TelenovelesLV

Объявление

Failu hostings
Raksti/intervijas latviešu valodā, galerijas, video un pārējās sadaļas pieejamas fanu kluba biedriem!!!!
Tulkotie materiāli latviešu valodā ir fanu klubs īpašums!

Информация о пользователе

Привет, Гость! Войдите или зарегистрируйтесь.


Вы здесь » TelenovelesLV » Twilight Saga » Vai arhibīskaps Pujats aicina dedzināt „Krēslas” fanus?


Vai arhibīskaps Pujats aicina dedzināt „Krēslas” fanus?

Сообщений 1 страница 10 из 10

1

Vai tiešām Romas katoļu baznīcas kardināls Jānis Pujats kūda uz otru Bērtuļa nakti? Portāla „Delfi” dzeltenajā sadaļā „Mango” viņa mutē ieliktu vārdi, ka „visādu hariju poteru, pokemonu un vampīru slavinātājus vajadzētu sagrūst krāsnī un sadedzināt”.
Pujata sašutumu izraisījis  uzņēmuma „Skrivanek Baltic” piedāvājums — bērnu vasaras nometne pusaudžu vampīru sāgas „Krēsla” faniem, piedāvājot „neticamu nedēļu krēslas pasaulē”.
„Mango” izvaicātais Pujats atzinis, ka „vampīrs ne kā vārds, ne kā simbols nav nekas labs”, pret šādām lietām vajagot cīnīties gan sabiedrībai, gan masu medijiem. ”Ja šādu pasākumu organizatoriem nepietiek prāta, tad vismaz bērnu vecākiem vajag saprast, ka viņu atvases šādā nometnē neko vērtīgu neiemācīsies. Tā kā bērni arī no izklaidēm mācās, tas var atstāt tikai un vienīgi negatīvu ietekmi uz viņu attīstību,” vērtējis Pujats.
Kardināls arī ieteicis šādu pasākumu organizatorus kārtīgi nosukāt. Tiktāl viņa kā baznīcas pārstāvja nostāja nav ne pārsteidzoša, ne nosodāma, taču kā Pujata citāts minēts arī, ka „visādu hariju poteru, pokemonu un vampīru slavinātājus vajadzētu sagrūst krāsnī un sadedzināt”.
Portāla kasjauns.lv sazvanīts, Pujats ir pārsteigts: „Ne jau dzīvus cilvēkus, bet grāmatas! Muļķības!” Neko tādu viņš neesot ne teicis, ne domājis, runa bijusi tikai par baznīcai nepieņemamām neķītrībām.
Varam atviegloti nopūsties — lai kā Latvijas katoļu virsganam nepatiktu grāmatas par burvju zēniem un vampīriem, viņš tomēr neaicina dedzināt ne izdevējus, ne grāmatu tulkotājus un tirgotājus, ne nometņu rīkotājus.
Pujats vienmēr ir aktīvs, lai izteiktos par dažādām norisēm sabiedrībā. Tajā pašā „Mango” ekonomisko dižķibeli viņš raksturoja šādi: „Cilvēki savā izvirtībā aizgājuši līdz ellei.” Pērn sprediķi no kanceles kardināls pauda neizpratni, kā var vākt ziedojumus amorālam seriālam, proti, „Neprāta cenai”.
Atklātā vēstulē Valsts prezidentam, Saeimai un Izglītības un zinātnes ministrijai viņš kopā ar 400 vecākiem aicināja aizliegt skolās izglītojošu, „Papardes zieda” filmu par seksuālo veselību. 2007. gadā Aglonā sava tiesa „piparu” tika tradicionālajam pliko skrējienam Kuldīgā Jāņos: „Ja viens pliks cilvēks parādās uz ielas, tad viņu tūlīt saņem ciet policija, jo, iespējams, šis cilvēks ir traks. Bet, ja vesels bars pliko skrien pār Kuldīgas tiltu, tad policija neiejaucas, jo tik daudz jukušo vienā reizē nemēdz būt...” Pujats ir arī ass pret homoseksuālistiem un viņu „parādēm”, bet par pedofilijas skandāliem baznīcā viņa sašutums tik ļoti nav dzirdēts.
Atšķirībā no Pujata popkultūras jautājumos Vatikāns ir mērenāks. Svētais krēsls gan pauda satraukumu par sāgas „Krēsla” jaunāko filmu „Jauns Mēness”, to nodēvējot par nepareizu vēstījumu. Toties pēdējo filmu par Harija Potera piedzīvojumiem Vatikāns novērtēja atzinīgi — tas pienācīgā veidā attēlojot pusaudžu mīlestību, sasniedzot pareizo līdzsvaru.
Runājot par grāmatu dedzināšanu, jāatgādina kasjauns.lv jau aprakstītā „Jaunās paaudzes” akcija. Alekseja Ļedjajeva vadītās draudzes paklausīgās „avis” Līgo svētkos meta liesmās šašliku krāsnīs, viņuprāt, kaitīgas grāmatas, tostarp arī latvju dainas.

