TelenovelesLV

Объявление

Failu hostings
Raksti/intervijas latviešu valodā, galerijas, video un pārējās sadaļas pieejamas fanu kluba biedriem!!!!
Tulkotie materiāli latviešu valodā ir fanu klubs īpašums!

Информация о пользователе

Привет, Гость! Войдите или зарегистрируйтесь.


Вы здесь » TelenovelesLV » Par telenovelēm » Vēsture caur telenovelēm


Vēsture caur telenovelēm

Сообщений 1 страница 7 из 7

1

Ik pa laikam telenoveles notiek uz kādu reālu vēsturisko notikumu fona, un ir interesanti uzzināt, kā tad īsti ir.

Šovakar aizdomājos par Montecristo kriminālo tēmu un sagribējās pameklēt informāciju par to. Izlēmu ar to padalīties šeit.

Montecristo - zīdaiņu nolaupīšana un tirdzniecība

Meksikas telenovelē Montecristo notikumi vērpjas ap Alberto Lombardo kūrētu zīdaiņu tirdzniecības tīklu, kas sākotnēji bijis zīdaiņu un to māšu "dabiskās nāves" aizsegā slimnīcā, bet vēlāk pārtapis plašā tīklā, kad jaunas meitenes tiek nolaupītas, apbērnotas un zīdaiņi pārdoti, kamēr pašas pārdotas prostitūcijai. Par šo neatradu tik konkrētu informāciju, bet ar šausmām uzzināju, ka bērnu nolaupīšana un tirdzniecība Meksikā ir ļoti aktuāla un izplatīta problēma. Kādā 2014. gada rakstā minēts, ka kopumā ir pazuduši 45 000 bērnu, tai skaitā 3000 pēdējā pusotra gada laikā vien. Tas ir ļoti ienesīgs mafijas pasaules bizness (cilvēku tirdzniecība kā tāda vispār). Bērni tiek pārdoti seksuālai ekspluatācijai, nelegālām adopcijām bezbērnu ģimenēm, kā arī orgānu tirdzniecībai. Par pēdējo salasījos pārāk detalizētu informāciju... Tas ir tik šausmīgi, kā var nodarīt pāri visneaizsargātākajām būtnēm! :( Nolaupīt bērnību, iznīcināt bērnu, sagriezt un pārdot pa daļām... Kādiem necilvēkiem ir jābūt, lai to spētu izdarīt un pēc tam mierīgi gulēt! Es nesaprotu, kā var būt tādi cilvēki, kam nauda un vara ir svarīgāki par viselementārāko cilvēcību... Goda vārds, manī rodas slepkavnieciskas tieksmes un gribas teikt, ka tādi vienkārši nav pelnījuši dzīvot. :(

Tagad nedaudz par Argentīnas telenoveli - cik izlasīju, tad tā gan tika balstīta uz pavisam konkrētiem vēstures faktiem. Argentīnas diktatūras laikā (1976-1983) tika nolaupīti bērni ieslodzītajām sievietēm nelegālos ieslodzījuma centros un pārdoti. Kopumā lēš, ka tie bija ap 500 bērniem. Par laimi (ja tā var teikt) šie bērni lielākoties tika nolaupīti, lai nodotu citām ģimenēm, kas gan bieži bija bioloģisko vecāku slepkavību līdzzinātāji (bet vismaz netika iztirgoti seksuālai ekspluatācijai vai orgāniem...). Tāpat arī Meksikas telenovelē esošās organizācijas APRENEM Argentīnas versija ir reāli pastāvošā asociācija "Abuelas de Plaza de Mayo", kas nodarbojas ar nolaupīto bērnu meklēšanu - šī organizācija arī parādījās Argentīnas telenovelē. Kopš 1980. gada ir atrasti 115 mazbērni (tādēļ arī tāds nosaukums - "abuelas", jo meklētāji parasti ir vecvecāki).

Tāda nu vēstures un mūsdienu mācība nāk no Montecristo. Atliek vienīgi lūgt Dievu, lai šitas ārprāts kādreiz tik apturēts vai vismaz maksimāli ierobežots...

+3

2

Paldies par uzrakstīto informāciju. Ir tiešām briesmīgi apzināties kādā pasaulē mēs dzīvojam, uz ko ir spējīgs cilvēks - lai gan tādus radījumus par cilvēkiem nosaukt nevar. Un patiesība vien ir, ka pats ļaunākais šajā pasaulē ir cilvēks(protams, es nerunāju par visiem) un viņa darbības, mēs baidāmies no stihijām, haizivīm, čūskām un krokodiliem, bet viņi tik daudz ļauna nenodara kā cilvēks.

+1

3

Ai, par daudz visu to salasījos un tagad nezinu, kā aiziet gulēt pat. :(
Un taisnība, dzīvnieki rīkojas pēc instinktiem un lai izdzīvotu, tikai cilvēks spēj būt ļauns.

0

4

Šausmas :S  Kā var tāda bezjūtība un nežēlība būt cilvēkos man nekad nesaprast (par laimi). Nezinu, kam būtu jānotiek, lai tādas lietas beigtos :/ Pēdējā laikā ļoti bieži nākas kaut ko lasīt par Latīņamerikas kriminālo pasauli. Pazūd vēlmes tur doties kādreiz. Vēl jo mazāk ar bērnu. Lai gan bērnu tirdzniecība ir aktuāla arī Eiropā.

0

5

Visur jau ir aktuāla cilvēku tirdzniecība, tikai ja ierastie veidi (sievietes prostitūcijai) ir daudz dzirdēti un pierasti, tad par šo laikam vnk pat negribēju domāt. Bērni ir tik tīri, skaidri, tā paļaujas uz cilvēku blakus un tik skaidri mīl, ka šķiet pavisam neiespējami un nepiedodami ko tādu darīt...
Un Latīņamerikā tomēr vairāk vide tāda, kas pieļauj visu šo noziedzību, tāpēc arī tādi nereāli cipari :( man liekas Eiropā tomēr mazāk tādu iespēju. Vai es vienkārši gribu tam ticēt...

0

6

Paloma написал(а):

nepiedodami

Šis vārds :D :S

Paloma написал(а):

man liekas Eiropā tomēr mazāk tādu iespēju. Vai es vienkārši gribu tam ticēt...

Mani bija nošokējuši skaitļi Anglijā. Bet es vairs galīgi neatceros, kādi tie bija. Un tas vairāk attiecināms tur uz imigrantiem, cik atceros, jo viņi mazaizsargāti. Nav jau tik traki, kā pie latīņiem, protams.

0

7

Paldies, ka izveidoji šo tēmu, jo tā patiesi nespēj atstāt vienaldzīgu un liek aizdomāties, ka joprojām ir tādi divkājainie radījumi, kuri ir gatavi iedzīvoties uz sevi aizsargāt nespējīgo, kā šajā gadījumā-bērnu rēķina.

0


Вы здесь » TelenovelesLV » Par telenovelēm » Vēsture caur telenovelēm