

Arī Latvijas vēstnieks Japānā Pēteris Vaivars ceturtdien Tokijā Latvijas valdības vārdā parakstījis Viltošanas novēršanas tirdzniecības nolīgumu jeb ACTA, kura mērķis ir apvienot vairāku valstu spēkus cīņā pret intelektuālā īpašuma tiesību pārkāpumiem. Lai gan ACTA mērķis cīnīties ar visiem iespējamiem preču viltojumiem daudzās nozarēs, ieceri asi kritizēja interneta vārda brīvības aizstāvji, kuri līgumā saskata pilsonisko brīvību ierobežošanu.

Latvijas valdības vārdā ceturtdien parakstītā Viltošanas novēršanas tirdzniecības nolīguma (ACTA) ideja principiāli nav pieņemama, biznesa portālam "Nozare.lv" norādīja Latvijas Interneta asociācijas izpilddirektors Viesturs Šeļmanovs-Plešs.

Viņš atzina, ka asociācija vēl nav izstrādājusi savu pozīciju, jo par šāda dokumenta esamību uzzināja pirms dažām dienām. Paužot savu personīgo viedokli, Šeļmanovs-Plešs norādīja, ka neatbalsta Latvijas rīcību, parakstot nolīgumu, kā arī aktu pēc būtības. Dokuments faktiski paredz, ka ir jāizspiego cilvēki, lai nodrošinātu autortiesību aizsardzību, un tas, viņaprāt, ir pašā saknē nepareizi.

Nolīguma izraisītās izmaiņas gan patlaban ir sākuma stadijā, un tālāk iespējami dažādi scenāriji, taču viens no tiem var būt, ka interneta pakalpojumu sniedzējiem būs jāvēro lietotāji un jāizspiego, vai kāds nav saglabājis multiplikācijas filmas varoņa Mikipeles bildīti un aizmirsis par to samaksāt, situāciju raksturoja Šeļmanovs-Plešs.

delfi.lv

0

6

Tas ir tik nereāli baisi... :s "Izspiegot" cilvēkus ir kkas vnk... ārprātīgs! Tak vispār zūd jēga no interneta, ja tur neko vairs nevarēs skatītes, saglabāt, lietot... Nudien sāk atgādināt kkādu zinātnisko fantastisku, kur tālā nākotnē valdība kontrolē pilnībā cilvēkus utt. :s

0

7

Paloma написал(а):

Tas ir tik nereāli baisi... :s "Izspiegot" cilvēkus ir kkas vnk... ārprātīgs! Tak vispār zūd jēga no interneta, ja tur neko vairs nevarēs skatītes, saglabāt, lietot... Nudien sāk atgādināt kkādu zinātnisko fantastisku, kur tālā nākotnē valdība kontrolē pilnībā cilvēkus utt. :s

Aha.. tieši tā!
Wnk tikai iedomāties, ka tā būs.. Jo kaut vai piem. daudz kas tiek izmantots mācību procesā - tās pašas bildītes, veidojot visādus darbus.. Nemaz nerunājot par visu pārējo - mūzika, filmas utt utt utt.. un par katru maksāt? Es laikam palaidu garām to faktu, ka Latvijā visi ir miljonāri.

0

8

Paraksties pret ACTA - izplati ziņu arī tālāk - nostājamies pret auksto karu internetā

http://manabalss.lv/stop-acta/poster

Lasi par protesta akciju pret ACTA, kura notiks 13. februaarii plkst. 13 pie ministru kabineta

https://www.facebook.com/events/114172405371886/

0

9

Otrdien tika slēgta arī Ukrainas lielākā failu apmaiņas vietne.

0

10

lūdzu isi parakstities pret ACTA. Tur ir nepieciešams ielogoties internetbankā. Vajag savākt 10000 balsis, lai iesniegtu Saeimā. Trūkst apmēram puse.

0

11

Es to jau esmu izdarījusi pirms kāda laika... :) Bet tās, kas nav - uz priekšu!!!

0

12

Parakstījos!

0

13

Meitenes.. es tikko darba vajadzībām izpētīju, kas tad īsti tas ACTA ir par zvēru... :o
Tas ir tikai papildinājums autortiesību aizsardzībai, kas praktiski nozīmē, ka gadījumos, kas uzņēmums vai organizācija, kas pelna izplatot nelegālos un pirātiskos failus tiek pieķerta uz valstu robežām, vai tiek noskaidrotas izplatītāja IP adreses, tad interneta nodrošinātājam ir jāpasaka, kam pieder šī IP adrese...
Atšķirība no ASV tā likuma ir tāda, ka indivīds netiks izspiegots un viņa dzīve netiks kontrolēta. Lasīju vienas juristes rakstu, kurā viņa norāda, ka indivīdam izmaiņu pilnībā nebūs, ja indivīds kopiju neizplatīs komerciālos nolūkos. Viņa vispār norādīja, ka jāuztraucas būs tikai tiem, kas to dara peļņas dēļ - tātad pēc likuma izmaiņām sanāks, ka ja man pieder torent serveris, kas nenes nekādu peļņu (nav ne reklāmu nekā tāda, ir tikai pakalpojums), tad varu dzīvot mierīgu sirdi.
Protams kā jau parasti arī bezpeļņas torentus medīs, bet ne indivīdus.

Un šobrīd nolīguma virzīšana ir apturēta uz laiku.

Vairāk informācijas ir Ekonomijas ministrijas mājas lapā: http://www.em.gov.lv/em/2nd/?cat=30752

0


Вы здесь » TelenovelesLV » Par da jebko/Обо всём » Eiropā arī ir kas līdzīgs PIPA un SOPA/ paraksties PRET ACTA!