0

2

khem, tikko izlasīju raksta avotu, tā tūlīt visu tekstu izlasīju ar zināmu devu uzjautrinājuma. "nemot vērā, ka mango bija raksts, ka Vatikāns taisoties kanonizēt Maiklu Džeksonu... :D tik dzeltens saits, ka dzeltenākam nav kur būt laikam.. :)

0

3

Paloma написал(а):

khem, tikko izlasīju raksta avotu, tā tūlīt visu tekstu izlasīju ar zināmu devu uzjautrinājuma. "nemot vērā, ka mango bija raksts, ka Vatikāns taisoties kanonizēt Maiklu Džeksonu... :D tik dzeltens saits, ka dzeltenākam nav kur būt laikam.. :)

Nu, es ar ieliku tikai tapēc, lai pārliecinātos, ka jūs ar to uzskatāt par pilnīgu apsurdu!  :D Nu, dzeltanos portālos ir lasāmas arī trakākas lietas..
Protams, par vienu šai rakstā ir taisnība, protams,tas neattiecas uz krēslu, bet uz filmas "Papardes zieds" aizliegšanu, par to pat skatijos vienā raidijumā, nu tas ir visai dīvaini, ka viņš uzskata, ka tādas filmas nav jārāda skola ..jo padomājot loģiski ne jau visi vecāki saviem bērniem stāsta par izsargāšanos un tādam lietām, nav jau viņi arī tik neinformēti mūsdienu pasaulē, bet vienalga..
Tad, kad kaut kādas nepilngadiīgās dzemdēs bērnus, tad atkal būs slikti..ta kā , kas tur traks, ka noskatās to filmu..
Mēs ar skolā esam skatijušies tāda veida filmas, tur vispār nekā tāda ārpratīga nav, nekā nepiedīeniga un ta kā..par to nepiekrītu...
:)
Un, vēl ja par neprāta cenu viņš tā arī ir izteicies, tad ar nepiekrītu, jo man tas seriāls patīk..!  :D  :)  Un..ir vēl trakāki seriāli bijuši..piemēram  ko viņš teiktu par Salda indes garša... :D
Nu, labi tas tā,mans personīgais viedoklis!  :)

0

4

Zini, kā ir ar to papardes zieda lietu? Hm, kā lai labāk izsakās, es pat nezinu. Tādas filmas ir sliktas, jo viņas... hm, parāda, ka tas ir ok, nodarboties ar seksu, tikai jāizsargājas ir. doma ir apm.tāda, ka vajadzētu nevis šādas filmas rādīt, bet tādas, kas mudinātu jauniešus nemesties seksuālajās attiecībās agrā jaunībā, pataupīt sevi... Tur jau ir tā galvenā problēma...
Precīzi nepateikšu, bet kaut kur lasīju arī statistiku, ka pēc kontracepcijas izdomāšanas (nu, kad to sāka masveidā izplatīt un lietot) krietni pieauga abortu skaits un visādu citādu negatīvu seksa seku skaits.. Kontracepcija jau nav 100% droša un seksa popularizēšana ne pie kā laba pasauli nav novedusi un nenovedīs... ;)
Turklāt kontracepcijas kā tādas lietošana jau arī vēl ir diskutabls jautājums - vismaz noteiktās aprindās, mani ieskaitot... :)

Nu tā kaut kā. :)

Un vākt ziedojumus seriālam (vienalga kādam) pats par sevi man liekas mazliet absurdi. :D

