TelenovelesLV

Объявление

Failu hostings
Raksti/intervijas latviešu valodā, galerijas, video un pārējās sadaļas pieejamas fanu kluba biedriem!!!!
Tulkotie materiāli latviešu valodā ir fanu klubs īpašums!

Информация о пользователе

Привет, Гость! Войдите или зарегистрируйтесь.


Вы здесь » TelenovelesLV » Grāmatas » Sirds ir ļaunprātīgi lokana pret visu - Dž. T. Lī Rojs


Sirds ir ļaunprātīgi lokana pret visu - Dž. T. Lī Rojs

Сообщений 1 страница 3 из 3

1

Dž. T. Lī Rojs - Sirds ir ļaunprātīgi lokana pret visu

http://i166.photobucket.com/albums/u99/danna99999/LeRoy.jpg

Sižets: Sirds ir ļaunprātīgi lokana pret visu — aizraujošs desmit stāstu apvienojums, kas plūstoši lasāms kā romāns. LīRoja darba tēmu — vaina un grēks — paudējs ir zēns, kam viņa aizbildņi tik ļauni nodarījuši pāri, ka viņš tik tikko apjauš savu identitāti. Jeremija ir bērns, kuru neviens negrib, un viņš kā tenisa bumbiņas tiek mētāts no audžuvecākiem pie dusmīgās pusauga mātes Sāras vai fanātiski reliģiozajiem vecvecākiem. Sāra, ko dziļi traumējuši viņas ar Bībeli apsēstie vecāki, 14 gadu vecumā devusi dzīvību zēnam; 18 gadu vecumā viņa atgriežas, lai pieprasītu dēlu atpakaļ. „Neviens neatņems to, kas mans,” skandina paranoiskā jaunā sieviete, kas pārpilna neķītrību un tabletīšu.
Jeremija — pretrunīgs un emocionāli izspiests, bet sevi nežēlojošs un nesakauts — izraisa līdzcietību. LīRoja darbs ir pārsteidzošs sasniegums viņa literārās formas pilnveidē.

Viedokļ":

Rets gadījums rakstniecībā — pusaudža darbs, kas adresēts pieaugušo auditorijai. Desmit šeit apkopotie stāsti rāda autoru, kam — par spīti viņa jaunībai — ir neviltoti autoritatīva balss. Viņa atteikums sentimentalizēt ļaunprātīgu izmantošanu un noziedzīgumu, kas jāizcieš un tiek uztiepts viņa varoņiem, rāda uztraucošu pasauli, par kuru LīRojs nepārprotami zina daudz. Šajos stāstos vērā ņemams ir veids, kādā tie izgaismo pusaudža izbiedēto redzējumu par cilvēka sirdi, kas ir gan nežēlīgi lokana, gan pārplūdusi ar samaitātu vienaldzību pret bērna emocionālo labklājību.

John Green, Booklist

--------------------------------------------------------------------------------

"Skaudrs, nežēlīgs, griezīgs un satricinošs."

Kirkus Reviews

--------------------------------------------------------------------------------

"[LīRojs ir] izbadējies rakstnieks — ar instinktiem, kādi piemīt cilvēkam, kurš makšķerē zivis ar nolūku tās apēst. Uz āķa uzķēries lasītājs netiek atlaists."

Bookforum

--------------------------------------------------------------------------------

"Aculiecinieka iztēle deg [LīRoja] valodā [..] tikpat dzīvi, cik sērkociņš, kas tiek turēts acu priekšā."

The New York Times Book Review




Izkausās jau interesanti? Ideja laba, bet... Man asirds apziņa neļauj ieteikt nevienma lasīt grāmatu. Par to kā dzimst sadomazohists vai vienkārši garīgi slims cilvēks. Un autoru es vienkārši "apbrīnoju" - par fantāziju un atrast vārdus, lai to aprakstītu. Varbūt vainīgs arī mans pašas viedoklis par sievieti kā Sāra ( mani pašu pā''nēma izbrīns, kad atradu, ka to sauc sāra, kā manā Vēlies padejot?, bet tam ar to nav nekāda sakara), kas izraisa briesmīgs notikumus sava brīvā dzīvesstila dēļ. Un man žēl bērnu ,kas mīl mātes, par spīti tam visam, ko tās liek pārciest.... NEIESAKU!

+1

2

atceros, ka lasīju līdzīgu grāmatu, arī par zēnu, kuru  fiziski, gan garīgi mocīja. man pat škiet, ka autors, raksot šo grāmatu, ietekmējās no savā bērnībā piedzīvotā. grāmatas nosaukums bija "Bērns, kuru nesauca vārdā"
Šādas grāmatas ir skumjas un depresīvas un izraisa lielu nepatiku pret pasaulē notiekošo.

0

3

indy es arī to esmu lasījusi - pirās divas daļas un tagad no bibliot
ekas paņemta stāv trešā.. bet briesmīgas... pilnīgi lasīju un neticēju ka tā ir patiesība, ka kāds var būt tik slims, lai tā pret bērnu izrīktos  :(

0


Вы здесь » TelenovelesLV » Grāmatas » Sirds ir ļaunprātīgi lokana pret visu - Dž. T. Lī Rojs