Sorrī, ja kāds jau ir licis - nevarēju atcerēties.

Iepriekšējā naktī mocījos ar bezmiegu un nolēmu paskatīties kādu sitkomu. Par Community jau sen biju dzirdējusi, bet nekad nebiju skatījusies un pat nebiju iedziļinājusies, par ko ir sižets.

Šogad piektā sezona, kura, cik sapratu jau ir skaidri nolemts, būs pēdējā.

Iepriekšēja naktī noskatījos lielāko daļu pirmo sezonu un tagad tūlīt arī pabeigšu pirmo sezonu skatīties. Pirmajā sezonā ir 25 apmēram 20-22 minūtes garas sērijas.

Seriāla centrā ir Džefs - advokāts, kura licenci apturēja, jo atklājās, ka viņa augstskolas diploms ir viltots. Tā nu Džefs nonāca communitu colledge - Greendalā. Lai pmēram saprastu, ap ko lieta grozās - ASV ir lielas slavenas koledžas, ir mazāk slavenas koledžas, ir mazas mazu pilsētu koledžas un ir community koledžas, kur principā dodas sķirtas mājsaimnieces un vēl visādi atkritēji, kuri dzīvē īsti neko nav sasnieguši. Te protam tas ir ļoti hiperbolizēts.

Džefam uzreiz acīs iekrīt Britta, kura agrāk bijusi politiskā protestētāja, Lai tiktu pie iespējas ar Birttu pārgulēt, viņš sarīko spāņu valodas kopā mācīšanās grupu, jo Brittai ar spāņu valodu iet grūti. Britta uzaicina dīvaino Abedu, kuram - var pieņemt, ka ir Aspergera sindroms. Abeds uzaicina Ebiju, kura vidusskolā bija centīga neveiksminiece un uz eksāmeniem sadzērās pārāk daudz Adderālu un nokļuva psihenē, Troju, kurš bija tās pašas videnes futbola zvaigzne, bet dzeršanas spēlē guva traumas un zaudēja sporta stipendiju, Šīrliju, kura ir šķirta mājsaimniece, un Pīrsu, kurš ir vecs, komiski netaktisks un homofobisks miljonārs, kurš devies uz koledžu aiz garlaicības. Šis septītniks kļūst par draugiem un ņemās savā starpa, vēl komismu rada dīvainie pasniedzēji, citi studenti un klišejiski gejisks dīvainis - dekāns. Seriāls parodē dažādas pilmas un seriālus, kā arī komisms ir balstīts uz popkultūras atsaucēm. Pirmā pirmās sezonas puse bija laba, otrā ir vienkārši - es brīžiem līdz asarām smejos.

Man pat šips izveidojās - Džefs un Ebija, lai gan seriālā spēlē uz Džefu un Brittu - tas laikam būs end-games. Bet kopumā man te nav galvenais šipi, bet viņi visi kopā.