0

5

Pilnībā piekrītu,ka pāragras dzimumdzīves uzsākšana ir kaitīga,tās nav nekādas bērnu spēles,cilvēki seksa nozīmi ir pārāk vulgarizējuši,jo uzskata to par ''vieglu izklaidi'',sak-ja pie rokas ir kontracepcijas līdzekļi,tad vari pārgulēt kaut vai ar pirmo pretimnācēju,arī pašas pretapaugļošanās tabletes nemaz tik ''nevainīgas'' nav,jo kaitē sievietes veselībai,arī citi kontraceptīvie līdzekļi 100% nepalīdz.Tāds jēdziens kā šķīstība tiek uzskatīts kā savu laiku nokalpojis un muļķīgs,jo traucē seksuālās izlaidības propagandēšanai.

0

6

Izlasīju rakstu un skaļi smējos. Kāds prieks, ka es neeju tādās vietnēs un nelasu visas šīs muļķības. Tas man kaut kā atgādināja anekdoti par dzelteno presi: "Žurnāla kas jauns virsraksts MIRIS MŪZIĶIS ROLANDS ŪDRIS, lejā, mazākiem burtiem- mūziķis pats šīs baumas noliedz!" :D

Runājot par papardes ziedu. Es atceros, ka, kad gāju kādā sestajā vai septītajā klasē, mums skola klasei noorganizēja došanos uz jauniešu centru, kur mums pastāstija par to, kā atšķiras meitenes no zēniem un kas visp notiek tīņu vecumā un tā. Tā laikam tomēr būs bijusi sestā klase, xD.
Es neatminos, ka mums būtu rādījuši tieši "Papardes zieda" filmu. Uzskatu, ka jaunieši būtu jāizglīto, taču nedaudz... ē, kā lai parskaidro? Labākā garā, laikam? Es domāju, ka jauniešiem ir jāzina par kontracepciju tomēr.
Skumji ir tas, ka mūsdienās jaunieši nesaprot, cik liels solis ir seksuālās dzīves uzsākšana. :( Tas reāli pēc manām domām ir pēdējais solis, kas šķir jaunieti no pieaugušā statusa, tā man mamma arī regulāri teica agrāk, kad biju vēl jaunāka un mums bija šāda veida sarunas. ^_^

Runājot par Krēslu. Atceros, ka tad, kad uzsākās Harija Potera nometne, arī daudzi bļāva par to, kāda bez maz vai sātanistiska nometne tiek bērniem piedāvāta. Pati tur biju vienu vasaru palīgs un varu teikt, ka nogarlaikojos no sirds. Bērniem tieši laikā! Pārvērtībās izkrāso seju ar krāsām, burvestībās mācies pūst lielos burbuļus, mikstūrās izdzer piparmētru vai kumelīšu tēju, herboloģija aizej pļavā puķītes palasi. Kas tad šajās darbībās traks? :)
Domāju, ka krēslas nometnē būs apmēram tāpat idejiski. :) Vakaros visi sasēdīsies pie lielā ekrāna un skatīsies filmas, pa dienu būs kkādas aktivitātes un viss. ^_^

0

7

Amira написал(а):

"Žurnāla kas jauns virsraksts MIRIS MŪZIĶIS ROLANDS ŪDRIS, lejā, mazākiem burtiem- mūziķis pats šīs baumas noliedz!"

:D :D :D :D :D Riktīgi labs :D

0

8

Re, kur arī video par to rakstu!

http://www.tvnet.lv/online_tv/2857

0

9

Paldies par video.

Jājautā, kāda jēga ir no grāmatu dedzināšanas? Hermionei bija taisnība piektajā HP grāmatā, kad viņa teica: "Ja vēlies, lai visi to izlasa, aizliedz to!"

Negatīvisms un kritika arī piesaista uzmanību tomēr.

Bet jā, vienīgi aizdomājos par izteikumu "būt apmātam ar Dievu." :D

0

10

Amira написал(а):

Bet jā, vienīgi aizdomājos par izteikumu "būt apmātam ar Dievu."

kā mums diakons svētdienas skolā teica: vienīgā atkarība, ko atzīst katoļu baznīca, ir atkarība no Dieva. :D

0


Вы здесь » TelenovelesLV » Twilight Saga » Vai arhibīskaps Pujats aicina dedzināt „Krēslas” fanus?